NOWY Interface SUPLA - ReDesign aplikacji

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
bornvision
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 5:13 pm

Cześć, wszystkim.

Od pewnego czasu uważnie obserwuję jak rozwija się projekt SUPLA. Szanuję, że polskie marki potrafią tworzyć coś fajnego.
Sam jestem użytkownikiem aplikacji i kilku modułów firmy ZAMEL. Instalacja modułów elektrycznych + parowanie z aplikacją - bardzo proste :) Wystarczyła chęć do majsterkowania.

Nie mogłem przejść obojętnie co do wyglądu aplikacji mobilnej.
Jestem projektantem graficznym i postanowiłem poświęcić kilka dni na stworzenie czegoś zupełnie innego interfejsu.

Tutaj możecie zobaczyć co udało mi się zrobić:
https://www.behance.net/gallery/1120547 ... a-Redesign

Dajcie znać czy się podoba :)
Miłego wieczoru.
Załączniki
supla_new_app.jpg
supla_new_app.jpg (361.95 KiB) Przejrzano 3995 razy
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wygląda to bardzo ładnie. Nie jestem przekonany, czy sterowanie urządzeniami powinno być wprost z pierwszego ekranu ze względu na przypadkowe "tapnięcia" (było tak zdaje się w pierwszych wersjach aplikacji i powodowało przypadkowe sterowania). Ale kierunek mi się bardzo podoba.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
milux
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 4:53 pm

Super pozytywne wrażenie. :o :o Całkowicie nowy design. Gratuluję wizji i wykonania.
chętnie bym zobaczył na moim androidzie.
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Również uważam, że wygląda ładnie. Inna kwestią jest UX i wdrożenie takiej zmiany do aplikacji, która ma już dużą ilość użytkowników. Mocno ryzykowne. Musiałaby powstać druga równoległa aplikacja co i tak nie gwarantuje sukcesu... przykładem z podwórka jest nowa (choć już nie taka nowa) aplikacja Fibaro, która w na "papierze" wygląda fajnie.... w praktyce patrząc na opinię użytkowników wyszło bardzo słabo.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Wygwiazdkowane hasło mogłeś lepsze wymyśleć na grafice. Już je odgadłem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gdzie to można przetestować?
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2021 6:12 pm przez Duch__, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
bornvision
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 5:13 pm

Fajnie, że się spodobało i to nawet starym wyjadaczom SUPLA'owym :)
Oczywiście, żeby wdrożyć nowy interfejs, potrzebna jest analiza UI i stworzenie niezależnej wersji do testów.
W żaden sposób niczego nie narzucam. Miałem chwilę wolnego czasu, będę szedł w kierunku tworzeniu interfejsów aplikacji mobilnych i pomyślałem że to będzie dobra aplikacja.
Aplikacji Fibaro, nie widziałem w starej wersji ani w nowej :) Jestem dumnym posiadaczem SUPLA :)
bornvision
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 5:13 pm

Duch__ pisze: ndz sty 24, 2021 6:09 pm Gdzie to można przetestować?
Testować nie można :) to tylko projekt graficzny. Nudziło mi się przez parę dni i zrobiłem nowy IU.
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Bardzo fajnie to wyglada.
Moze jako wersja alternatywna.
Już jedną apkę alternatywna mamy...moze gdybyście połączyli siły powstałaby nowa wersja 😀
A z czasem gdy protestowałoby by jej UX wielu forumowiczów...kto wie 😀😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
mariusz_70
Posty: 104
Rejestracja: czw lis 10, 2016 5:51 pm
Lokalizacja: Koszalin

Projekt graficzny bardzo łady.
@pzygmunt a może warto przeprowadzić sondaż na forum, poznamy opinie innych użytkowników.
Ja jestem na TAK.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chętnie poznam opinię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”