Sonoff basic R2

emence4u
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 03, 2021 8:08 pm

Dzień dobry,
Mam problem z przejściem w tryb konfiguracji dla Sonoff basic R2

Dodałem urządzenie do aplikacji supla, aplikacja je widzi. Ma sterować brama garażową.

Chciałem wejśc w tryb konfiguracji poprzez 192.168.4.1 aby dokonać zmian przełączników monostabilnych na bistabilne ale nie wyświetla mi tego menu.

Wyswietla mi całyczas zielone okno:

Last state registered and ready
Wifi setings
Supla setings
Bez dalszych opcji...

Jak można dostać się do tego trybu konfiguracji?
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Raczej bym nie podłączał tego do napędu bramy jest to moduł 230v nawet przerobiony stwarza zagrożenie.
W tryb konfig wejść trzeba najpierw wcisnąć przycisk 5sek lub 10x wszystko zależy co jest tam wgrane jaki soft.
emence4u
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 03, 2021 8:08 pm

W tym module w tryb konfiguracji wchodzi się naciskając guzik 5 razy. Z tym nie ma problemów. Problem jest w tym że nie wyświetlają się dodatkowe okna w których można zmieniać parametry modułu.

Tak jest to modul 230v przerobiony na bezpotencialowy na wyjściu. Jaki w obec tego poszukać? Niskonapieciowy i zasilanie bezpośrednio z pinów od silnika podać?
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

emence4u pisze: sob gru 04, 2021 8:06 am W tym module w tryb konfiguracji wchodzi się naciskając guzik 5 razy. Z tym nie ma problemów. Problem jest w tym że nie wyświetlają się dodatkowe okna w których można zmieniać parametry modułu.

Tak jest to modul 230v przerobiony na bezpotencialowy na wyjściu. Jaki w obec tego poszukać? Niskonapieciowy i zasilanie bezpośrednio z pinów od silnika podać?
Jak już szukasz tanim kosztem to kup sonoff sv jest tam wszystko co potrzebujesz zasilanie 7-32V dc i wyjścia pinów które można ustawić pod kontaktrony oraz pomiar temperatury poniżej masz link do wątku o sonoff SV.TYLKO POCZYTAJ TRZEBA USUNĄĆ DWA REZYSTORY WTEDY JEST BEZNAPIĘCIOWY I DUŻO BEZPIECZNIEJSZY NIŻ SONOFF BASIC.
viewtopic.php?t=4469
emence4u
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 03, 2021 8:08 pm

Dzień dobry,
Mam takie pytanie do Panów, dopiero stawiam pierwsze kroki w "automatyzacji inteligentnych rozwiązań" jestem na etapie instalacji modułu otwierania i zamykania bramy jak widać z powyższego tematu. W międzyczasie pomyślałem o tym ze fajnie by było dostawać info na telefon o tym że brama jest otwarta, nie chodzi mi o ikonkę otwartej bramy bo to potrafię zrobić tylko o jakąś wiadomość lub sygnał na tel. Natknąłem się na Supla Scripts i sceny.Czy to prawidłowy kierunek działania? Rozumiem że Supla Scripts jest jakąś dodatkową aplikacją powiązaną z Supla Cloud.

Czy jest jakaś instrukcja krok po kroku jak taką scenę zaprogramować? W języku dla amatora, na tą chwilę duży problemu sprawia mi zrozumienie wielu opisywanych tematów ze względu na rozszyfrowywanie skrótów technicznych.

jeszcze jedno pytanie jak zakończyć temat żeby nie zaśmiecać forum - jak w danym wątku uzyskam odpowiedzi lub też nie z jakiś względów.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Tematu ty nie jesteś w stanie zamknąć zrobi to admin a co do powiadomień to w GUI Generic masz Pushover poczytaj jest ta wszystko np. W tym wątku.
viewtopic.php?f=88&t=9640
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”