NOWY Interface SUPLA - ReDesign aplikacji

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Też jestem na tak. Świeży wygląd. Ale obecnemu też nic nie brakuje
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wygląda bardzo ładnie i elegancko.
Kolorystyka też mi bardzo odpowiada.
Ciekawy pomysł na umieszczenie lokalizacji na pasku (coś jakby zakładki), zamiast jednego ciągłego widoku przewijanego w dół.
Samo przełączanie stanu kanału i sterowanie, raczej zostawiłbym tak jak jest - czyli przesunięcie w bok i potwierdzenie. Ewentualnie sterowanie po wejściu w szczegóły danego kanału.
Układ i sterowanie w przykładzie przypomina mi inną aplikację, którą posiadam, ale w zasadzie one wszystkie są do pewnego stopnia podobne ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ta "apka" ma sceny i harmonogramy! :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Pomysł fajny, ale trzeba by jeszcze przemyśleć kilka kwestii i porzeźbić ;)
UI wygląda schludnie i nowocześnie, ale po dłuższej chwili nie wszystko mi w nim jednak leży :roll:

Na pierwszy plan wybija się temperatura w domu i bije po oczach. Większość ma po kilka, jak nie kilkanaście czujników temperatury, wilgotności(sam mam 11) i masę innych czujników. Czy ta temperatura to by miała być wartość uśredniona? Ale wtedy trzeba by móc wybierać termometry które na tą średnią by się składały.

Lokalizacja nie zawsze u wszystkich oznacza pomieszczenia. Ja mam osobiści w jednej kanały z oświetleniem, a w innej kanały temperatury i wilgotności, bo tak mi wygodnie nimi zarządzać. A jeszcze w innej mam samą furtkę, bo akurat udostępniam tą lokalizacje.

Nie wiem czy pasek z lokalizacjami na tej wysokości byłby dla wszystkich w dobrym miejscu. Ładnie to wygląda ale obawiam się, że nie udałoby mi się na ekranie 6,67" sięgnąć kciukiem do nich. Może gdyby były na dole, albo jakaś możliwość wybrania miejsca wyświetlania?

Detale kanałów to już wiadomo, na takich cegłach jak moja to pozostaje obsługa na dwie ręce :) na 5" pewnie by dało radę jedną ręką obsłużyć.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

klew pisze: ndz sty 24, 2021 10:40 pm Wygląda bardzo ładnie i elegancko.
Kolorystyka też mi bardzo odpowiada.
Ciekawy pomysł na umieszczenie lokalizacji na pasku (coś jakby zakładki), zamiast jednego ciągłego widoku przewijanego w dół.
Samo przełączanie stanu kanału i sterowanie, raczej zostawiłbym tak jak jest - czyli przesunięcie w bok i potwierdzenie. Ewentualnie sterowanie po wejściu w szczegóły danego kanału.
Układ i sterowanie w przykładzie przypomina mi inną aplikację, którą posiadam, ale w zasadzie one wszystkie są do pewnego stopnia podobne ;)
Pełna zgoda. Mam identyczne odczucia :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Coś świeżego.

Mi się najbardziej podoba belka u góry i że lokalizacje przesuwa się w prawo, a nie tak jak obecnie wszystko w góra / dół.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
bornvision
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 5:13 pm

lesny8 pisze: pn sty 25, 2021 12:28 am
Na pierwszy plan wybija się temperatura w domu i bije po oczach. Większość ma po kilka, jak nie kilkanaście czujników temperatury, wilgotności(sam mam 11) i masę innych czujników. Czy ta temperatura to by miała być wartość uśredniona? Ale wtedy trzeba by móc wybierać termometry które na tą średnią by się składały.

Lokalizacja nie zawsze u wszystkich oznacza pomieszczenia. Ja mam osobiści w jednej kanały z oświetleniem, a w innej kanały temperatury i wilgotności, bo tak mi wygodnie nimi zarządzać. A jeszcze w innej mam samą furtkę, bo akurat udostępniam tą lokalizacje.
Jeśli chodzi o temperaturę na górze appki tu zamysł był taki, że można wybrać sobie jedną i wyświetlać ją na górze. Można tu też byłoby wyświetlać "energię czynna pobraną".
Czy można byłoby wybrać średnią? - to już pytanie do Developerów

Lokalizacje są nazwami "luźnymi", tutaj był zamysł taki sam jak na zasadzie Google Home "dodaj do pomieszczenia".

klew pisze: ndz sty 24, 2021 10:40 pm Ciekawy pomysł na umieszczenie lokalizacji na pasku (coś jakby zakładki), zamiast jednego ciągłego widoku przewijanego w dół.
Samo przełączanie stanu kanału i sterowanie, raczej zostawiłbym tak jak jest - czyli przesunięcie w bok i potwierdzenie. Ewentualnie sterowanie po wejściu w szczegóły danego kanału.
Oczywiście przerobić na uruchamianie na obecnej zasadzie - przesunięcie i włączenie.
Natomiast jak pierwszy raz uruchomiłem aplikację, zastanawiałem się jak uruchomić - ale przyszło to naturalnie.
Wg zaproponowanej makiety jest możliwość wejścia w dany kanał i uruchomienie go.
pzygmunt pisze: ndz sty 24, 2021 9:26 pm Chętnie poznam opinię
Można zebrać wszystkie uwagi w jedną checklistę. Finalnie wszystko naniosę na projekt i zaprezentuję wizualizację.


Jeszcze raz wszystkim dziękuję za miłe słowa.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Osobiście uważam, że pierwszy wysiłek jaki powinni deweloperzy apki popełnić, to wykonać layout na urządzenia większe niż smartfon, czyli tablety i SmartTV.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
rocko
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 19, 2017 1:07 pm

klew pisze: ndz sty 24, 2021 10:40 pm Ciekawy pomysł na umieszczenie lokalizacji na pasku (coś jakby zakładki), zamiast jednego ciągłego widoku przewijanego w dół.
Mam dokładnie takie samo zdanie dotyczące tej funkcjonalności.
klew pisze: ndz sty 24, 2021 10:40 pm Samo przełączanie stanu kanału i sterowanie, raczej zostawiłbym tak jak jest - czyli przesunięcie w bok i potwierdzenie.
I tu pełna zgoda,gdyby było to wprowadzone w nowej aplikacji jestem na TAK.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Bardzo mi się podoba ta wizualizacja nowego interfejsu. NAPRAWDĘ extra .

Ale czy nowy interfejs miałby teraz zaprzątać głowę developerom SUPLA ,to chyba nie tędy droga , bo sceny , zdarzenia .... to jest to czego SUPLI teraz brakuje a nie świeżego interfejsu .To taka mała zaczepka w stronę @pzygmunt-a i @fracz-a bo tym postem z 2019 roku :
viewtopic.php?f=20&t=5401
zrobili nadzieje ale niestety dzisiejszy stan jest jaki jest.
Domyślam się , że wiele rzeczy które teraz wprowadzacie , to są modyfikacje niewidoczne dla końcowych użytkowników , i najprawdopodobniej to jest przygotowanie do wdrożenia rozwiązań które przeniosą SUPLE na inny poziom. Ale kiedy to będzie ? WKRÓTCE ? przepraszam za uszczypliwość ale nie mogłem się powstrzymać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”