Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wejdź w zakladkę "Termostaty" w skryptach i wybierz tryb chłodzenia. Zobacz, czy to co tam możesz ustawić będzie dla Ciebie wystarczające
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

wsosniak pisze: czw gru 20, 2018 12:20 pm Może się komuś przyda : Zimą zawsze mam problem z przymarzającymi roletami od strony zachodnio - północnej. A przymarzają mi dokładnie zawsze wtedy kiedy w dzień jest powyżej +2st a wieczorem spada poniżej -5 st. Wymyśliłem na to warunek : jeśli otwieram te zachodnio - północne rolety , i nie ma przewidzianego przymrozku (opisanego powyżej) to je otwieram. Warunek przy uruchamianiu sceny zrobiłem taki do tego...

zobaczymy jak się będzie sprawować :)
Stary kotlet ale...
Na marginesie, to wg mnie masz te rolety źle zamontowane, prawidło zamontowana roleta powinna mieć ograniczniki by nie opierała się o parapet. A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest nie stosowanie ograniczników które notabene tez mogą w jakim stopniu przymarznąć.
W prowadnice rolety wkręca się wkręty na których opiera się roleta ale jednocześnie nie zatrzymuje się na nich woda. ;)

Swoją drogą, pomożecie stworzyć warunek który zapali światło ( automat schodowy ) w oparciu o stan bramy wjazdowej ale tylko wtedy gdy jest noc ( ciemno )? Nie mogę sobie z tym poradzić...
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

bulek68 pisze: czw sty 06, 2022 8:18 am pomożecie stworzyć warunek który zapali światło ( automat schodowy ) w oparciu o stan bramy wjazdowej ale tylko wtedy gdy jest noc ( ciemno )? Nie mogę sobie z tym poradzić...
Wyzwalacz (próbuj wykonać przy każdej zmianie stanu czujnika bramy):

Kod: Zaznacz cały

{{ state(10).hi }}
Warunek (brama została otwarta i jest godzina po zachodzie lub przed wschodem słońca):

Kod: Zaznacz cały

{{ not state(10).hi and (time() > sunsetTime() or time() < sunriseTime()) }}
Akcja: Włącz automat schodowy
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

bulek68 pisze: czw sty 06, 2022 8:18 am
wsosniak pisze: czw gru 20, 2018 12:20 pm
Swoją drogą, pomożecie stworzyć warunek który zapali światło ( automat schodowy ) w oparciu o stan bramy wjazdowej ale tylko wtedy gdy jest noc ( ciemno )? Nie mogę sobie z tym poradzić...
Tu kolega @and111 pokazuje jak to zrobić i śmiało mogę powiedzieć że działa.
viewtopic.php?f=95&t=2359&start=1190
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

fracz pisze: czw sty 06, 2022 10:22 am
Dzięki wielkie za zainteresowanie i wskazówki, się rozpędziłem. Na row-02 o ile się nie mylę, nie ma opcji ustawienia automatu schodowego.

Wiec kanał włącznik światła aktywowany otwarciem a wyłącznie np 5 min po zmianie stanu bramy na zamknięta.
Nie jestem orłem już 2 godzinę nad tym siedzę i pewnie kiedyś do tego dojdę ale jeśli był byś tak uprzejmy i ulżył w cierpieniach podsyłając gotowe warunki podstawiając tylko kanały, pewnie nie tylko ja był bym Ci bardzo wdzięczny. :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Do wyłączenia dodaj druga scenę, ktora ma taki sam wyzwalacz i warunek bez not początku żeby reagowało na zamknięcie. W akcjach tej sceny daj wyłączenie rowa po tylu minutach ile chcesz (opóźniona akcja).
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

fracz pisze: czw sty 06, 2022 4:59 pm Do wyłączenia dodaj druga scenę, ktora ma taki sam wyzwalacz i warunek bez not początku żeby reagowało na zamknięcie. W akcjach tej sceny daj wyłączenie rowa po tylu minutach ile chcesz (opóźniona akcja).
Dzięki spróbuję coś ogarnąć.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Witam, w łazience mam oświetlenie podłączone pod sonoff mini i wentylator pod drugiego mini, chciałbym zrobić tak że włączając światło startuje mi razem z tym wentylator czy poprzez skrypty mogę to zrobić? Czy ktoś może mnie nakierować co i jak nie zna się na pisaniu tych regułek..

Aktualnie mam to światło i wentylator w jednej grupie w cloud i wyzwalaczem akcji poprzez dwu krotne naciśnięcie włącznika światła uruchamia mi tez wentylator i to jest ok, mam tam przypisana funkcje przełącz. Problem pojawia się jak np wentylator jest włączony i włącze światło to wentylator się wyłącza..
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Możesz to zrobić za pomocą scen w skryptach. Będzie niewielkie opóźnienie wentylatora po świetle, ale nie trzeba będzie dwa razy klikać.

Scena 1:
Wyzwalacz: {{ state(10).on }}
Warunek: {{ state(10).on }}
Akcja: włącz wentylator

Scena 2:
Wyzwalacz: {{ state(10).on }}
Warunek: {{ not state(10).on }}
Akcja: wyłącz wentylator

Zamień 10 na Twój ID kanału że światłem

W następnym cloudzie w Action Triggerze będziesz mógł ustawić akcję "skopiuj stan" tak że będziesz mógł ustalić żeby wentylator podążał za światłem bez skryptów.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Super dzięki za odp, dziś wieczorem sprawdzę :)

A kiedy można się spodziewać kolejnej wersji clouda z funkcją kopiuj stan to będzie idealne rozwiązanie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”