Monitorowanie zuzycia gazu

krzys4m
Posty: 63
Rejestracja: sob lip 10, 2021 9:36 am

Bardzo Ci dziękuję. Napisałem już do PGNIG.
Zasilanie mam pół metra od gazu (napęd Nice).
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Robert Błaszczak pisze: śr sty 19, 2022 11:42 am Musisz poszukać nadajnik impulsów do Twojego gazomierza. Najlepiej zapytać producenta gazomierza.
Do najpopularniejszych gazomierzy w PL firmy INTERGAZ jest nadajnik IN-Z61, którego bez problemu podłączysz do LIW-01.
Robercie masz może wiedzę na tematy, czy aby dokonać instalacji impulsatora IN-Z61 na gazomierzu Intergaz trzeba to zgłaszać/montażu może dokonać jedynie dostawca gazu?
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nie mam wiedzy podpartej prawnie, a z gazu zrezygnowałem kilka lat temu i nie mam już nawet starych umów aby to zweryfikować. Ale formalnie urządzenie pomiarowe (gazomierz, licznik energii elektrycznej, ciepłomierz) jest własnością dostawcy danego medium. Więc założenie dodatkowego urządzenia na licznik - nawet bez naruszenia plomb - może być uznane przez dostawcę jako ingerencja w układ pomiarowo-rozliczeniowy.
Ja osobiście pogadałbym z Zakładem Gazowniczym i uzyskał pisemną zgodę na montaż takiej przystawki.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Ok, dzięki.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Część, potwierdzam słuszną opinię Roberta.
Ja zapytałem w mojego operatora i dostałem odpowiedź negatywna.... naruszenie układu pomiarowego!
Po rozmowie telefonicznej, w której wyjaśniałem, że to jest element fabryczny i producent takie rozwiązanie sam przewiduje to dostałem kolejne info, że ma napisać wiadomość (typ, karta katalogowa, numer buta itp.), a oni potwierdzą to u producenta.... czekam dwa tygodnie.

PS Z wodomierzem nie miałem problemu... dodałem drugi :)
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Trochę z innej beczki:
Ostatnio podłączałem sobie dongla USB DVB-T, aby odczytywać dane z licznika prądu (Tauron) i wody i zdarzyło mi się odbrać trochę pakietów pomiarowych z kilku liczników gazowych od sąsiadów.
Nie spradzałem, czy dane są szyfrowane. Na licznikach wody dane nie są szyfrowane. Na liczniku prądu dane są szyfrowane, ale Tauron udostępnia klientom klucze szyfrujące (w ramach projektu amiplus, który ma być wdrażany we wszystkich licznikach Taurona).

Także może warto ten kierunek sprawdzić? Jeden odbiornik na USB i można ogarnąć sobie wszystkie media w domu ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

A jesteś wstanie stwierdzić jaki to był licznik wody?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
konrad1
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 08, 2022 9:09 am

Może pomoże. Mail z 08.02.2022
Szanowny Panie,

w odpowiedzi na poniższe zgłoszenie informuję, istnieje możliwość zamontowania nadajnika impulsów IN-Z61, ale w szczególnych warunkach. Zaopatrzenie w nadajnik impulsów IN-Z61 oraz koszty z tym związane są ponoszone przez Klienta. Do nadajnika impulsów typu IN-Z61 nie wolno podłączać urządzeń bez ważnego atestu EX (ATEX) iskrobezpieczności. Przed wydaniem zgody na podłączenie do gazomierza nadajnika IN-Z61, wymagane jest przesłanie Dokumentacji Techniczno Ruchowej (DTR) urządzenia, które ma być podłączone do ww. nadajnika. W dalszej korespondencji proszę przesłanie wymaganych dokumentów na adres mailowy: pomiary.warszawa@psgaz.pl (za potwierdzeniem odczytania).
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czyli nie podłączysz LIW-01 :shock:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL LIW-01”