Supla ROW 2 - Tasmota

Sterownik dwukanałowy
tkn00
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 24, 2020 9:00 pm

Jako ze to jest mój pierwszy post to chciałem się przywitać :)

Mój problem jest taki ze posiadam 3x Supla ROW 2 i do jednego wgrałem tasmote żeby mieć lokalnie wszytko w Home Assistant (nie chce stawiać kolejnego serwera supli lokalnie).

Wszytko śmiga perfekt tylko ze nie jestem w stanie ustawić fizycznych przełączników na w tasmocie.

Czy jest ktoś kto byłby wstanie pomoc jak to ogarnąć i czy w ogole sie da ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wejścia w ROW działają w sposób raczej nieobsługiwany przez Tasmote.
tkn00
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 24, 2020 9:00 pm

pzygmunt pisze: sob paź 24, 2020 9:38 pm Wejścia w ROW działają w sposób raczej nieobsługiwany przez Tasmote.
A jakas alternatywa np ESPhome czy cokolwiek innego ?

Poprostu musze zmienic soft na jakis ktory jest tylko lokalnie bez dostepu do internetu i stawiania serwera supli.

Jesli sie nie da to trudno.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie wiem czy jest coś gotowego co obsłuży te wejścia. Musielibyśmy przygotować jakiś dedykowany bin dla ROW np z dodatkowym mqtt na pokładzie. Nie ma się tylko kiedy tym zająć
tkn00
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 24, 2020 9:00 pm

pzygmunt pisze: sob paź 24, 2020 9:53 pm Nie wiem czy jest coś gotowego co obsłuży te wejścia. Musielibyśmy przygotować jakiś dedykowany bin dla ROW np z dodatkowym mqtt na pokładzie. Nie ma się tylko kiedy tym zająć
Byłoby fantastycznie jeśli taki soft by był. Druga sprawa to ROWy trafiłyby do większej społeczności i sam bym kupil z 10 sztuk dzis a tak to prawdopodobnie pozostaje sie rozgladac za Shelly 2.5 niestety a wolalbym wspierac Polska produkcje niz Bulgarska.

Nie chce tutaj anty reklamy robic ale jesli Zamele mialby by MQTT i jakis port do flashowania jak shelly lub OTA to byście nie nadążali z produkcja bo schodzily by jak świeże bułeczki po całym świecie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Portu raczej nie będzie z uwagi na warunki gwarancji ale jest założenie aby serwer Supli miał broker MQTT na pokładzie tak aby było się łatwo integrować z zewnętrznymi rozwiązaniami. Same urządzenia również maja zyskać mqtt tak aby można było z nich korzystać z pominięciem serwera.
tkn00
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 24, 2020 9:00 pm

No to MQTT to bedzie game changer bo jak narazie system jest zamkniety dla tych co nie chca integracji przez chmure.

Jest jakas data mniej wiecej kiedy mozna sie spodziewac MQTT ?

EDIT: Skad moge sciagnac soft do ROW 2 oryg ? (mam backup ale na wszelki wypadek)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przypomnij się jutro to podeśle linka do oryginału. System w sensie Supla jest OpenSource. Wszystkie źródła są dostępne. Urządzenia Zamel-a maja firmware oparty o komercyjna licencje. Maja swoją politykę gwarancyjną i jakościową. To nie są urządzenia DIY. Tak czy owak pojawi się mqtt na pokładzie. Kiedy... jeszcze nie wiem.
tkn00
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 24, 2020 9:00 pm

pzygmunt pisze: sob paź 24, 2020 11:12 pm ...Przypomnij się jutro to podeśle linka do oryginału...

Przypominam sie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”