GUI-Generic Builder (online)

krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: ndz sty 09, 2022 3:11 pm Ciągle nie mogę wyjść ze zdziwienia, dlaczego problemy z GUI-Generic wrzucane są do wątku z Builderem???
Bo Builder nie ma problemów, więc nic w tym wątku by się nie działo :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Coś w tym jest ;)
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Goral64 pisze: ndz sty 09, 2022 3:11 pm Ciągle nie mogę wyjść ze zdziwienia, dlaczego problemy z GUI-Generic wrzucane są do wątku z Builderem???
Specjalnie czy przypadkiem wkleiłeś w tytule tag ? ;)
ff.png
ff.png (3.47 KiB) Przejrzano 857 razy
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
RobertRT
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 12, 2022 12:03 pm

Czy byłaby możliwość dodania w Gui Generic Builder warunku sprawdzającego połączenie urządzenia z internetem?
Taki warunek chciałbym wykorzystać przy używaniu termostatu działającego z supla-fracz, który obecnie w przypadku utraty połączenia z internetem traci możliwość sterowania piecem. Wprowadzenie tego warunku umożliwiałoby taką konfigurację urządzenia, że w przypadku utraty połączenia z internetem urządzenie automatycznie włączyłoby przekaźnik przełączający sterowanie piecem do sterownika ręcznego w pokoju.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Builder tego nie zrobi!
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

local pisze: ndz sty 23, 2022 6:22 pm Specjalnie czy przypadkiem wkleiłeś w tytule tag ? ;)
ff.png
Heh, przeoczenie :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

RobertRT pisze: sob lut 12, 2022 12:33 pm Czy byłaby możliwość dodania w Gui Generic Builder warunku sprawdzającego połączenie urządzenia z internetem?
Taki warunek chciałbym wykorzystać przy używaniu termostatu działającego z supla-fracz, który obecnie w przypadku utraty połączenia z internetem traci możliwość sterowania piecem. Wprowadzenie tego warunku umożliwiałoby taką konfigurację urządzenia, że w przypadku utraty połączenia z internetem urządzenie automatycznie włączyłoby przekaźnik przełączający sterowanie piecem do sterownika ręcznego w pokoju.
To nie jest rozwiązanie, jeżeli serwery supla-fracz padną to termostat też nie będzie działać.
https://gui-generic-builder.supla.io/
RobertRT
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 12, 2022 12:03 pm

Dziękuję za szybką reakcję.
Ja mam bardziej obawę o brak dostępu do internetu w miejscu urządzenia, a nie na serwerze supla-fracz.
Utrata internetu przez urządzenie umożliwiłaby automatycznie oddanie sterowanie piecem do regulatora pokojowego ręcznego.
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Czy coś w kwestii czasu/ilości resetowania się zmieniło od wersji GUI-Generic 1.2.7? Mam tą wersję w stacji pogodowej i albo momentami zrywa długotrwale wifi, albo padają akumulatory w mniej słoneczny dzień. Po czymś takim stacja już sama nie "wstaje"(po doładowaniu akumulatorów np.), natomiast ręczne zresetowanie wemosa skutkuje poprawnym połączeniem z Suplą.

Czy dokonanie aktualizacji to konieczność konfigurowania wszystkiego od zera?
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Pawele pisze: pn lut 28, 2022 1:19 pm Czy coś w kwestii czasu/ilości resetowania się zmieniło od wersji GUI-Generic 1.2.7? Mam tą wersję w stacji pogodowej i albo momentami zrywa długotrwale wifi, albo padają akumulatory w mniej słoneczny dzień. Po czymś takim stacja już sama nie "wstaje"(po doładowaniu akumulatorów np.), natomiast ręczne zresetowanie wemosa skutkuje poprawnym połączeniem z Suplą.

Czy dokonanie aktualizacji to konieczność konfigurowania wszystkiego od zera?
Co masz na myśli mówiąc stacja pogody? Zostało dość sporo zrobione w kierunku problemu nie łączenia się ponownie.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”