Przelaczniki scienne - pomoc w wyborze

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

srdz pisze: śr sty 19, 2022 8:52 am dziekuje za cenna informacje
myslisz, ze te przelaczniki po kliknieciu wracaja na swoje miejsce, czy raczej zostaja w pozycji wybranej ?
Nie wiem, na zdjęciu nie widać :P
Poszukaj sobie na youtube - na pewno ktoś robił jakiś "unboxing" albo pokaz jak podłączyć.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Koledzy a czy coś bez N również się znajdzie z modułów + włącznik monostabilne, które można osuplować?
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

klew pisze: śr sty 19, 2022 8:54 am
srdz pisze: śr sty 19, 2022 8:52 am dziekuje za cenna informacje
myslisz, ze te przelaczniki po kliknieciu wracaja na swoje miejsce, czy raczej zostaja w pozycji wybranej ?
Nie wiem, na zdjęciu nie widać :P
Poszukaj sobie na youtube - na pewno ktoś robił jakiś "unboxing" albo pokaz jak podłączyć.
coś tam znalazłem, wynika z tego, że wracają te przełączniki na swoje miejsce
a orientujesz się może, lub ktoś inny, czy łatwo znalezć w takim chińskim touchu gpio ? mam rx i tx gnd i 3v3, oraz gpio0 do startu ?
myślałem ew o takim rozwiązaniu, żeby wykorzystać te moduły które mam, ale przylutować do nich stycznik i zmontować to w klasycznym przełączniku
czy ew mógłbym wykorzystać rx oraz gpio0 dla podwójnego ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

srdz pisze: śr sty 19, 2022 11:07 am coś tam znalazłem, wynika z tego, że wracają te przełączniki na swoje miejsce
a orientujesz się może, lub ktoś inny, czy łatwo znalezć w takim chińskim touchu gpio ? mam rx i tx gnd i 3v3, oraz gpio0 do startu ?
myślałem ew o takim rozwiązaniu, żeby wykorzystać te moduły które mam, ale przylutować do nich stycznik i zmontować to w klasycznym przełączniku
czy ew mógłbym wykorzystać rx oraz gpio0 dla podwójnego ?
Google jest Twoim przyjacielem ;).
Na forum i ogólnie w sieci spokojnie znajdziesz zdjęcia tych układów pootwierane i opisane gdzie jest tx, rx itp.

Poza tym kupując nowe masz dużą szansę na to, że tam nie będzie układu ESP.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

klew pisze: śr sty 19, 2022 11:15 am
srdz pisze: śr sty 19, 2022 11:07 am coś tam znalazłem, wynika z tego, że wracają te przełączniki na swoje miejsce
a orientujesz się może, lub ktoś inny, czy łatwo znalezć w takim chińskim touchu gpio ? mam rx i tx gnd i 3v3, oraz gpio0 do startu ?
myślałem ew o takim rozwiązaniu, żeby wykorzystać te moduły które mam, ale przylutować do nich stycznik i zmontować to w klasycznym przełączniku
czy ew mógłbym wykorzystać rx oraz gpio0 dla podwójnego ?
Google jest Twoim przyjacielem ;).
Na forum i ogólnie w sieci spokojnie znajdziesz zdjęcia tych układów pootwierane i opisane gdzie jest tx, rx itp.

Poza tym kupując nowe masz dużą szansę na to, że tam nie będzie układu ESP.
Ok, ale nawiązujesz do Tuya, tak ?
Czy też większość chińszczyzny idzie w kierunku "nie-esp" ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

srdz pisze: śr sty 19, 2022 1:01 pm Ok, ale nawiązujesz do Tuya, tak ?
Czy też większość chińszczyzny idzie w kierunku "nie-esp" ?
Tuya na pewno. Można na ich stronie o tym poczytać.
Co do innych to nie wiem, ale nie raz na forum pojawiają się posty, że coś ma inny układ - ale nie śledziłem tego jaki to producent.
ESP na pewno są jednymi z najbardziej popularnych układów do tego typu zastosowań, ale mam wrażenie, że ten chwilowy "monopol" się skończył.
Wielu producentów ma swoje układy w ofercie. Do tego Espressif też idąc na przód zaczął nową serwię ukłądów ESP32 w kilku wariantach, więc siłą rzeczy każdy kto projektuje urządzenia zastanawia się co wybrać, skoro i tak należy się przesiąść z ESP82xx przynajmniej na ESP32.
Świat idzie też trochę w stronę układów, których nie da się flashować innym oprogramowaniem, bo mają różne blokady.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”