Gosund P1 - listwa 3P+USB+Power Monitoring

krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Można jeszcze dodać, że to wszystko można wyklikać niezależnie w GUI ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

krycha88 pisze: wt gru 07, 2021 11:33 am Można jeszcze dodać, że to wszystko można wyklikać niezależnie w GUI ;)
To wiadomo, nie byłoby to GUI Generic gdyby takich cudów nie dało się zrobić z poziomu GUI :lol:
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Aż musiałem choinkę wyłączyć na chwilę (akurat na tej listwie są lampki) aby sprawdzić jak to działa :) A działa bardzo fajnie i te AT na analogowych przyciskach A0 8-) Nie sprawdzałem czy tylko jak się wybierze Gosund P1 dostaje się możliwość button na pinie A0 czy dla wszystkich konfiguracjach ale pewnie jest jakieś wykluczenie jak by ktoś chciał wykorzystać wejście analogowe ?

Jedyna rzecz to nawet nie sprawdziłem jak miał oryginał (od razu rozkręciłem i poszła Supla) czy ta diodka LED GPIO-0 w jakich momentach powinna się świecić ? Teraz przez załączenie LED z przekaźnikiem można ustawić tylko na jednym pinie. Przy wyborze np. USB i ustawieniu na high pali się cały czas aby listwę znaleźć po ciemku chyba że włączy się USB to wtedy gaśnie ale pali się ta mała czerwona od USB. Ewentualnie można nic nie ustawiać to w ogóle się nie pali.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: wt gru 07, 2021 10:38 pm Aż musiałem choinkę wyłączyć na chwilę (akurat na tej listwie są lampki) aby sprawdzić jak to działa :) A działa bardzo fajnie i te AT na analogowych przyciskach A0 8-) Nie sprawdzałem czy tylko jak się wybierze Gosund P1 dostaje się możliwość button na pinie A0 czy dla wszystkich konfiguracjach ale pewnie jest jakieś wykluczenie jak by ktoś chciał wykorzystać wejście analogowe ?
Możesz spokojnie sam dodać wiele swoich przycinków analogowych nie ma żadnych ograniczeń. Czy dodając dodatkowo na tym pinie jakiś inny pomiar jest dobrym pomysłem? Nie wiem ale możesz to zrobić.

Czy ktoś by mógł w kontrolowanych warunkach przeprowadzić obciążenie USB po przez jakiś duży rezystor z podłączonym miernikiem pod USB? :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: śr gru 08, 2021 5:56 am
LukaszH pisze: wt gru 07, 2021 10:38 pm Aż musiałem choinkę wyłączyć na chwilę (akurat na tej listwie są lampki) aby sprawdzić jak to działa :) A działa bardzo fajnie i te AT na analogowych przyciskach A0 8-) Nie sprawdzałem czy tylko jak się wybierze Gosund P1 dostaje się możliwość button na pinie A0 czy dla wszystkich konfiguracjach ale pewnie jest jakieś wykluczenie jak by ktoś chciał wykorzystać wejście analogowe ?
Możesz spokojnie sam dodać wiele swoich przycinków analogowych nie ma żadnych ograniczeń. Czy dodając dodatkowo na tym pinie jakiś inny pomiar jest dobrym pomysłem? Nie wiem ale możesz to zrobić.

Czy ktoś by mógł w kontrolowanych warunkach przeprowadzić obciążenie USB po przez jakiś duży rezystor z podłączonym miernikiem pod USB? :)
Dzisiaj jak wrócę z pracy zrobię ten test - mam takie rezystory do rozładowywania pakietów li-ion więc powinno przekroczyć spokojnie 3A - dam znać
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Była by szansa na zrobienie programowo czegoś takiego jak jedno gniazdko MASTER a 2 SLAVE żeby np. Jak komputer jest wyłączony to głośniki i inne żeczy się wyłączyły miałem kupić taka listwę bez wifi ale może dało by się to ogarnąć w GUI Generic.
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Jestem po testach z tym USB - użyłem rezystora 1ohm 5W i miernika USB:
1. Z prawa ohma wychodzi że dla 5V i rezystor 1 ohm powinno iść 5A:
Miernik pokazał 3,22A i spory spadek napięcia na 4V - niestety nic się nie wydarzyło (nie wyłączyło kanału). Przy tej okazji kiedyś ktoś się pytał czy deklarowane 3A to na jedno gniazdko czy na wszystkie, więc tyle poszło na jednym. Dodałem jeszcze ładowanie telefonu i przy wpięciu tego rezystora ładowanie się wyłączyło - ewidentnie przeciążone gniazda USB.
2. Tak przy okazji już przy 1,2A - ładowanie tel. już spadek napięcia jest aż 0,3V - sporawo.

W takim razie nie wiem czy to kwestia ustawienia jeszcze czegoś w GG czy jednak inaczej realizowane jest to przeciążenie niż wystawienie sygnału na GPIO4 ?
IMG_4336.JPG
IMG_4336.JPG (1.95 MiB) Przejrzano 831 razy
IMG_4335.JPG
IMG_4335.JPG (2.85 MiB) Przejrzano 831 razy
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: śr gru 08, 2021 6:12 pm W takim razie nie wiem czy to kwestia ustawienia jeszcze czegoś w GG czy jednak inaczej realizowane jest to przeciążenie niż wystawienie sygnału na GPIO4 ?
Dzięki za testy :) Czy byś mógł wygenerować nową wersję z testa i zobaczyć czy teraz będzie inny efekt? :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: śr gru 08, 2021 7:34 pm
LukaszH pisze: śr gru 08, 2021 6:12 pm W takim razie nie wiem czy to kwestia ustawienia jeszcze czegoś w GG czy jednak inaczej realizowane jest to przeciążenie niż wystawienie sygnału na GPIO4 ?
Dzięki za testy :) Czy byś mógł wygenerować nową wersję z testa i zobaczyć czy teraz będzie inny efekt? :)
Niestety nadal nie działa i po przeciążeniu (1 ohm rezystor) nie ma reakcji. Natomiast dziwnie zachowuje się ta krańcówka GPIO4, ponieważ w momencie załączenia USB ona także się wyzwala i po wyłączeniu USB to krańcówka puszcza. Po przeciążeniu nie zmienia stanu, więc ciężko wywołać jakieś sterowanie.
Sprawdziłem z ciekawości na sofcie elmaya i także to nie działa.. Przydało by się aby jeszcze ktoś sprawdził - może trafiłem coś uszkodzone
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: śr gru 08, 2021 10:24 pm Niestety nadal nie działa i po przeciążeniu (1 ohm rezystor) nie ma reakcji. Natomiast dziwnie zachowuje się ta krańcówka GPIO4, ponieważ w momencie załączenia USB ona także się wyzwala i po wyłączeniu USB to krańcówka puszcza. Po przeciążeniu nie zmienia stanu, więc ciężko wywołać jakieś sterowanie.
Sprawdziłem z ciekawości na sofcie elmaya i także to nie działa.. Przydało by się aby jeszcze ktoś sprawdził - może trafiłem coś uszkodzone
Czy na poprzednim sofcie ta krańcówka też tak reagowała?
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”