Wyzwalacz akcji dla SRW-01, SRW-02m, ROW-01, ROW-02, ROW-02m, ROW-04m, SLW-01, SLW-02, PNW-01 - zaproszenie do testów

karnasw
Posty: 186
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Jest jakieś miejsce gdzie wstawiane są zawsze aktualne inserty do esp_update? Na razie nie mam adresu zewnętrznego, a chciałbym mieć dostęp do aktualizacji, bez proszenia za każdym razem.
Gryzzli
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 08, 2021 8:06 am

Jestem zadowolony z funkcji multiklik oraz protokołu MQTT. Brakowało mi tego. Używam MEW-01, SRW-01 oraz ROW-02 z Home assistant
Jednak zastanawia się czy można wyłączyć żeby nie przesył kilka razy na sekundę topików MQTT:

/state/free_heap_size
/state/connection_uptime
/state/uptime

generuje to niepotrzebny ruch w sieci (mam w tej chwili 12 urządzeń), a wydaje mi się, że są to informacje developerskie.
Wiem, że jest parametr pool publication delay, który powoduje, że powyższe topiki nie są tak często wysyłane. Jednak wówczas publikacja zdarzeń przycisków nie odbywa się na "żywo".

Wersja: 2.8.38
kriz1
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 26, 2019 9:30 pm

Czy istnieje szansa na pojawienie się możliwości wykorzystania wejść SBW-02 jako wyzwalacza akcji ?
Nie wykorzystane wejścia chętnie podłączył bym jako weście sygnału dzwonka.
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Mam pytanie do doświadczonych kolegów z forum. Mam ustawione wyzwalacze akcji na sterownikach SRW-01, które maja włączać ROW-01, bądź PNW-01 aktualnie do włączania światełek na choince. Generalnie wszystko działa, ale są momenty, kiedy kompletnie nic nie funkcjonuje. Nie wiem, czy to może być problem że mam raczej słaby Internet, może brak zasięgu Wifi czy też jakaś niepoprawna konfiguracja? Może ktoś miał podobne problemy i jakoś sobie poradził.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Rysiek_tbs pisze: pn gru 19, 2022 9:02 pm Mam pytanie do doświadczonych kolegów z forum. Mam ustawione wyzwalacze akcji na sterownikach SRW-01, które maja włączać ROW-01, bądź PNW-01 aktualnie do włączania światełek na choince. Generalnie wszystko działa, ale są momenty, kiedy kompletnie nic nie funkcjonuje. Nie wiem, czy to może być problem że mam raczej słaby Internet, może brak zasięgu Wifi czy też jakaś niepoprawna konfiguracja? Może ktoś miał podobne problemy i jakoś sobie poradził.
Jak nie działa, to sprawdź w aplikacji, czy urządzenia są online, oraz kliknij na ikonkę (i) i zobacz jaki jest czas pracy urządzenia oraz czas połączenia.
Jeśli coś by się resetowało, albo nie miało połączenia, to będziesz widział np. że czas ostatniego połączenia to np. 30 s.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Patrzyłem w aplikacji i sterowniki mają cały czas "zielony" status. Klikając na (i) widzę faktycznie, że czas połączenia konkretnego SRW-01 jest krótszy niż innych, a siła sygnału Wifi wacha się w przedziale 28-34%. To powinno być OK, chyba, że jest jakiś próg procentowego sygnału poniżej którego sterownik nie pracuje stabilnie? Czy to też normalne, że sterownik widzi różną siłę sygnału Wifi w zależności od pory dnia, obciążenia sieci, zasłonięcia rolet itp. Dodam, że mam Internet komórkowy.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Rysiek_tbs pisze: pn gru 19, 2022 10:03 pm Patrzyłem w aplikacji i sterowniki mają cały czas "zielony" status. Klikając na (i) widzę faktycznie, że czas połączenia konkretnego SRW-01 jest krótszy niż innych, a siła sygnału Wifi wacha się w przedziale 28-34%. To powinno być OK, chyba, że jest jakiś próg procentowego sygnału poniżej którego sterownik nie pracuje stabilnie? Czy to też normalne, że sterownik widzi różną siłę sygnału Wifi w zależności od pory dnia, obciążenia sieci, zasłonięcia rolet itp. Dodam, że mam Internet komórkowy.
U mnie urządzenia tak do 30% z reguły pracują stabilnie. Nie ma określonego progu, bo nie da się go łatwo określić. Wi-Fi to komuniakcja dwukierunkowa. Te % i RSSI to siła sygnału odbieranego przez urządzenie. Nie wiemy jaką siłę sygnału widzi router Wi-Fi.
Do tego im więcej sieci Wi-Fi w okolicy, szczególnie na tym samym kanale, tym gorzej może to działać przy takim samym sygnale.
To normalne, że poziom sygnału się zmienia w ciągu dnia.

Możesz ustawić sobie z komputera ping na adres IP tego SRW i obserwować. Jak pojawią się zgubione pakiety, albo duże opóźnienia, to zasięg może być tutaj przyczyną problemów.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Dzięki za rozjaśnienie tematu :-)
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Pokombinowałem dzisiaj w ustawieniach routera i zmieniłem kanał Wifi na mniej oblegane przez sąsiadów. Okazało się, że sygnał w sterowniku na (i) poprawił się około 10%, a w związku z tym dziwne zachowania wyzwalacza akcji jak na razie ustały :-).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”