Wyzwalacz Akcji / Action Trigger w GUI-Generic

krycha88
Posty: 5199
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Spróbuj dać tego sonoffa do grupy urzadzeń i wtedy steruj grupą.
https://gui-generic-builder.supla.io/
krycha88
Posty: 5199
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: pt lis 12, 2021 1:45 pm Może inaczej zapytam (na przykładzie będzie może łatwiej). Chciałbym ustawić tak incan aby dla rolet działały w trybie move up/down i przycisk ustawiony na „przełącz” - tak mam teraz i ile trzymam fizyczny przełącznik to tyle roleta wykonuje ruch. Teraz chciałem dodać AT aby przy przytrzymaniu np powyżej 2sek uruchomiło mi ten sam kanał gdzie ustawiłbym zamknij/otwórz 100%/0%. A do 2sek aby działało powiedzmy standardowo ?
Aby mieć akcję przytrzymania musisz przełączyć na przycisk monostabilny.
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 644
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Nie wiem jak to jest ale usiadłem wieczorem i całkiem inaczej mi to idzie :)
1. Jak ustawi się w GG przycisk monostabilny to w cloud AT dostajemy "przytrzymanie przycisku" i "wciśnięcie 1x - 5x". Dla takiego przycisku wydaje się że wszystko działa jak należy.
2. Jak ustawimy w GG ustawimy bistabilny to w cloud AT dostajemy "Włączenie" - reaguje z chwilą włączenia przycisku, "wyłączenie" - reaguje z chwilą wyłączenia przycisku i funkcję "przełączania" ale tutaj dziwnie mi to pracuje jakby zliczało podwójnie "przełączenia". Czyli w cloud jak się ustawi 2x to fizycznie zadziała po jednym przełączeniu, a jak ustawimy w cloud 4x to fizycznie zadziała jak przełączymy dwa razy i dla 3x i 5x w cloud nic nie zadziała - możecie to potwierdzić ?

Ustawienia w GG dla Multiclick[s] = 0,5 i Hold[s] = 0,7
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

LukaszH pisze: pt lis 12, 2021 7:13 pm Nie wiem jak to jest ale usiadłem wieczorem i całkiem inaczej mi to idzie :)
1. Jak ustawi się w GG przycisk monostabilny to w cloud AT dostajemy "przytrzymanie przycisku" i "wciśnięcie 1x - 5x". Dla takiego przycisku wydaje się że wszystko działa jak należy.
2. Jak ustawimy w GG ustawimy bistabilny to w cloud AT dostajemy "Włączenie" - reaguje z chwilą włączenia przycisku, "wyłączenie" - reaguje z chwilą wyłączenia przycisku i funkcję "przełączania" ale tutaj dziwnie mi to pracuje jakby zliczało podwójnie "przełączenia". Czyli w cloud jak się ustawi 2x to fizycznie zadziała po jednym przełączeniu, a jak ustawimy w cloud 4x to fizycznie zadziała jak przełączymy dwa razy i dla 3x i 5x w cloud nic nie zadziała - możecie to potwierdzić ?

Ustawienia w GG dla Multiclick[s] = 0,5 i Hold[s] = 0,7
Bistabilny jak przełączasz to masz od razu 2x. AT reaguje na zwarcie ALE TEŻ na rozwarcie styku w bistabilnym .
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Też napiszę, że jeśli mamy przycisk:
- bistabilny, to liczymy zmiany stanu (0->1 lub 1->0)
- monostabillny, to liczymy impulsy (0->1->0)

P.S. I jeśli o AT chodzi to jest to funkcjonalność działająca lokalnie z przyciskami, a nie z przycisksmi w aplikacji ;)
Są tacy co próbują AT wyzwolić z apki :lol:
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
krycha88
Posty: 5199
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

AT dla nowy użytkowników są dość skomplikowane np. coś ustawił i przestały klawisze działać albo niby oczywiste ile razy kliknąć dla monostabilnego czy bistabilnego :P Brakuje jakiejś pomocy przy konfigurowaniu AT od strony clouda.
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 644
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

No tak ale w cloud widać różnice czyli bistabilny to „przełączenia”, a monostabilny to „wciśnięcia”, więc myślałem że to zostało przewidziane że są 2 zmiany stanu przy takim „przełączeniu”. W takim wypadku po stronie cloud bez sensu ustawienie x3 i x5. Teraz pytanie czy to jednak coś po stronie biblioteki/GG czy cloud że taka lekka niedogodność ?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

LukaszH pisze: pt lis 12, 2021 8:51 pm No tak ale w cloud widać różnice czyli bistabilny to „przełączenia”, a monostabilny to „wciśnięcia”, więc myślałem że to zostało przewidziane że są 2 zmiany stanu przy takim „przełączeniu”. W takim wypadku po stronie cloud bez sensu ustawienie x3 i x5. Teraz pytanie czy to jednak coś po stronie biblioteki/GG czy cloud że taka lekka niedogodność ?
W Cloud jak i w bibliotece jest wszystko w porządku.
Bistabilne AT zaczynają się od "przełączenie 1x" (pomijając włącz/wyłącz) i to jest po prostu jedna zmiana położenia klawisza.
Jeśli masz ustawiony w cloud wyzwalacz "przełączenie 2x" to nijak nie wykona się po jednym przełączeniu.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wszystko da się wyklikać
x3 to sekwencja 0->1, 1->0, 0->1 dla niskiego stanu rozpoczęcia, lub 1->0, 0->1 1->0 jeśli akurat zaczynasz klikanie od stanu wysokiego.
Musisz się tylko zmieścić z przełączaniem w czasie krótszym niż multiclick.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
LukaszH
Posty: 644
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Macie racje zmylił mnie hold około 1sek i jak poczekałem na 3 "przełączeniu" i po tym czasie wszystko działa. tak samo x5.

W sumie wszystko jest logiczne ale na płytce prototypowej + ustawienie GG + konkretne urządzenie to parę razy się sam zmyliłem :oops:

Jeszcze sprawdziłem co się stanie na hold i multiclick na 0sek i w sumie tak jakby wyłączył się AT i przyciski w module pracują bez opóźnień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”