Gosund P1 - listwa 3P+USB+Power Monitoring

LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Robert Błaszczak pisze: śr lis 24, 2021 8:35 pm
LukaszH pisze: śr lis 24, 2021 8:31 pm Zastanawiam się jeszcze jak fizycznie mierzone jest przeciążenie portów USB aby nawet wstawić na nich warunek alarmu i to na GPIO 4 ?
Układ odpowiadający za podawanie napięcia na portach USB sygnalizuje przeciążenie właśnie na GPIO 04.
Ale to jest realizowane przez hardware i wystawia stan low/high na GPIO 4 ?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

@krycha88 mnie wyprostował, niepotrzebnie żąglowałem przekaźnikami, wystarczyło zmienić przekaźnikom przypisanie przycisków sterujących (nawet nie wiedziałem o tym).
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Gdy wgrywałem bin z opcją A0 to nie było reakcji, w ogóle się nie uruchamiał. Zmieniłem i jest ok, prawie bo R1 gpio14 nie reaguje:(
Na wyjściu gniazdka pokazuje 35V niezależnie czy włączony czy wyłączony:( Może przekaźnik walnięty?!
Czy Wam też tak "skwierczy" gdy przekaźniki są włączone?
Edit
Na sofcie elmaya to samo.
Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2021 9:59 pm przez uchnast.michal, łącznie zmieniany 2 razy.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: śr lis 24, 2021 8:35 pm
LukaszH pisze: śr lis 24, 2021 8:31 pm Zastanawiam się jeszcze jak fizycznie mierzone jest przeciążenie portów USB aby nawet wstawić na nich warunek alarmu i to na GPIO 4 ?
Układ odpowiadający za podawanie napięcia na portach USB sygnalizuje przeciążenie właśnie na GPIO 04.
To można by obsłużyć warunkowaniem, gdyby można było przekaźnik warunkować stanem jakiegoś GPIO. Teoretycznie można by GPIO4 potraktować jako przycisk, ale przekażnik można wysterować tylko jednym przyciskiem. Szkoda, że to nie działa jak w przekaźniku, że można przekaźnik przypisać do dowolnego przycisku, wtedy do przycisku można by przypisać dowolny przekaźnik...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

uchnast.michal pisze: śr lis 24, 2021 9:34 pm Gdy wgrywałem bin z opcją A0 to nie było reakcji, w ogóle się nie uruchamiał. Zmieniłem i jest ok, prawie bo R1 gpio14 nie reaguje:(
Na wyjściu gniazdka pokazuje 35V niezależnie czy włączony czy wyłączony:( Może przekaźnik walnięty?!
Czy Wam też tak "skwierczy" gdy przekaźniki są włączone?
Edit
Na sofcie elmaya to samo.
Może jednak zerwanie tej ścieżki ma wpływ i lepiej to jakoś zmostkować ? U mnie wszystko jest ok na GG (bez opcji jakie opisałem) i sofcie Elmaya - tutaj chyba działa wszystko 1:1 jak w oryginale.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

gosund P1.PNG
gosund P1.PNG (17.47 KiB) Przejrzano 655 razy
Dodaliśmy dedykowany szablon dla tej listy z obsługa przycisków analogowych, zabezpieczeniem przed przeciążeniem USB, obsługą licznika CSE7766 z możliwością dodania warunkowania przekaźnika na podstawie wskazań CSE7766.

Proszę o jakieś testy bo ja nie mam tej listy :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

U mnie wszystko działa (poza przeciążeniem USB, bo tego nie testowałem).
Jak sobie w Builderze włączymy AT, to działają one także na przyciskach analogowych :D Wypas :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Goral64 pisze: wt gru 07, 2021 9:34 am U mnie wszystko działa (poza przeciążeniem USB, bo tego nie testowałem).
Jak sobie w Builderze włączymy AT, to działają one także na przyciskach analogowych :D Wypas :)
Napiszesz coś więcej?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

uchnast.michal pisze: wt gru 07, 2021 11:11 am Napiszesz coś więcej?
A czego Ci jeszcze brakuje? :) Standardowy "GieGowy" JSON zawiera informacje, które dają prawie pełną fabryczną funkcjonalność listwy.
Działają przyciski P1-P3 załączające poszczególne gniazdka oraz P4 załączający USB.
Działa pomiar energii (trzeba kalibrować).
Powinien działać także wyłącznik ładowarki USB jeśli zostanie przeciążona (w tej chwili oparte jest to o "krańcówkę", a innymi słowy jeśli na GPIO4 pojawi się stan wysoki, wyłączy on ładowarkę, czyli przekaźnik 4).
Dodatkowo jak włączymy opcję Wyzwalacze akcji, to do każdego przycisku, także analogowych P1-P3 można zdefiniować dodatkowe akcje na wielokliki. Co oznacza między innymi, że można dorobić akcję aby dłuższe przytrzymanie P4 włączyło/wyłączyło wszystkie gniazdka, jak to jest fabrycznie.
Dodatkowo warunkowanie układem pomiarowym przekaźników 1-3 może wyłączyć gniazdka przy osiągnięciu określonej wartości mierzonego parametru, np. wyłączyć listwę przy osiągnięciu 10A.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Parafrazująć Iniemamocni: "No i o to mi chodziło":)
Dziękuję
Ostatnio zmieniony wt gru 07, 2021 11:34 am przez uchnast.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”