Wsparcie GUI-Generic dla ESP32

Wladu
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:31 pm

Witam. Kolejny dzień grzebię przy suplowaniu Sonoff dual R3 i za Chiny ludowe nie mogę ustawić przycisku na obudowie tak aby przywracał konfigurację wifi. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub jest pewien jakie GPIO ustawić proszę o cynk. W żadnym pin oucie nie jest to opisane.
Pozdrawiam
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Wladu pisze: pt gru 03, 2021 1:18 am Witam. Kolejny dzień grzebię przy suplowaniu Sonoff dual R3 i za Chiny ludowe nie mogę ustawić przycisku na obudowie tak aby przywracał konfigurację wifi. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub jest pewien jakie GPIO ustawić proszę o cynk. W żadnym pin oucie nie jest to opisane.
Pozdrawiam
Gpio0.
Tu masz pinout.
https://templates.blakadder.com/sonoff_DUALR3.html
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wladu pisze: pt gru 03, 2021 1:18 am Witam. Kolejny dzień grzebię przy suplowaniu Sonoff dual R3 i za Chiny ludowe nie mogę ustawić przycisku na obudowie tak aby przywracał konfigurację wifi. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub jest pewien jakie GPIO ustawić proszę o cynk. W żadnym pin oucie nie jest to opisane.
Pozdrawiam
Że tak się spytam, firmware wgrywany przez lutowanie przewodów i programator, czy też jakieś czary mary po wifi?

Pytam bo też mam Dual R3 do oSuplowania.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Wladu
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:31 pm

Lutowanie, dla mnie najszybciej i lubię tą zabawę 😜
A co do pinoutu to robiłem na gpio0 w różnych konfiguracjach i nie działa. A co najlepsze to przy ustawieniu gpio0 sterowanie niskim i 10 wciśnięć to przy połączeniu z serwerem Supli to niebieska LED całkowicie gaśnie. A przy nastawie wciśnięcie 5 sekund to sterownik ciągle jest w stanie parowania😒
Gdzieś jest jakiś myk ale nie mogę go rozkminić.
miloszix
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 15, 2017 8:13 pm

Wladu pisze: pt gru 03, 2021 1:51 pm Lutowanie, dla mnie najszybciej i lubię tą zabawę 😜
A co do pinoutu to robiłem na gpio0 w różnych konfiguracjach i nie działa. A co najlepsze to przy ustawieniu gpio0 sterowanie niskim i 10 wciśnięć to przy połączeniu z serwerem Supli to niebieska LED całkowicie gaśnie. A przy nastawie wciśnięcie 5 sekund to sterownik ciągle jest w stanie parowania😒
Gdzieś jest jakiś myk ale nie mogę go rozkminić.
Witam
Czy udało ci się rozgryźć temat z tym GPIO 0 ?

Czy może jakiś inny soft do prawidłowego działania tego Dual R3 jako sterownik do rolet ?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

miloszix pisze: czw sty 27, 2022 9:16 pm
Wladu pisze: pt gru 03, 2021 1:51 pm Lutowanie, dla mnie najszybciej i lubię tą zabawę 😜
A co do pinoutu to robiłem na gpio0 w różnych konfiguracjach i nie działa. A co najlepsze to przy ustawieniu gpio0 sterowanie niskim i 10 wciśnięć to przy połączeniu z serwerem Supli to niebieska LED całkowicie gaśnie. A przy nastawie wciśnięcie 5 sekund to sterownik ciągle jest w stanie parowania😒
Gdzieś jest jakiś myk ale nie mogę go rozkminić.
Witam
Czy udało ci się rozgryźć temat z tym GPIO 0 ?

Czy może jakiś inny soft do prawidłowego działania tego Dual R3 jako sterownik do rolet ?
A gdzie jest tutaj problem? Wystarczy tylko zmienić parametr LED - Załączany stanem na odwotny.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

miloszix pisze: czw sty 27, 2022 9:16 pm
Wladu pisze: pt gru 03, 2021 1:51 pm Lutowanie, dla mnie najszybciej i lubię tą zabawę 😜
A co do pinoutu to robiłem na gpio0 w różnych konfiguracjach i nie działa. A co najlepsze to przy ustawieniu gpio0 sterowanie niskim i 10 wciśnięć to przy połączeniu z serwerem Supli to niebieska LED całkowicie gaśnie. A przy nastawie wciśnięcie 5 sekund to sterownik ciągle jest w stanie parowania😒
Gdzieś jest jakiś myk ale nie mogę go rozkminić.
Witam
Czy udało ci się rozgryźć temat z tym GPIO 0 ?

Czy może jakiś inny soft do prawidłowego działania tego Dual R3 jako sterownik do rolet ?
Używam ponad 20 takich modułów do rolet i działają super, zarówno wersja z pomiarem jak i lite.
BTW
Czekam aż Krycha pochyli się na układem pomiaru energii :(
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Dzień dobry,
Sonoff Dual R3, proces wgrania przebiegł prawidłowo i niestety nic się nie dziej. Nie pojawia się sieć WIFi. Jest jakiś haczyk? Proszę o wsparcie.
PS Wgrałem download_2021-11-24_13-13-54 pobrany z wątku.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

elhenio pisze: sob lut 05, 2022 11:15 am Dzień dobry,
Sonoff Dual R3, proces wgrania przebiegł prawidłowo i niestety nic się nie dziej. Nie pojawia się sieć WIFi. Jest jakiś haczyk? Proszę o wsparcie.
PS Wgrałem download_2021-11-24_13-13-54 pobrany z wątku.
Podlacz pod 230v, mnie na programatorze tez nie wstaje.
Jeśli to nie to wygeneruj bin na najnowszej wersji GG i napisz jakim softem wgrywasz.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Tylko czasem NIE !!! próbuj programować ( wgrywać soft ) jeżeli sonof będzie pod napięciem 230V.
Bo spalisz sobie komputer !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”