Gosund P1 - listwa 3P+USB+Power Monitoring

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ja wygenerowałem soft GG ale zapomniałem ustawić warunkowania :(
Wgrałem po kabelku i odpaliłem.
Ładnie się wszystko zarejestrowało. Jako, że to pierwsze odpalenie na GG to wczytał konfigurację z JSON-a.
Oczywiście jest do poprawy i trzeba trochę pożąglować przekaźnikami, bo żeby główny przycisk działał zgodnie z oryginałem i załączał przekaźnik 4 (USB) to trzeba go z końca przenieść jako pierwszy. A potem, żeby kolejność się zgadzała przesunąłem przekaźniki aby 1 był 2, 3 był 3 i 3 był 4.
Do tego jeszcze trzeba zmienić załączanie stanem, aby 1 miał LOW a pozostałe 2-4 miały HIGH. Dioda na GPIO2 podpięta sygnałem HIGH też do pierwszego przekaźnika. Wtedy główny przycisk jara się na niebiesko jak się włączy USB.
Następnie w INNE trzeba skonfigurować CSE7766, bo JSON tego jeszcze nie robi. Nie wiem dlaczego jest tu dostępny tylko RX (@krycha88 pisze, że powinien wystarczyć do pomiaru) więc przypisuję mu GPIO3.
Jest też włączony ANALOG, ale tutaj póki co to nie wiem co i czy w ogóle ustawiać, bo i tak raczej z niczym nie zadziała.
Urządzenie ładnie się rejestruje w Cloud z 4 przekaźnikami i kanałem pomiarowym. Niestety, nie włączyłem wyzwalaczy akcji (miały chyba być domyślnie do przycisków?) w Builderze więc póki co ich nie widzę.
Sterowanie z Clouda i apki działa, główny przycisk też fizycznie włącza USB.
Pozostał kanał pomiarowy. Wszedłem do kalibracji, włączyłem żarówkę 60W do drugiego gniazda i włączyłem kalibrację. Pomieliło, pomieliło, włączyło wszystkie gniazda i USB i nic się w parametrach nie zmieniło (0.92;1.00;0.92). Zrestartowałem, żarówkę jeszcze trochę potrzymałem, ale pomiar ani nie drgnął nawet na 5 miejscu po przecinku. Za to cały czas mam Współczynnik mocy na -31,072.

No i to na razie tyle. Pozostaje skompilować jeszcze raz GG dodając AT i Warunkowanie i spróbować wgrać przez OTA.
Gosund_P1_02.jpg
Gosund_P1_02.jpg (85.01 KiB) Przejrzano 827 razy
Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2021 9:29 pm przez Goral64, łącznie zmieniany 1 raz.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jak już dopieszczacie listwę pod GG to nie zapomnijcie o przeciążeniu portów USB na pinie 4.
viewtopic.php?p=89558#p89558
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Uwaliłem ścieżkę RX :evil: Za mocno pociągnąłem i odeszła z przewodem :(((((
Może ktoś sprawdzić miernikiem gdzie jeszcze znajdę RX i czy sąsiednie piny jak na zdjęcie to nie jest to samo?;p
tx rx.png
tx rx.png (188.56 KiB) Przejrzano 811 razy
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zerknij na moje zdjęcie: viewtopic.php?p=89623#p89623
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Robert Błaszczak pisze: śr lis 24, 2021 7:44 pm Zerknij na moje zdjęcie: viewtopic.php?p=89623#p89623
Dzięki Ci :) Czyli nie wszystko stracone :D
PS
Szkoda, że nie dotarłem wcześniej do wątków przez Ciebie i elmaye założonych, niepotrzebny bałagan na forum:(
Goral64 pisze: śr lis 24, 2021 7:18 pm No i to na razie tyle. Pozostaje skompilować jeszcze raz GG dodając AT i Warunkowanie i spróbować wgrać przez OTA.
Gosund_P1_02.jpg
Pięknie to polutowałeś:) Brawo
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

uchnast.michal pisze: śr lis 24, 2021 7:42 pm Uwaliłem ścieżkę RX :evil: Za mocno pociągnąłem i odeszła z przewodem :(((((
Witaj w klubie, tylko ja urwałem TX :) Na szczęście po wgraniu softu :)
Tak, RX to pierwszy pin z tej strony (6x), na drugim końcu jest GND. TX to pierwszy pin od dłuższej (7x) strony, 3 to GPIO0 a ostatni to 3,3V.

