Podłączanie licznika MEW-01

technics
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 17, 2022 10:48 am

Cześć

Dzisiaj przyjdzie do mnie licznik 3fazowy MEW-01. Mam pytanie odnośnie podłączenia w rozdzielnicy po obejrzeniu instrukcji. Czy zasilanie licznika może być podłączone za ogranicznikiem przepięć? Czy musi być bezpośrednio za rozłącznikiem.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W zasadzie nie ma większego znaczenia, w którym miejscu podłączasz się pod zasilanie. Ważne jest, aby kolejność faz była taka sama na zasilaniu jak i na przekładnikach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
technics
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 17, 2022 10:48 am

ok dzięki..wszystko jasne
technics
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 17, 2022 10:48 am

Samo podłączenie fizycznie nie stanowiło dla mnie wczoraj problemu bo sam swoją rozdzielnicę uzbrajałem kiedyś od zera. Natomiast miałem problem z parowaniem urządzenia w mojej sieci. Za cholerę nie chciał się połączyć bo albo łączyłem się do swojej sieci, ale wtedy nie widziałem licznika, a jak łączyłem się do licznikowej sieci wifi to nie miałem netu i tak po godzinnej walce wywaliłem soft z telefonu i po ponownym przejściu krok po kroku urządzenie połączyło się. Teraz wszystko działa.
technics
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 17, 2022 10:48 am

Jednak wracam do tematu podłączenia bo dzisiaj mam pierwszy "kwiatek" czyli zgasła zielona dioda od połączenia wifi i nie widzę licznika... w związku z tym jeszcze pytanie... czy urządzenie może być podłączone za różnicówką? średnio mi się widzi wyłączanie zawsze całej "chaty" aby zrobić twardy reset licznika.

Jeszcze jedno pytanie w związku z powyższym....urządzenie nie podłączone do sieci wifi ile czasu będzie rejestrowało do pamięci dane z sieci elektrycznej (średnio)?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

technics pisze: śr maja 25, 2022 8:37 am Jednak wracam do tematu podłączenia bo dzisiaj mam pierwszy "kwiatek" czyli zgasła zielona dioda od połączenia wifi i nie widzę licznika... w związku z tym jeszcze pytanie... czy urządzenie może być podłączone za różnicówką? średnio mi się widzi wyłączanie zawsze całej "chaty" aby zrobić twardy reset licznika.

Jeszcze jedno pytanie w związku z powyższym....urządzenie nie podłączone do sieci wifi ile czasu będzie rejestrowało do pamięci dane z sieci elektrycznej (średnio)?
Możesz podłączyć za różnicówką, albo za innym włącznikiem lub zabezpieczniem nadprądowym (aby tylko było 3 fazowe).

MEW zbiera dane cały czas, natomiast nie gromadzi historii. Tzn. jak MEW podłączy się do serwera Supli, to prześle mu aktualne sumaryczne zużycie energii itp. Supla takie braki wypełnia dzieląc zużycie na czas w którym nie było połączenia. Normalnie Supla zapisuje zużycie co 10 min. Jeśli urządzenia nie było 1 h, a pomiar wskazuje na zużycie 2 kWh w tym czasie, to w 6 odcinkach 10 min wyświetli się to jako 0,33 kWh na każde 10 min.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź w aplikacji jaką masz przy MEW siłę sygnału. Ikonka (i)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”