Natywne wsparcie dla MQTT

RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

lukfud pisze: wt lis 02, 2021 10:56 am Supla tylko publikuje, nie odbiera wiadomości.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: Rozumiem, dziękuję, oczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby mogła je również otrzymać. Może wiesz, dlaczego nie ma takiej możliwości? I czy planowane jest jej wdrożenie w przyszłości?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

RusaBel pisze: wt lis 02, 2021 11:32 am
lukfud pisze: wt lis 02, 2021 10:56 am Supla tylko publikuje, nie odbiera wiadomości.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: Rozumiem, dziękuję, oczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby mogła je również otrzymać. Może wiesz, dlaczego nie ma takiej możliwości? I czy planowane jest jej wdrożenie w przyszłości?
lukfud trochę niepoprawnie napisał. Można sterować urządzeniami Supla zintegrowanymi przez mqtt za pomocą mqtt.
Tylko do zmiany stanu służą inne topici. "state" informuje o stanie.
Tutaj jest jakaś lista przykładów:
viewtopic.php?p=84789#p84789
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2100
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

RusaBel pisze: wt lis 02, 2021 11:32 am
klew pisze: wt lis 02, 2021 11:46 am lukfud trochę niepoprawnie napisał. Można sterować urządzeniami Supla zintegrowanymi przez mqtt za pomocą mqtt.
Tylko do zmiany stanu służą inne topici. "state" informuje o stanie.
Tutaj jest jakaś lista przykładów:
viewtopic.php?p=84789#p84789
Tak, miałem co innego na myśli, mój błąd.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

klew pisze: wt lis 02, 2021 11:46 am
RusaBel pisze: wt lis 02, 2021 11:32 am
lukfud pisze: wt lis 02, 2021 10:56 am Supla tylko publikuje, nie odbiera wiadomości.
Automatyczne tłumaczenie Yandex: Rozumiem, dziękuję, oczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby mogła je również otrzymać. Może wiesz, dlaczego nie ma takiej możliwości? I czy planowane jest jej wdrożenie w przyszłości?
lukfud trochę niepoprawnie napisał. Można sterować urządzeniami Supla zintegrowanymi przez mqtt za pomocą mqtt.
Tylko do zmiany stanu służą inne topici. "state" informuje o stanie.
Tutaj jest jakaś lista przykładów:
viewtopic.php?p=84789#p84789
Automatyczne tłumaczenie Yandex: tak dziękuję, link pomógł, składnia SET działa) rozumiem poprawnie .../ execute_action to samo tylko inne typy danych przekazujemy?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

RusaBel pisze: wt lis 02, 2021 1:24 pm lukfud trochę niepoprawnie napisał. Można sterować urządzeniami Supla zintegrowanymi przez mqtt za pomocą mqtt.
Tylko do zmiany stanu służą inne topici. "state" informuje o stanie.
Tutaj jest jakaś lista przykładów:
viewtopic.php?p=84789#p84789
Automatyczne tłumaczenie Yandex: tak dziękuję, link pomógł, składnia SET działa) rozumiem poprawnie .../ execute_action to samo tylko inne typy danych przekazujemy?
[/quote]

Nie używam mqtt, więc nie wiem dokładnie co tam jest i jak to działa.
"execute_action" pozwala czasem na zrobienie czegoś więcej niż to co można zrobić poprzez "set". Np. przy pomocy set możesz włączyć lub wyłączyć światło, ale nie da się zrobić "przełącz/toggle", które da się zrobić na execute_action.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

klew pisze: wt lis 02, 2021 1:27 pm
RusaBel pisze: wt lis 02, 2021 1:24 pm lukfud trochę niepoprawnie napisał. Można sterować urządzeniami Supla zintegrowanymi przez mqtt za pomocą mqtt.
Tylko do zmiany stanu służą inne topici. "state" informuje o stanie.
Tutaj jest jakaś lista przykładów:
viewtopic.php?p=84789#p84789
Automatyczne tłumaczenie Yandex: tak dziękuję, link pomógł, składnia SET działa) rozumiem poprawnie .../ execute_action to samo tylko inne typy danych przekazujemy?
Nie używam mqtt, więc nie wiem dokładnie co tam jest i jak to działa.
"execute_action" pozwala czasem na zrobienie czegoś więcej niż to co można zrobić poprzez "set". Np. przy pomocy set możesz włączyć lub wyłączyć światło, ale nie da się zrobić "przełącz/toggle", które da się zrobić na execute_action.
[/quote]

Automatyczne tłumaczenie Yandex: Dziękuję, przydatne informacje, ale mogę już zaimplementować tę logikę przełączania w NodeRed.
adamrozm@gmail.com
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 11, 2021 8:51 am

Cześć,

od ok 18 nie działa mi w Home Assistant połączenie z brokerem mqtt od Supla Cloud. Używając MQTT Explorer również dostaje timeout próbując podłączyć się do brokera. Czy to problem u mnie czy awaria po stronie Supli?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Który serwer. Możliwe, że ma to związek z konserwacją łącza w firmie Hetzner.
adamrozm@gmail.com
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 11, 2021 8:51 am

mqtt23.supla.org
O, właśnie po ok 3h powróciło połączenie samoistnie.
Może to czas pomyśleć o lokalnej Supli i mqtt, zobacze :)
trojansupla
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:38 pm

Cześć wszystkim :)
Od długiego czasu jestem użytkownikiem supli - do tej pory korzystałem z publicznej chmury - integrowałem natywne MQTT z HA i wszystko działa elegancko.

Jakiś czas temu zdecydowałem się na postawienie swojego serwera w dockerze - również wszystko działa bezproblemowo.
Przyszedł czas na uruchomienie brokera MQTT na lokalnym serwerze supli - i tutaj zaczynają się problemy.

Wszystko skonfigurowałem zgodnie z tutorialami - ustawienie wszystkiego w pliku .env (enabled = true, host, port, user, pass itp).
Po zrestartowaniu kontenera wszystko elegancko pojawia się w zakładce "integracje" - został on również w niej włączony.

Mimo powyższych operacji nie mogę się podłączyć MQTT Explorerem do brokera.
Co może być powodem ? Czy nie jest tak, że trzeba coś doinstalować związanego z MQTT?

@EDIT
Zainstalowałem mosquitto na systemie gdzie siedzi kontener z suplą i podłączyłem do niego suplę - działa :)
Teraz tylko pytanie, czy da się podłączyć suplę odrazu do brokera w HOME assistant czy musi być pośredniczący broker tak jak mam to teraz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „MQTT”