Przycisk do wyzwalacza akcji

KrystianH
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 06, 2021 3:20 pm

Cześć.
W jaki sposób stworzyć układ mający za zadanie jedynie wysłać informację do grupy modułów poprzez wyzwalacz akcji. Chciałbym dorobić puszkę przy włączniku oświetleniowym obok drzwi wejściowych, a tam zamontować przycisk dzwonkowy, który miałby za zadanie wyłączać wszystkie światła, które mam spięte na supli. Myślałem o wemosie i do tego jakimś mikro zasilaczu. Wiem, że mogę załatwić to jakimkolwiek modułem na 230V np sonoffem mini ale może ktoś ma jakieś tańsze rozwiązanie? Póki co to tylko jeden przycisk ale może okazać się, że wpadnie do głowy więcej pomysłów więc oszczędności będą już większe niż przy zakupie tylko jednego modułu.
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

KrystianH pisze: czw gru 02, 2021 1:03 pm Cześć.
W jaki sposób stworzyć układ mający za zadanie jedynie wysłać informację do grupy modułów poprzez wyzwalacz akcji. Chciałbym dorobić puszkę przy włączniku oświetleniowym obok drzwi wejściowych, a tam zamontować przycisk dzwonkowy, który miałby za zadanie wyłączać wszystkie światła, które mam spięte na supli. Myślałem o wemosie i do tego jakimś mikro zasilaczu. Wiem, że mogę załatwić to jakimkolwiek modułem na 230V np sonoffem mini ale może ktoś ma jakieś tańsze rozwiązanie? Póki co to tylko jeden przycisk ale może okazać się, że wpadnie do głowy więcej pomysłów więc oszczędności będą już większe niż przy zakupie tylko jednego modułu.
Jeśli ma to być faktycznie jeden przycisk to Sonoff mini jak najbardziej się nada i w cenie 27zł nie musisz się martwić o zasilanie 5v itd
Jeśli wiecej przycisków to albo wemos albo RNW-01 można wyrwać za 85zł na necie i masz konkretny sprzęt.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

KrystianH pisze: czw gru 02, 2021 1:03 pm Chciałbym dorobić puszkę przy włączniku oświetleniowym obok drzwi wejściowych...
A masz przy tym włączniku już jakiś moduł?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Ja zamontowałem dodatkowo toucha na 3 przyciski i jest super :)
KrystianH
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 06, 2021 3:20 pm

Goral64 pisze: czw gru 02, 2021 1:30 pm A masz przy tym włączniku już jakiś moduł?
Mam sonoffa mini z GUI generic, sterującego oświetleniem korytarza w puszce obok.
andras pisze: czw gru 02, 2021 5:51 pm Ja zamontowałem dodatkowo toucha na 3 przyciski i jest super :)
Przyciski dotykowe odpadają. Szukam czegoś dopuszkowego z możliwością podpięcia mechanicznego przycisku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”