Plany na najbliższe wersje

Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

@krycha88 jest jakakolwiek szansa (wiem, że temat był poruszany) na ogarnięcie sterowania servami? Chodzi mi o np. MG90s. Jestem w trakcie druku sygnalizatora poczty, w formie jak na foto poniżej :mrgreen: Ale nie wiem jeszcze jak ogarnę podnoszenie tej belki sygnalizacyjnej, tak aby to wszystko działo się w obrębie supli i skryptów. Fajnie by było mieć taki działający sygnalizator. Np w kuchni. Listonosz wkłada list (częściej awizo skubany montuje), a żonka w kuchni widzi, że jest poczta :roll:
Załączniki
mailbox.png
mailbox.png (137.9 KiB) Przejrzano 1287 razy
Adamo28
Posty: 136
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Myślę że przydatną funkcją była by możliwość wprowadzenie okresowego resetu samego esp o danej godzinie tak jak mają to rutery czy kamery ip, taki reset dla zdrowotności. Nie jako coś na stałe ale jako opcja do wykorzystania bez integracji z chmurą supli tak aby działało to niezależnie i sprzętowo. Czasami jak coś się powiesi nie trzeba biegać i resetować ręcznie.
Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Skrzynkę już wydrukowałem i poskładałem :D

Kombinowałem, żeby wsadzić tam krokowy 28BYJ-48 (zamiast domyślnego dla tego projektu serva) i soft od rolet z tego wątku: viewtopic.php?f=8&t=4765&hilit=28byj+48
ale nie działa to tak jak powinno. Położenie belki sygnalizującej zmienia się pomimo prób skalibrowania tego jako tako.... Działałoby to ze skryptami, bo sprawdziłem, i po wrzuceniu listu skrypty odsłaniają roletę :lol: i belka się podnosi. Ale to byłoby na tyle.

Więc chyba narazie ten projekcik umrze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Załączniki
skrzynka listy sygnalizator.jpg
skrzynka listy sygnalizator.jpg (1.4 MiB) Przejrzano 1121 razy
radzik_r
Posty: 385
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Albert pisze: ndz lis 21, 2021 12:13 pm Skrzynkę już wydrukowałem i poskładałem :D

Kombinowałem, żeby wsadzić tam krokowy 28BYJ-48 (zamiast domyślnego dla tego projektu serva) i soft od rolet z tego wątku: viewtopic.php?f=8&t=4765&hilit=28byj+48
ale nie działa to tak jak powinno. Położenie belki sygnalizującej zmienia się pomimo prób skalibrowania tego jako tako.... Działałoby to ze skryptami, bo sprawdziłem, i po wrzuceniu listu skrypty odsłaniają roletę :lol: i belka się podnosi. Ale to byłoby na tyle.

Więc chyba narazie ten projekcik umrze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ej, Albercie nie poddawaj się tak łatwo.
Projekt fajny, rzadko spotykany.
Sam drukowałeś ten sygnalizator?
Jak byś miał możliwość wydrukowania mi tego sygnalizatora, to mógł bym przysiąść do projektu i coś pokombinować. krokowy nie bardzo tu pasuje, najlepiej wspomniane servo.
Podaj link do oryginalnego projektu.
Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

@radzik_r

tu jest projekt:

https://www.thingiverse.com/thing:4800910

Drukowałem sam - jeśli pomożesz ogarnąć mi temat software - sterowanie serwem MG90s (pod takie servo jest dedykowane gniazdo w tym projekcie), to mogę Ci w zamian wydrukować identico skrzynkę :mrgreen: Tylko w takich kolorach, czyli czarna skrzynka i biały sygnalizator, bo aktualnie tylko takie PLA posiadam.
radzik_r
Posty: 385
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Albert pisze: ndz lis 21, 2021 1:10 pm @radzik_r

tu jest projekt:

https://www.thingiverse.com/thing:4800910

Drukowałem sam - jeśli pomożesz ogarnąć mi temat software - sterowanie serwem MG90s (pod takie servo jest dedykowane gniazdo w tym projekcie), to mogę Ci w zamian wydrukować identico skrzynkę :mrgreen: Tylko w takich kolorach, czyli czarna skrzynka i biały sygnalizator, bo aktualnie tylko takie PLA posiadam.
kolory nie maja znaczenia, budować soft najlepiej jest na działającym hardware, bo tak to w ciemno się wszystko robi i nie zawsze wychodzi.
Sam nie druknę bo nie mam drukarki. Jak drukniesz to będziemy coś działać z tematem.
Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Wysłałem wiadomość :)
radzik_r
Posty: 385
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Albert pisze: ndz lis 21, 2021 1:51 pm Wysłałem wiadomość :)
napewno do mnie bo nie mam od ciebie wiadomości
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Fajny projekt, nietypowy👍😉
Ja się zbieram do osuplowania swojej skrzynki już kawałek czasu. Muszę ją wymienić, ale nie mogę znaleźć jakiejś sensownej, która będzie jakoś wyglądać i da się w niej zamontować jedno z rozwiązań umieszczone na forum. Jak już znalazłem to za szeroka jest 2cm.

Ten projekcik fajny, można w salonie postawić i niech robi za ozdobę 😁 ale najpierw trzeba mieć osuplowaną skrzynkę.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

1. Co do aktualnej wersji GG proponuję dodać akceptację/walidację po kliknięciu w "Resetuj ustawienia urządzenia" Już kolejny raz przez pośpiech kliknąłem i lipa:(

2. Mam też pomysł trochę "z innej beczki" - bliźniak GG lecz wyłącznie z wirtualnymi kanałami wspierającymi automatykę domu. Wschód i zachód słońca to już za mało dla wielu z nas;) Natężenie słońca lub prędkość wiatru można wykorzystać do sterowania roletami / żaluzjami. Temperatura zewnętrzna/przymrozki do włączania kabli grzewczych itd.

Produkt, który mam na myśli zawierałby takie elementy, które np. wymagają API, np. OpenUV, burze_dzis_net, openweather, airly itp.
Kolejne elementy to url i szablon persowania json - wiele inwerterów zwraca informacje json po wywołaniu URL, w moim ZeverSolar to jest http://xxx.xxx.xxx.xxx/home.cgi Podaje aktualną moc, wyprodukowaną w danym dniu energię oraz błędy.
W HA wygląda to tak:

Kod: Zaznacz cały

name: Solar Pac
    unit_of_measurement: W
    resource: http://xxx.xxx.xxx.xxx/home.cgi
    value_template: "{{ value.split()[11].split()[0] }}"
    device_class: "power"

    name: Solar E_Today
    unit_of_measurement: kWh  
    resource: http://xxx.xxx.xxx.xxx/home.cgi
    value_template: "{{ value.split()[12].split()[0] }}"
    device_class: "energy"
   
Co Wy na taką zabawkę?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”