Supla ROW 2 - Tasmota

Sterownik dwukanałowy
tkn00
Posts: 5
Joined: Sat Oct 24, 2020 9:00 pm

Post

Jako ze to jest mój pierwszy post to chciałem się przywitać :)

Mój problem jest taki ze posiadam 3x Supla ROW 2 i do jednego wgrałem tasmote żeby mieć lokalnie wszytko w Home Assistant (nie chce stawiać kolejnego serwera supli lokalnie).

Wszytko śmiga perfekt tylko ze nie jestem w stanie ustawić fizycznych przełączników na w tasmocie.

Czy jest ktoś kto byłby wstanie pomoc jak to ogarnąć i czy w ogole sie da ?
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Wejścia w ROW działają w sposób raczej nieobsługiwany przez Tasmote.
tkn00
Posts: 5
Joined: Sat Oct 24, 2020 9:00 pm

Post

pzygmunt wrote: Sat Oct 24, 2020 9:38 pm Wejścia w ROW działają w sposób raczej nieobsługiwany przez Tasmote.
A jakas alternatywa np ESPhome czy cokolwiek innego ?

Poprostu musze zmienic soft na jakis ktory jest tylko lokalnie bez dostepu do internetu i stawiania serwera supli.

Jesli sie nie da to trudno.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie wiem czy jest coś gotowego co obsłuży te wejścia. Musielibyśmy przygotować jakiś dedykowany bin dla ROW np z dodatkowym mqtt na pokładzie. Nie ma się tylko kiedy tym zająć
tkn00
Posts: 5
Joined: Sat Oct 24, 2020 9:00 pm

Post

pzygmunt wrote: Sat Oct 24, 2020 9:53 pm Nie wiem czy jest coś gotowego co obsłuży te wejścia. Musielibyśmy przygotować jakiś dedykowany bin dla ROW np z dodatkowym mqtt na pokładzie. Nie ma się tylko kiedy tym zająć
Byłoby fantastycznie jeśli taki soft by był. Druga sprawa to ROWy trafiłyby do większej społeczności i sam bym kupil z 10 sztuk dzis a tak to prawdopodobnie pozostaje sie rozgladac za Shelly 2.5 niestety a wolalbym wspierac Polska produkcje niz Bulgarska.

Nie chce tutaj anty reklamy robic ale jesli Zamele mialby by MQTT i jakis port do flashowania jak shelly lub OTA to byście nie nadążali z produkcja bo schodzily by jak świeże bułeczki po całym świecie.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Portu raczej nie będzie z uwagi na warunki gwarancji ale jest założenie aby serwer Supli miał broker MQTT na pokładzie tak aby było się łatwo integrować z zewnętrznymi rozwiązaniami. Same urządzenia również maja zyskać mqtt tak aby można było z nich korzystać z pominięciem serwera.
tkn00
Posts: 5
Joined: Sat Oct 24, 2020 9:00 pm

Post

No to MQTT to bedzie game changer bo jak narazie system jest zamkniety dla tych co nie chca integracji przez chmure.

Jest jakas data mniej wiecej kiedy mozna sie spodziewac MQTT ?

EDIT: Skad moge sciagnac soft do ROW 2 oryg ? (mam backup ale na wszelki wypadek)
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Przypomnij się jutro to podeśle linka do oryginału. System w sensie Supla jest OpenSource. Wszystkie źródła są dostępne. Urządzenia Zamel-a maja firmware oparty o komercyjna licencje. Maja swoją politykę gwarancyjną i jakościową. To nie są urządzenia DIY. Tak czy owak pojawi się mqtt na pokładzie. Kiedy... jeszcze nie wiem.
tkn00
Posts: 5
Joined: Sat Oct 24, 2020 9:00 pm

Post

pzygmunt wrote: Sat Oct 24, 2020 11:12 pm ...Przypomnij się jutro to podeśle linka do oryginału...

Przypominam sie :)
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Return to “ZAMEL ROW-02”