ZAMEL MEW-01

rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Oki przewertuję lekturę tego tematu.

Znalazłem taki wpis o bilansowaniu międzyfazowym z października 2020 , więc dupa blada, chyba że jest coś nowszego.



"..... cytat
Rząd zwolnił z pracami nad obiecanymi przepisami dla prosumentów
Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Ministerstwo Klimatu miało opracować rozporządzenia, które doprecyzują problematyczne kwestie związane z rozliczeniami energii wprowadzanej do sieci przez prosumentów i spółdzielnie energetyczne. Mimo, że zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku nowelizacją ustawy o OZE, takie przepisy miały się pojawić w pierwszym kwartale tego roku, a w maju Ministerstwo pokazało nawet projekty odpowiednich rozporządzeń, to zbliża się koniec 2020 roku, a prace nad nimi nie zostały jeszcze sfinalizowane.
Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, rozporządzenia regulujące kwestie rozliczeń prosumenckich, w tym w zakresie bilansowania międzyfazowego, miały pojawić się w pierwszym kwartale 2020 roku. Jednak - mimo zaprezentowania projektów tych rozporządzeń, co nastąpiło kilka miesięcy temu - mamy już czwarty kwartał 2020 r., a rozporządzeń nadal nie ma.
..... koniec cytatu
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Tu jest dowód z października 2021 że mamy nadal impas z prawidłowym rozliczanie bilansowania międzyfazowego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... -1740.html
Nie jesteśmy wyborcami dominatów tej okrągłej budowli , ktoś to sprawdził i jest jak jest :)
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Nie znalazłem, ale nie rezygnuję.
Dzisiajaj w nocy o północy resetuję mewkę , spiszę licznik i najdalej w kilka dni będę wiedział gdzie co jest, myślę że wielu nowych nabywców z instalacją PV ma ten sam problem z pomiarami, może nie są świadomi albo nie lubili matematyki :)
pozdrawiam
.
Moja pierwsza instalacja PV takich problemów nie ma, mam na pokładzie amperomierz +/- który pokazuje bilans ładowania lub rozładowywania akumulatora :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@Artur pisze: sob paź 23, 2021 9:44 am Poczytaj ten wątek, może się rozjaśni. Chociaż ja do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego szpilki szare powielają się w takich samych wartościach na plusie i minusie. Rozumiem: pobór z sieci na szaro, export do sieci na zielono. A dlaczego pobór z sieci powiela się w tej samej wartości jako eksport do sieci ?

viewtopic.php?f=23&t=9283
viewtopic.php?f=23&t=9283
rawa
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 21, 2021 10:41 am

Bardzo dziękuję wszystko jasne z wykresami, będę używał raczej dni niż minut bo zrobiłem sobie biznes plan na cały rok dla instalacji PV i pompy ciepła, zostaje jeszcze porównać z licznikiem elektrowni.

U mnie wyniki bilansów dziennych wektorowego i arytmetycznego są takie same ?
Osobiście parzyłem kawę jak na jedenej fazie musiało być przesilenie i nie było oddawania na 2 minuty do sieci, no i nie rozumiem tego.
Obrazek
.
Obrazek
Bolsport
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 10:39 am

Czy da się ustawić wyzwalacz akcji na mew-01? Chodzi mi o to że mam instalacje pv i chciałbym odpalić piec elektryczny co. Czy da się wyzwolić akcje wyłączenia pieca po osiągnięciu zadanej wartości kWh?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyzwalacz akcji nie jest to tego przeznaczony.
Bolsport
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 10:39 am

A czy dało by się to zrobić za pomocą supla scripts? Czyli wykonać jakąś akcję po spełnieniu warunku (np osiągnięcia zużycia zadanej ilości kWh)?
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Panowie, zerknijcie na swoje wykresy z dzisiejszej nocy między godziną 2.00 a 4.00. Też macie takie wskazania jak u mnie ?

W porównaniu do innego licznika, Mewa nabiła przez dzisiejszą noc (kilka godzin) o 10% więcej energii, gdzie normą u mnie jest max . 0,7% za całą dobę. Podejrzewam, że jest to związane ze zmianą czasu i nabiło podwójnie jedną godzinę.
Może można to skorygować ?
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-10-31 o 10.15.59.png
Zrzut ekranu 2021-10-31 o 10.15.59.png (28.38 KiB) Przejrzano 773 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sam MEW "nie nabił" więcej tylko wykres sobie nie poradził ze zmiana czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”