Wyzwalacz akcji dla SRW-01, SRW-02m, ROW-01, ROW-02, ROW-02m, ROW-04m, SLW-01, SLW-02, PNW-01 - zaproszenie do testów

User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

A nie masz niczego gdzieś indziej ustawionego? Np. w skryptach fracza?
Spróbuj usunąć grupę i dodaj ją jeszcze raz.
Gdzieś coś raczej jest ustawione.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posts: 492
Joined: Thu Sep 17, 2020 10:00 am
Location: Leoncin

Post

Mam scenę na fracz dotyczącą oświetlenia ale to chyba nie na wpływu, nie chciałbym z tego rezygnować bo mam skróty na pulpicie.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by mdi87 on Mon Oct 18, 2021 6:29 pm, edited 1 time in total.
and111
Posts: 294
Joined: Sun Feb 18, 2018 3:54 pm

Post

klew wrote: Mon Oct 18, 2021 10:11 am
and111 wrote: Mon Oct 18, 2021 9:05 am Dziś wgraliśmy soft z AT do ROW-04m. W CLOUD można ustawić wyzwalacz akcji tylko dla 1 i 2 kanału. Dla 3 i 4 kanału nie da się nic zdefiniować. Nie ma pól z wyborem akcji. Poniżej widok z CLOUD z ustawieniami dla 3 przycisku (kanału). Tak ma być?
Poprawka powinna niedługo być dostępna.
Po aktualizacji softu do 2.8.40 jest już OK. Można ustawić wyzwalacz akcji na każdym z kanałów. Dzięki :)
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

@klew
Tak dla info.
Przed aktualizacją ROW-01 (v2.7.24) z wył. monostabilnym, reagował na "wciśnięcie".

Po aktualizacji do v2.8.37, zaczął reagować na "puszczenie".

Musiałem dopiero w trybie konfiguracji to zmienić.
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Patryk wrote: Mon Oct 18, 2021 2:43 pm @klew
Tak dla info.
Przed aktualizacją ROW-01 (v2.7.24) z wył. monostabilnym, reagował na "wciśnięcie".

Po aktualizacji do v2.8.37, zaczął reagować na "puszczenie".

Musiałem dopiero w trybie konfiguracji to zmienić.
Z tego co kojarzę, to domyślnie reakcja była zawsze na puszczenie.
Dzięki za zgłoszenie, sprawdzę to :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

mdi87 wrote: Mon Oct 18, 2021 2:26 pm Mam scenę na fracz dotyczącą oświetlenia ale to chyba nie na wpływu, nie chciałbym z tego rezygnować bo mam skóry na pulpicie.
Sprawdź logi na skryptach, czy któraś scena czegoś nie przestawia
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posts: 492
Joined: Thu Sep 17, 2020 10:00 am
Location: Leoncin

Post

W dzisiejszych logach jest to co poniżej ale dotyczy furtki.
Pobawiłem się i sprawdziłem dokładnie.
1. Jeśli mam w grupie moduł do którego jest podłączony przełącznik to oświetlenie idzie na przemian, jeśli usunę go z grupy to działa bardzo dobrze z przełącznika do momentu w którym wyłączę oświetlenie do którego podłączony jest przełącznik wtedy idzie na przemian, ponowne przełączenie w aplikacji i dalej idzie znowu dobrze.
2. Sprawdziłem na innym przełączniku, bo mam je aż dwa 😁
Jest jak wyżej. Czyli jeśli dodam go do grupy kanałów idzie na przemian a jak go wyrzucę idzie dobrze ale do momentu gdy przedstawię go w aplikacji.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

mdi87 wrote: Mon Oct 18, 2021 3:38 pm W dzisiejszych logach jest to co poniżej ale dotyczy furtki.
Pobawiłem się i sprawdziłem dokładnie.
1. Jeśli mam w grupie moduł do którego jest podłączony przełącznik to oświetlenie idzie na przemian, jeśli usunę go z grupy to działa bardzo dobrze z przełącznika do momentu w którym wyłączę oświetlenie do którego podłączony jest przełącznik wtedy idzie na przemian, ponowne przełączenie w aplikacji i dalej idzie znowu dobrze.
2. Sprawdziłem na innym przełączniku, bo mam je aż dwa 😁
Jest jak wyżej. Czyli jeśli dodam go do grupy kanałów idzie na przemian a jak go wyrzucę idzie dobrze ale do momentu gdy przedstawię go w aplikacji.
Ok, to wszystko jasne. Wyzwalacze "włączony" i "wyłączony" nie włączają lokalnego sterowania i będą kolidować z "przełącz 1x".
Aby wyłączyć lokalną akcję, to trzeba coś tam ustawić. Niedługo w Cloud będzie w tym celu dostępna pusta akcja
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mdi87
Posts: 492
Joined: Thu Sep 17, 2020 10:00 am
Location: Leoncin

Post

@klew wcześniej napisałeś że u ciebie działa prawidłowo 😉

Tzn że tak ma być i tak będzie czy coś idzie w tym temacie zrobić ?

Edit ok nie doczytałem o pustej akcji ..
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

mdi87 wrote: Mon Oct 18, 2021 3:50 pm @klew wcześniej napisałeś że u ciebie działa prawidłowo 😉

Tzn że tak ma być i tak będzie czy coś idzie w tym temacie zrobić ?

Edit ok nie doczytałem o pustej akcji ..
Wcześniej ustawiłem grupę z trzema światłami i wyzwalacz na zupełnie innym module
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:

Return to “Ogólna dyskusja”