Wyzwalacz akcji dla SRW-01, SRW-02m, ROW-01, ROW-02, ROW-02m, ROW-04m, SLW-01, SLW-02, PNW-01 - zaproszenie do testów

Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

teraz to zgłupiałem, ale wydaje mi się, że zaraz po aktualizacji 1x klik nie działał wcale.

Myślę, że dobrą praktyką by było, aby 1x klik miał domyślnie wybrany kanał podstawowy. Jak ktoś będzie chciał zmienić to spoko, ale jak nic nie będzie się ruszać to też będzie działało, nawet jak ktoś przejdzie w cloudzie do AT.

Jutro ogarnę ponowną upgrade dla PNW.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Domyślnie 1x powinien działać jak dotychczas.
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Aktualizacje pnw i slw2 rdy.

Pnw:
1x klik działa na pnw mimo że nie jest ustawiona żadna akcja, czyli jest ok. Sorry za zamieszanie. Inne akcje oczywiście działaja super.

Slw-02. Wszytsko co związane z at - zero problemów. Mimo że specjalnie użyłem przycisku bistabilnego, aby było trudniej niż przy dzwonku.

Dygresje:
Ja zarówno slw jak i row07 mam na poddaszu, na codzien tego nie widać i nie słychać. Row07 jak at przełącza wszystkie przekaźniki to jest fajny karabinek / sekwencja załączania przekaźników i diód, w ogóle fajnie jakby ten czas załączania w Row-07 przekaźników można by trochę wydłużyć lub zrobić ustawialnym, przy sterowaniu podbitką albo jakimiś światłami ogrodowymi można by uzyskać fajny efekt.

Slw-02. Podłączyłem przycisk i zamknąłem obwód jak się okazało, przyciskiem config wprowadzilem moduł w tryb parowania i... Zaczął rozgłaszać sieć, ale po chwili wracał do normalnej pracy, tak że nie mogłem zdążyć się z nią połączyć i potwierdzić, że chce się połączyć z siecią bez dostępu do neta. Dopiero po chwili się skapowałem, że obwód musi być otwarty. Dobrze by było jakby dopiero zmiana stanu kończyła tryb konfiguracji.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Gang pisze: ndz lis 07, 2021 12:21 pm fajnie jakby ten czas załączania w Row-07 przekaźników można by trochę wydłużyć lub zrobić ustawialnym, przy sterowaniu podbitką albo jakimiś światłami ogrodowymi można by uzyskać fajny efekt.
W scenach będziesz mógł ustawić opóźnienia.
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

Mam do was pytanie.
Posiadam 8x SRW-01 podłączone bezpośrednio przy przyciskach obok rolet
W jednym punkcie domu znajduje się przycisk centralny. W jaki sposób skonfigurować wyzwalacze aby móc zamknąć/otworzyć wszystkie rolety? Dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

A ten przycisk centralny ma jakiś moduł z Suplą pod sobą?

Jeśli tak, to tworzysz grupę dla rolet w Cloud i w wyzwalaczu akcji dla kanału odpowiadającego przyciskowi centralnemu wskazujesz co ma z tą grupą rolet zrobić, np.
przytrzymanie - Odsłoń grupę,
1klik - Odsłoń częściowo na 50%,
2klik - Zasłoń grupę itd.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Każdy SRW-01 może działać jak przycisk centralny. Może też sterować wybraną grupą.
Pod przycisk centralny musisz podłączyć RNW-01 lub ROW-01.
Moduły muszą mieć najnowszą wersję firmware-u.

https://www.blaszczak.pl/sterowanie-cen ... mie-supla/
woytaz
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 01, 2019 6:25 pm

lesny8 pisze: ndz lis 07, 2021 2:55 pm A ten przycisk centralny ma jakiś moduł z Suplą pod sobą?

Jeśli tak, to tworzysz grupę dla rolet w Cloud i w wyzwalaczu akcji dla kanału odpowiadającego przyciskowi centralnemu wskazujesz co ma z tą grupą rolet zrobić, np.
przytrzymanie - Odsłoń grupę,
1klik - Odsłoń częściowo na 50%,
2klik - Zasłoń grupę itd.
Teraz zmieniam całość sterowania z modułów SRM-10. Myślałem żeby dać pod centralnym też SRW-01
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Może być SRW-01, albo tak jak napisał @pzygmunt ROW-01 lub RNW-01, ale tego drugiego jeszcze nie ma w sprzedaży.
Nie wiemy jak masz wykonaną instalację. Czy ten SRM-10 sterował Ci przy okazji jakąś roletą? Jeśli tak to SRW-01 jak najbardziej.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ale jak miałeś wszystko na DIN to możesz zamienić na SRW-02m zamiast SRW-01
https://supla.zamel.com/product/sterown ... y-srw-02m/
SRW-02m obsługuje dwie rolety. Jak masz instalację w gwiazdę to ten lepiej się nada.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”