CNC frezowanie płytek PCB

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Zibi pisze: wt mar 24, 2020 6:35 pm Nie porównujmy tych maszyn, która ma mocnieszy silnik itp sama różnica w cenie mówi za siebie. Ja swoją szukałem i dostosowałem do swoich potrzeb taka w zupełności mi wystarczy. Profesjonalizmem nie zaprzątam sobie głowy, bo do tego mi daleko.
@Zibi jak najbardziej się z Tobą zgadzam i nie neguję bo to fajowa zabawka, która wciąga i za nie duże pieniądze.
Jak opanujesz swoją, a ja dla siebie jeszcze nie zakupię to pewnie się uśmiechnę w Twoim kierunku bo mam parę zaślepek do wycięcia pod wyświetlacze OLED :)
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2020 6:59 pm przez dobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Dokładnie tak zabawa jest wciąga lepiej jak narkotyk :lol:
Ostatnio tylko frezarka wciągnęła mnie bardzo tutaj były moje pierwsze próby pod okienko oleda. Czekam na lepsze frezy to efekt będzie jeszcze lepszy.
Załączniki
IMG_20200315_194236.jpg
IMG_20200315_194236.jpg (3.74 MiB) Przejrzano 2805 razy
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Jeśli w tych frezarkach są wyłączniki krańcowe mechaniczne wymieńcie je czym prędzej na fotoelektryczne . Zaiszedzicie laminat , frezy a przede wszystkim zdrowie 🤣. Ja długo się bawiłem pożyczona frezarka i gdy po 3mc opanowałem frezowanie to zaczęła się zatrzymywać w połowie pracy , taki zwis i tylko reset pomagał . W prostych sterownikach krańcówki podłączone są rownolegle tzn obojętnie która zadziała system się zatrzymuje ☹️
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Zibi pisze: wt mar 24, 2020 2:17 pm Witam

Od jakiegoś czasu męczył mnie temat robienia płytek i postanowiłem, że spróbuję swoich sił z maszyna cnc. Jako, że zawsze lubię stworzyć jakiś projekt oparty o suple włączając w to Wemosa to postanowiłem usprawnić to, ponieważ wcześniej lutowałem coś na drukowanej co nie zawsze wyglądało estetycznie.
Często zdarza mi sie kiedy coś robię to wprowadzam zmiany i fajnie mieć pod ręką możliwość wrzucenia tego na płytkę i zrobienia gotowca.
Nigdy wcześniej nie miałem w ogóle do czynienia z cnc itp maszynę posiadam ponad tydzień więc mam nadzieję że z czasem bardziej opanuje temat.
Elektronika zajmuje się hobbystycznie, a supla wiadomo uzależnia :mrgreen: na początek mały projekt do czujnika gazu. Pytkę robiłem na pękniętym frezie połamałem 10 frezów i 10 płytek zanim się coś udało :mrgreen: ale światełko w tunelu jest :lol:

Rzuć sobie okiem na program easel kiedyś robiłem jakieś testy frezarki w zasadzie to do dziś finalna nie jest złożona miała być metr na metr program był wtedy o tyle fajny ze ze bym przez www do tego strona z różnymi projektami i bez problemu wrzucałem każdy rysunek i go cięło niewiem Jak teraz wyglada ten projekt ale wydaje mi się ze warte rzucenia okiem
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

maffiu dzięki zerknę każda informacja jest cenna. Od chińczyka dostałem w pakiecie kilka programów rzuciłem okiem. Jest program do lasera, pcb, grawerki z różnymi przykładami nawet jest ich sporo.
Jak już skończę konfigurację ustawień i testy na pcb co było bardzo trudne do opanowania, chce pobawić się laserem i grawerką.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Kolejna płytka zrobiona tym razem do rolet. Będzie mały update rolet.
Sterowanie z pilota TV, żeby po załączeniu z pilota ikona w supli również sygnalizowała że mam otwarte lub zamknięte rolety i do tego jeszcze płytka która będzie grała muzyczka relaksacyjna kiedy rolety będą się zamykać lub otwierać :lol: Kobicie mojej pomysł się spodobał :lol:
Dziękuje Elmaya i Piomar2 za soft.

Tutaj prosty schemat mam nadzieję, że Robert mnie za mocno nie skrytykuje za schemat :D Easy nie jestem mocny :lol:
Załączniki
pcb.png
pcb.png (234.15 KiB) Przejrzano 2647 razy
schemat.png
schemat.png (14.95 KiB) Przejrzano 2647 razy
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

Dobra robota niema do czego się przyczepić schemat jest czytelny a płytka profesjonalna pozdrawiam.

piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Widać, widać postępy. Oby tak dalej...Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zibi, jest bardzo dobrze. Miło mi, że skorzystałeś z mojego poradnika, a wygląd "płytki frezowanej" :lol: kusi mnie do zakupu takiej frezarki :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Dziękuję Panowie za dobre słowa to doda mi motywacji, żeby jeszcze dopracować pewne rzeczy. Myślałem, że trzeba wydać więcej €€€, ale jak się okazuje mozna maszyną za 500zl też zrobić fajne pcb czy wyciąć ekrany. Trzeba poświęcić trochę czasu na ustawienie maszyny i programy, ale potem mordka się cieszy :lol: Do domowych projektów super zabawka polecam.
Tutaj mały projekt do czujnika gazu, płytka którą wyżej wrzucałem skończona.
Załączniki
IMG_20200331_233433.jpg
IMG_20200331_233433.jpg (4.22 MiB) Przejrzano 2606 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”