Wemos, puschover oraz warunkowanie w gui generic

gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

Witam potrzebuję zrealizować coś takiego:
Wartość napięcia na wejściu analogowym wemosa wzrasta do 56V wtedy załącza się realey wemosa, wtedy przychodzi powiadomienie puschover i jednocześnie włącza się inny realey w urządzeniu załączającym termę.

Spada napięcie do 52 V wtedy przekaźnik się wyłącza, wtedy wyłącza się terma sterowana innym przekaźnikiem.

Soft gui generic

Pushover dziala po zmianie stanu w aplikacji, wiec kwestia warunkowania ktorego chyba nie mogę pojąć.

Skrypty nie widzą kanału analogowego - wilgotności:(

Proszę o pomoc
Nie atakuję projektu Supli ;)
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

Ponieważ widzę, że ktoś po kilku dniach podjął próbę napisania czegokolwiek, napiszę co przez ten czas udało mi się ustalić.

Zrobiłem zwykłą scenę używając warunku z numerem kanału oraz wartościami napięć. Powiadomienia po zmianie warunku przychodzą na puschover.

Wygląda na to że teoretycznie wszystko działa lecz nie bezpośrednio jako termostat gdyż ten nie widzi wejscia analogowego mimo że kanał wpisany w scenę jest warunkowany wilgotnością).

Pytanie brzmi następująco. Czy macie jakieś pomysły odnośnie kanału analogowego?
Nie atakuję projektu Supli ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja nie do końca rozumiem co i gdzie chcesz zrobić.

Staraj się wyraźnie rozgraniczyć co ma się dziać w obrębie urządzenia, a co poza nim.
Gdzie pytasz o ustawienia w GG a gdzie o skrypty?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

klew pisze: śr cze 22, 2022 9:01 am Ja nie do końca rozumiem co i gdzie chcesz zrobić.

Staraj się wyraźnie rozgraniczyć co ma się dziać w obrębie urządzenia, a co poza nim.
Gdzie pytasz o ustawienia w GG a gdzie o skrypty?
Pytałem o GG gdyż myślałem że on załatwi sprawę na linkach bezpośrednich - załączy przekaźnik w lokalizacji nr2. Niestety tak się nie dzieje gdyż nie mogę wpisać całego linku. Po wpisaniu linku zaczynającego się od 4 cyfr w prawo, dalej nie działa.

Ostatecznie zostawiłem GG w spokoju i ręcznie zrobiłem scenę w skryptach w oparciu o warunki.

Koniec końców, ponieważ przez dłuższy czas nie interesowałem się skryptami. Jestem zaskoczony, że sceny działają i wykonują automatycznie warunki. Chyba nie działały z 2 lata w stecz w ten sposób.
Nie atakuję projektu Supli ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”