GUI-Generic 1.8.0 - Korekty wartości dla sensorów

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Jakie jest domyślne hasło??Zresetowałem do ustawień fabrycznych i teraz mogę wejść do konfiguracji :|
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

PuteR pisze: sob mar 27, 2021 4:03 pm Jakie jest domyślne hasło??Zresetowałem do ustawień fabrycznych i teraz mogę wejść do konfiguracji :|
pass
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Thedrago15
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 1:45 pm

krycha88 pisze: czw mar 25, 2021 4:00 pm korekty.PNG
Możecie od teraz zrobić korektę wartości dla każdego dostępnego sensorów. Korekta polega na skorygowaniu wartości kanału na którym znajduje się sensor.

a wszystko dzięki @klew
viewtopic.php?p=92990

możecie sobie wygenerować wersję:
http://gui-generic.goral64.pl/test.php

Wersja dostępna na teście bo muszę dokończyć tłumaczenia a tego najlepiej bym nie robił i odkładam zawsze na później.
Ja mam małą prośbę odnośnie funkcji korekty wartości dla czujników(wiem, że korekta jest również w cloudzie ale potrzebuję korekty z dwoma miejscami po przecinku a taka jest tylko w GG), otóż wszystko ładnie działa ale gdy ESP chodzi w trybie deepsleep to pierwsza wartość jaka jest wysyłana zaraz po wybudzeniu na serwer jest bez korekty dopiero druga (po około 4 sekundach) jest wysyłana poprawnie czyli po korekcie, czy można prosić w przyszłości o jakąś małą łatkę aby najpierw zachodziła korekta czujnika a dopiero później wysłanie wartości na serwer? Z góry dziękuję i przepraszam, że piszę o tym w starym wątku oraz, że zawracam głowę taką drobnostką. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Thedrago15 pisze: wt lut 15, 2022 3:09 pm Ja mam małą prośbę odnośnie funkcji korekty wartości dla czujników(wiem, że korekta jest również w cloudzie ale potrzebuję korekty z dwoma miejscami po przecinku a taka jest tylko w GG), otóż wszystko ładnie działa ale gdy ESP chodzi w trybie deepsleep to pierwsza wartość jaka jest wysyłana zaraz po wybudzeniu na serwer jest bez korekty dopiero druga (po około 4 sekundach) jest wysyłana poprawnie czyli po korekcie, czy można prosić w przyszłości o jakąś małą łatkę aby najpierw zachodziła korekta czujnika a dopiero później wysłanie wartości na serwer? Z góry dziękuję i przepraszam, że piszę o tym w starym wątku oraz, że zawracam głowę taką drobnostką. Pozdrawiam.
Sprwadziłem to w kodzie i raczej nie ma szans, aby urządzenie wysłało wartość bez korekty.

Jesteś pewien, że nie masz dodatkowo ustawionej korekty po stronie Clouda? Z tego co pamiętam, serwer Supli nie obsługuje poprawnie korekty z Clouda dla usypianych urządzeń. Upewnij się proszę, że korekry w Cloud masz ustawione na 0 i daj znać, czy ten problem nadal występuje. Jeśli tak, to w miarę możliwości poproszę o logi z urządzenia
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”