Konfiguracja bez dostępu do przycisku Config

Sterownik dwukanałowy
Jakub_Małecki
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 27, 2022 5:55 pm

Cześć,
Mam pytanie czy jest możliwość wejścia do strony konfiguracyjnej włącznika światła Zamel ROW-02 bez dostępu do przycisku Config? Sterownik jest podłączony do WiFi i SuplaCloud, mogę nim sterować. Zamknąłem wszystko już w lampie, a zapomniałem zmienić rodzaj włącznika na bistabilny oraz wyłączyć diodę. Wolałbym nie otwierać już lampy, ponieważ ułożenie kabli w środku nie było takie łatwe. Czy dam radę skonfigurować sterownik bez dostępu do przycisku? Szukałem na forum i w internecie, ale nie znalazłem rozwiązania.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz przełączyć ROW w tryb konfiguracji podłączonym do IN1 przyciskiem. 10 naciśnięć lub 10 przełączeń.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: czw sty 27, 2022 6:06 pm Możesz przełączyć ROW w tryb konfiguracji podłączonym do IN1 przyciskiem. 10 naciśnięć lub 10 przełączeń.
O ile w przy pierwszej konfiguracji tego nie wyłączył...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Jakub_Małecki
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 27, 2022 5:55 pm

Dziękuję!
Oszczędziłeś kilkanaście minut mojego życia i dużo irytacji.
Dostałem się do ko0nfiguracji jednak nadal nie rozwiązałem swojego problemu.

Chciałbym, aby bistabilny łącznik fizyczny działał tak jak kiedyś niezależnie od tego co dzieje się w aplikacji, czyli w górę jest wyłączony, w dół włączony. Jak zmienię stan w aplikacji to pierwszy klik łącznika fizycznego ma być "pusty". Przyzwyczaiłem się do działania Xiomi Yeelight, gdzie jak wyłączę żarówkę z aplikacji to muszę wyłączyć i włączyć na łączniku, aby ponownie uruchomić żarówkę. Chciałbym aby tutaj działało to tak samo. Jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Używając wyzwalaczy akcji możesz takie zachowanie ustawić, się zawsze komunikacja będzie szła przez serwer.
Trzeba ustawić akcje na"turn on" i " turn off" w Cloud.
Jedynie brakuje opcji wyłączenia domyślnej akcji na "toggle 1x" - to pojawi się wkrótce przy nowej wersji cloud
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Jakub_Małecki
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 27, 2022 5:55 pm

Dziękuję!
Wszystko działa tak jak chciałem. To mrugnięcie, które występuję po użyciu łącznika gdy wyłączono z aplikacji mi nie przeszkadza. Nie wiem czemu, ale musiałem ustawić akcje odwrotnie, dla wyłączenia włączenie, a dla włączenia wyłączenie, ale skoro działa to już nie chce mi się myśleć o powodzie takiej konfiguracji.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jakub_Małecki pisze: pt sty 28, 2022 10:14 am Dziękuję!
Wszystko działa tak jak chciałem. To mrugnięcie, które występuję po użyciu łącznika gdy wyłączono z aplikacji mi nie przeszkadza. Nie wiem czemu, ale musiałem ustawić akcje odwrotnie, dla wyłączenia włączenie, a dla włączenia wyłączenie, ale skoro działa to już nie chce mi się myśleć o powodzie takiej konfiguracji.
Każde przełączenie przycisku po upłynięciu niecałej sekundy generuje wyzwalacz "przełącz 1x", które zmienia stan światła na przeciwny.
Gdy pojawi się nowa wersja clouda, to ustaw sobie ten wyzwalacz przełącz 1x na wyłączony i wtedy powinno wszystko działać normalnie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”