Sterowanie roletami aluprof przez WIFI (SUPLA)

sokaro@O2.PL
Posts: 9
Joined: Sat Jan 08, 2022 8:33 pm

Post

Witam,
proszę o pomoc w ustaleniu optymalnego rozwiązania w kwestii sterowania roletami zewnętrznymi z napędem aluprof za pomocą wifi poprzez SUPLA.

Stan obecny:
- w domu mam 14 rolet z napędami aluprof
- rolety są sterowane dwojako:
- włącznikami dzwonkowymi, przewodowo
- radiowo z wykorzystaniem 15-kanałowego pilota aluprof DC313; rolety pogrupowane tak, że mam możliwość zamknięcia
wszystkich za pomocą jednego przycisku na pilocie; pilot pracuje na częstotliwości 433 MHz

Stan docelowy:
- szukam sterownika WIFI, który mógłbym dokupić tak, aby za pomocą wifi można było zasterować sygnał radiowy do rolet (wiem, że można kupić sterowniki do każdej rolet osobno - do puszki z włącznikami dzwonkowymi - ale chcę uniknąć zakupu 13 osobnych sterowników
- sterownik z możliwością współpracy z oprogramowaniem SUPLA
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

W dziale GUI Generic jest wątek o jakiejś bramce RF - poszukaj tam.

Natomiast ogólnie to nie będzie zbyt dobrze działać z Suplą. Aby rolety dobrze działały w Supli, to Supla musi znać pozycję rolet, więc musi sterować silnikiem.
U Ciebie rolety są sterowane radiowo, więc sterownik Supli nie będzie miał pojęcia w jakim stanie jest roleta. Jedyne co będzie się dało zrobić to wysyłać polecenia, aby się zamykało/otwierało/zatrzymało (o odbiornik RF który masz ma osobne kody na zatrzymanie ruchu rolety).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
TIGIS
Posts: 1
Joined: Mon Jun 01, 2020 12:45 pm

Post

Dołączę do pytania.
A takie urządzenie jak exalus tr7 na jakiej zasadzie działa tam sterowanie bezprzewodowo roletami portos na 433MHz ??
Mam rolety ze sterowaniem bezprzewodowym portos pilotem px 15.
Pozdrawiam

Return to “Sprzęt”