SBW-01 ikonki i czujniki

missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Witam,
czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego po podpięciu drugiego wyłącznika krańcowego wyświetla się dodatkowa ikonka "czujnik otwarcia bramy garażowej" , a nie wyświetla się to wszystko na ikonie oznaczającej bramę ? Czy mam coś źle podłączone, przypisane w cloud ?
Jeżeli nie, czy nie wydaje się wam, że coś jest nie tak ? Na tej zasadzie można by wyświetlać trzy ikonki zamiast jednej, które pokazywałyby: otwarte zamyka się lub otwiera, jest zamknięte :) No chyba, że się mylę.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Musisz w Cloud dla kanału bramy przypisać kanał czujnika pełnego otwarcia i czujnika pośredniego. Wtedy w aplikacji będziesz miał jedną ikonę a nie trzy.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłączyłeś czujnik pod nie to wejście co trzeba.
Czujnik musi być też skojarzony z kanałem otwierania bramy (domyślnie jest). Wtedy ta sama ikonka będzie pokazywała stan otwarcia i będzie też służyła do otwierania/zamykania.

Jak podłączysz drugi czujnik pod ten sam kanał jako czujnik pośredni to będziesz też mógł kontrolować czy brama jest otwarta/zamknięta lub otwarta na 50%
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

OK, czyli ikonka bramy wjazdowej, która służy do zamykania i otwierania, będzie wyświetlać otwarcie, zamknięcie i stan pośredni, tak ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Tak
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Dzięki, rzeczywiście działa tak jak powinno. Szkoda, że nie da się zrobić tego samego z ikonką żaluzji. Wiem, nie ma tam krańcówek, ale jest animacja otwarcia i zamknięcia z ekranu gdzie dostępne są klawisze sterowania. Nie można by brać z niego danych do grafiki ikonki rolet z ekranu podstawowego ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do Żaluzji będzie dedykowany moduł i soft.
missim
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 30, 2018 11:08 pm

Dzięki za info, a jeżeli chodzi o ikonki bramy to wszystko działa tak jak trzeba, problem w ogóle zrodził się po obejrzeniu filmiku Vteka na YT gdzie gościu tak podłączył bramę, że wyświetlały mu się w aplikacji mobilnej dwa paski bramy. Na jednym otwieranie i zamykanie a na drugim stan pośredni bramy. Założyłem, że wie co robi i stąd moje głupie pytania :) Problem rozwiązany.
rysiek1971
Posty: 40
Rejestracja: śr maja 12, 2021 10:45 am

A jak to zrobiłeś bo mam tak samo u góry czujnik otwarcia który pokazuje otwarie i zamknięcie a na dole ikonka do otwierania i zamykania
rysiek1971
Posty: 40
Rejestracja: śr maja 12, 2021 10:45 am

Ok dałem rade
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”