Z fotki @elmaya widać, że jak ktoś chce coś jeszcze dodać do tej listwy, to można wykorzystać GPIO4, które jest tuż obok RX i do niczego nie jest wykorzystane :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Na GG w sumie Goral64 w sumie dobrze opisał - to samo musiałem zrobić. Od nowa jak wszystko ustawiłem i AT na ilość kliknięć to główny przycisk działa dobrze.
Natomiast warunkowanie nie może zadziałać bo to musiało być jako przycisk monostabilny. Na tą chwilę jak ustawiam warunki to albo jest spełniony albo nie (czytaj jak wcisnę przycisk to przekaźnik włączy się jak puszczę to wyłączy). Dla kilku przycisków poprzednie warunki są spełnione, więc nawet nie da się wyłączyć przekaźnika (to co opisał lukfud).
Problem też jest z diodą na GPIO 0. Ustawienie jest pull up do przycisku który także jest na GPIO 0 - przez co praktycznie cały czas się świeci. Oryginalnie ta diodka świeci się tylko jak jakiś przekaźnik działa, a jak wszystkie są wyłączone to gaśnie - także chyba na ten moment nie do ustawienia. Faktycznie nie ma przeciążenia portów USB - oryginalnie powinna się wyłączyć listwa.
Nie wiem jak to jest z tym CSE7766 ale faktycznie ustawia się tylko RX i to działa - dałem radę skalibrować i pokazuje prawidłowo.

Także na ten moment w GG trzeba poprawić JSON aby się konfiguracja wczytała. Przyciski pod analog pin nie działają, LED pod GPIO 0 niestety także nie do ustawienia - można zostawić na stałe włączone lub na stałe wyłączone (przez pull up na przycisku) i brak obsługi tego przeciążenia USB.
Wydaje się że ta listwa jest mocno spersonalizowana i uniwersalny soft GG będzie ciężko tak dobudować.
Chociaż GG ma tą zaletę że można dodać jakiś czujnik, AT (zostaje jeszcze przytrzymanie i 5x, gdzie zawsze można coś dodać :) - chociaż realizacja załączenia przekaźników odbywa się przez AT i chyba jak braknie WI-FI albo listwa nie będzie podłączona to już nie włączy się gniazdek (nie będzie aplikacji i AT nie zadziałają).

Edit: jednak mała poprawka diody na GPIO 0 nie wiem jak wyłączyć - jednak nic nie pomaga i cały czas pali się jak jak mamy ustawiony ten przycisk - być może, dlatego że przycisk konfiguracyjny ma pull up ?
I jeszcze jedna jest rzecz - przytrzymanie przycisku GPIO 0 powinien włączyć/wyłączyć wszystkie przekaźniki, a na AT tego się nie ustawi (chociaż można zrobić grupę i jakoś by poszło)
Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2021 8:26 pm przez LukaszH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

LukaszH pisze: śr lis 24, 2021 8:09 pm
Ale przynajmniej mieliście okazję potestować :D
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Wiem że te posty powinny w sumie znaleźć się w wątku GG ale faktycznie jest jakaś możliwość dodania sterowania pinem analogowym przycisków - samo GG albo biblioteka ?

Zastanawiam się jeszcze jak fizycznie mierzone jest przeciążenie portów USB aby nawet wstawić na nich warunek alarmu i to na GPIO 4 ? I do czego w CSE7766 służy TX ?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3944
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

LukaszH pisze: śr lis 24, 2021 8:31 pm Zastanawiam się jeszcze jak fizycznie mierzone jest przeciążenie portów USB aby nawet wstawić na nich warunek alarmu i to na GPIO 4 ?
Układ odpowiadający za podawanie napięcia na portach USB sygnalizuje przeciążenie właśnie na GPIO 04.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”