SRW-01 i wyzwalacz akcji

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wyłączniki typowo przeznaczone do rolet mają często blokadę mechaniczną lub elektryczną, która nie pozwala na włączenie obu kierunków na raz. Prawdopodobnie Gdy masz wciśniętą strzałkę w dół, to ta druga jest odcięta od zasilania i dlatego nic się nie dzieje
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Sprawdzę to załączając oba czy na obu pojawia się faza, jeśli nie to jak go wymienię na zywykł wlącznik oświetlenia podwójny to będzie ok moduł wtedy nie zgłupieje?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Może wystarczy dołożyć sprężynki i zrobić z tych przycisków monostabilne?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

klew pisze: pn maja 23, 2022 6:12 am Może wystarczy dołożyć sprężynki i zrobić z tych przycisków monostabilne?
Jest to ten przełącznik:

https://www.speckable.pl/pl/product/241 ... -bialy-10a

Czy dołożenie sprężynek pomoże tego nie wiem nigdy nie zagłębiałem się w jego budowę, przy tej cenie taniej będzie wymienić raczej :)

Jest też taki sam monostabilny:
https://www.speckable.pl/pl/product/241 ... -bialy-10a
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kurus pisze: pn maja 23, 2022 6:38 am
klew pisze: pn maja 23, 2022 6:12 am Może wystarczy dołożyć sprężynki i zrobić z tych przycisków monostabilne?
Jest to ten przełącznik:

https://www.speckable.pl/pl/product/241 ... -bialy-10a

Czy dołożenie sprężynek pomoże tego nie wiem nigdy nie zagłębiałem się w jego budowę, przy tej cenie taniej będzie wymienić raczej :)

Jest też taki sam monostabilny:
https://www.speckable.pl/pl/product/241 ... -bialy-10a
W instrukcji roletowego bistabilnego jest napisane:
"Łącznik żaluzjowy posiada wbudowaną blokadę elektryczną zabezpieczającą silnik napędu
żaluzji przed równoczesnym podaniem zasilania na oba kierunki obrotów. W związku z tym
tor oznaczony na schemacie linią pogrubioną posiada priorytet załączania.
Zmiana kierunku obrotów na przeciwny wymaga ustawienia obu klawiszy w pozycji
wyłączonej a następnie naciśnięcia klawisza dla przeciwnego kierunku obrotów"

Z monostabilnym nie będzie problemu, bo on zawsze odbija, więc nawet jeśli jest tam blokada przed wciśnięciem obu na raz, to raczej nikt nie będzie jednocześnie klikał różnych rzeczy na obu rzyciskach tego samego włącznika.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 361
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klew pisze: pn maja 23, 2022 7:13 am
kurus pisze: pn maja 23, 2022 6:38 am
klew pisze: pn maja 23, 2022 6:12 am Może wystarczy dołożyć sprężynki i zrobić z tych przycisków monostabilne?
Jest to ten przełącznik:

https://www.speckable.pl/pl/product/241 ... -bialy-10a

Czy dołożenie sprężynek pomoże tego nie wiem nigdy nie zagłębiałem się w jego budowę, przy tej cenie taniej będzie wymienić raczej :)

Jest też taki sam monostabilny:
https://www.speckable.pl/pl/product/241 ... -bialy-10a
W instrukcji roletowego bistabilnego jest napisane:
"Łącznik żaluzjowy posiada wbudowaną blokadę elektryczną zabezpieczającą silnik napędu
żaluzji przed równoczesnym podaniem zasilania na oba kierunki obrotów. W związku z tym
tor oznaczony na schemacie linią pogrubioną posiada priorytet załączania.
Zmiana kierunku obrotów na przeciwny wymaga ustawienia obu klawiszy w pozycji
wyłączonej a następnie naciśnięcia klawisza dla przeciwnego kierunku obrotów"

Z monostabilnym nie będzie problemu, bo on zawsze odbija, więc nawet jeśli jest tam blokada przed wciśnięciem obu na raz, to raczej nikt nie będzie jednocześnie klikał różnych rzeczy na obu przyciskach tego samego włącznika.

Potwierdzam jeśli chodzi o monostabilne. Wcześniej też miałem do rolet Bistabilne ale 3 pozycyjne i tam była masakra z wyzwalaczami zwłaszcza jak miałeś nieparzystą wartość to najczęściej przełącznik zostawał na pozycji np. opuszczenia. Ostatecznie wszystkie moduły supla mają monostabilne nawet oświetlenie i nie ma tez problemu ze załączę przełącznikiem światło (przełącznik w dole) wyłączę aplikacją i potem nie wiadomo co to za pozycja ;) ale u mnie te zbyło to spowodowane słabej jakości sprzętem jaki montował deweloper także przyspieszyło to co i tak chciałem zrobić.
kurus
Posty: 1059
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Wszystko jasne, zostaje wymienić na monostabilny i będzie wszystko elegancko ;)
wasilek
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 05, 2020 12:38 pm

Cześć Wszystkim,

Właśnie walczę już drugą godzinę z tym aby kliknięciem x2 zasłoniło roletę i tak samo w drugą stronę kliknięcie x2 odsłoniło.
W ustawieniach modułu mam dla przycisku 1: "Wewnętrzny pull-up" zaznaczony, "Odwrócona logika" zaznaczona, "Reakcja" Zmiana stanu - bistabilny, "Akcja" Open or Close.
Jeżeli chodzi o ustawienia przycisku 2 to tam mam tylko dwie opcje pull-up i odwrócona logia no i oba zaznaczone.

Fizyczne przyciski są monostabilne (dzwonkowe)

Wchodząc na clouda wybieram Wyzwalacz #1, następnie Przełączenie x2, w kanałach wybieram daną roletę i zaznaczam zasłoń. W Wyzwalacz #2 robię to samo i daję odsłoń.

Co robię źle? :( Bo mi już się pomysły kończą i nogi mnie bolą od chodzenie od laptopa do rolety ;)
robertklepacki94
Posty: 951
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Trochę nie w tym temacie aleeee.
Po pierwsze skoro masz przyciski monostabilne to ustaw w konfiguracji monostabilne a nie bistabilne.
Po drugie dla jednego przycisku ustaw akcję close, a dla drugiego open.
Po trzecie z jakiego korzystasz dokładnie modułu bo w SRW nie ma takich ustawień.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
wasilek
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 05, 2020 12:38 pm

robertklepacki94 pisze: wt mar 19, 2024 7:04 pm Po trzecie z jakiego korzystasz dokładnie modułu bo w SRW nie ma takich ustawień.
Sorry, że nie w temacie.... Napisałem w tym temacie bo jest i o wyzwalaczach akcji i o sterowaniu roletami.
Mam wgraną suple do sc500w.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”