Ubiquiti UniFi w domku jednorodzinnym

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: pn gru 21, 2020 1:14 pm Dzięki, to wszystko wyjaśnia. Czyli dobrze, że nie podłączyłem UAP pod POE na tym switchu.
Wychodzi na to, że tak, oszczędziłeś AP'ka.

Nie jest to temat mikrotika, ale jeśli możesz to oddaj tego switcha i UAP i weź sobie 2x cAP mikrotika, chyba że zależy Ci na AC to cAP AC. Zasilisz to czymkolwiek af/at, pasywnym do 57V.
Wszystko co potrzebujesz, na mikrotiku wyjdzie Ci taniej, a wcale nie będzie działać gorzej.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukfud pisze: pn gru 21, 2020 1:31 pm
klew pisze: pn gru 21, 2020 1:14 pm Dzięki, to wszystko wyjaśnia. Czyli dobrze, że nie podłączyłem UAP pod POE na tym switchu.
Wychodzi na to, że tak, oszczędziłeś AP'ka.

Nie jest to temat mikrotika, ale jeśli możesz to oddaj tego switcha i UAP i weź sobie 2x cAP mikrotika, chyba że zależy Ci na AC to cAP AC. Zasilisz to czymkolwiek af/at, pasywnym do 57V.
Wszystko co potrzebujesz, na mikrotiku wyjdzie Ci taniej, a wcale nie będzie działać gorzej.
Jestem zbyt leniwy, aby odsyłać ;). Zasilanie to nie problem, choć bez zasilacza byłoby "piękniej". Z drugiej strony i tak mam taki bajzel w kablach i ładne układanie nie leży w mojej naturze, że może to po prostu zostawię jak jest. Ruszyło, zobaczę jak będzie się sprawdzać w praktyce.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jest też tańsza alternatywa
Grzebień-sferyczny-z-rączką-600x600.jpg
Grzebień-sferyczny-z-rączką-600x600.jpg (24.28 KiB) Przejrzano 2192 razy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Eee można też wydrukować :)
Obrazek
https://www.thingiverse.com/thing:282474
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Krzychup
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 26, 2019 8:23 pm

Cześć,
Podpowiedzcie mi proszę co muszę kupić (jakie urządzenia), aby stworzyć sieć na Ubiquiti?

Mam dom jednorodzinny, piwnica, parter i poddasze w domu o wymiarach 10x12m.
Do tej pory mam Linksysa WRT54GL, ale chciałbym coś szybszego, bo coraz częściej kopiuję dane z telefonu na komputer, więc 54Mbity to czasem za mało.
Mam jeszcze router Huawei od dostawcy, ale przy dodaniu 15 urządzeń w DHCP czasem się zawiesza, więc chcę postawić coś, o czym zapomnę, bo będzie działać...

Czy do Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE wystarczy dokupić ROUTER UBIQUITI EDGEROUTER X 5XRJ45 GIGABIT?
Zależy mi na prostocie (aby na szafie nie robić 15 urządzeń, które do tej pory mieściły się w jednym sprzęcie), a podoba mi się AP bo wrzucę go bliżej środka domu i nie będzie straszył 12 antenami jak wkurzony jeż...
Dzięki za pomoc,
Krzychu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie musisz zmieniać routera. Możesz ale nie musisz. Gdybyś jednak dokupił to zarządzasz wszystkim z jednej aplikacji. Urządzenia Unifi fajnie ze sobą współpracują. Jak dodasz kolejną antenę to ona wchodzi w całość jako element systemu, a nie osobne niezależne urządzenie.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ale raczej nie w powiązaniu z EDGEROUTER X.
Do tego potrzebe są urządzenia serii UniFi - https://www.senetic.pl/ubiquiti/ubiquit ... XsEALw_wcB
Czyli albo USG albo UDM jako router.

Sam szukałem rozwiązania i chyba pójdę grubo - UDM Pro jako główna jednostka.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Krzychup
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 26, 2019 8:23 pm

Teraz moja sieć, to Huawei -> Linksys (RJ45 do drukarki) i tu dopiąłbym Ubiquiti UAP-AC-Lite
Inna konfiguracja, to Huawei -> Ubiquiti UniFi Security Gateway > tu musiałbym switcha do drukarki -> Ubiquiti UAP-AC-Lite

Chyba pozostanę na szukaniu dobrego routera ze switchem Gbit, bo Ubiquiti wychodzi drogo...
Dzięki.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No a ja postanowiłem doposażyć swoją sieć Unifi i do UAP-AC-LR i UAP-AC-Lite dokupiłem USG (ten 3 portowy, WAN, LAN, VOIP), Switch USW Flex Mini 5x1G oraz UAP-AC-Mesh.
No i jeśli ktoś może doradzić... UAP-AC-Lite mam na parterze (sufit), UAP-AC-LR na piętrze (sufit) i pytanie gdzie zamontować UAP-AC-Mesh żeby mieć zasięg wokół domu, a przede wszystkim dobry zasięg przy ogrodzeniu (ok. 7m od domu) gdzie są 4 moduły Supli? Czy na poddaszu centralnie jak najbliżej łączenia krokwi czy wyciągnąć na dach i umocować na maszcie antenowym?
Pewnie jak dam z przodu domu to ucierpi na tym ogród, jak dam od strony ogrodu to ucierpi na tym front, bo jednak dom będzie tłumił sygnał.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”