⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Javkens
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 03, 2021 2:30 pm

Witam wszystkich,

Pracuje nad sterownikiem do studni głębinowej i mam dwa pytania.

1. Czy na GUI Generic można ustawić częstotliwość odświeżania w celu oszczędzania pakietu danych. Moja Supla leci na internecie mobilnym i chciałbym ograniczyć zużycie danych.
2. Czy można podłączyć dwa czujniki analogowe do jednego ESP?

Post dodaje tutaj, bo być może są to dwie fajne opcje, które można dodać do Generic.

PS: jeśli chodzi o sam projekt to na pewno opisze go wkrótce na forum, jednak póki nie jest skończony nie chce się chwalić. W tej chwili mam tylko włączniki na NodeMCU i czujnik napięcia. Całość zasilana z akumulatorów/przetwornica/solary. Dostęp zrobiony przez internet mobilny.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Javkens pisze: wt cze 14, 2022 7:38 am 1. Czy na GUI Generic można ustawić częstotliwość odświeżania w celu oszczędzania pakietu danych. Moja Supla leci na internecie mobilnym i chciałbym ograniczyć zużycie danych.
Nie ma takiej możliwości, tylko we własnych kompilacjach.
Javkens pisze: wt cze 14, 2022 7:38 am 2. Czy można podłączyć dwa czujniki analogowe do jednego ESP?
Wydaje mi się, że jest taka możliwość ale dla ESP32.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Javkens pisze: wt cze 14, 2022 7:38 am 1. Czy na GUI Generic można ustawić częstotliwość odświeżania w celu oszczędzania pakietu danych. Moja Supla leci na internecie mobilnym i chciałbym ograniczyć zużycie danych.
na pewno tego potrzebujesz? zużycie danych jest niewielkie więc na samą suple powinien ci wystarczyć najmniejszy pakiet za 5zł/msc. Niestety nie moge tego sprawdzić bo potrzebowałem trochę wiecej tj. 40GB za 30zł netto/msc i to starcza na pewno :)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Z J
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 23, 2022 8:25 am

Javkens pisze: wt cze 14, 2022 7:38 am 1. Czy na GUI Generic można ustawić częstotliwość odświeżania w celu oszczędzania pakietu danych. Moja Supla leci na internecie mobilnym i chciałbym ograniczyć zużycie danych.
Mój termometr z 4 DSami zużywa około 1MB/dobę
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Cześć nie chce zakładać nowego tematu ale dziś bawiłem się trochę modułami i zauważyłem że w opcjach przycisków jest nowa akcja ,,przytrzymanie", Krycha88 możesz powiedzieć jak to działa ?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Może by w gui generacji online dodać link do wiodącego wątku na temat danej funkcjonalności aby każdy szybko wiedział jak sobie poradzić z konfiguracją danej opcji.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Może spróbujcie dodać do GUI Czujnik piorunów AS3935
Całkiem fajna sprawa i mogło by się przydać widziałem że QLQ już w 2018 roku to proponował :)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Może jest szansa na dodanie takiego wyświetlacza: https://pl.aliexpress.com/item/10050042 ... pt=glo2pol
Ma on ok 2" a to nie 0,96" :D .
a tu jest biblioteka do niego: https://github.com/luetee/ST7567S_128X64_I2C
Pozdrawiam
Wojtek
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Wage tensometryczna na hx711 :D oczywiscie kalibracje kazdy by musial by sam zrobi a w gui by byla tylko opcja wpisania :D
avatr
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 20, 2020 9:32 am

Jeżeli byłaby możliwość to prośba o rozpatrzenie poniższego.

Zegar i data wyświetlana na wyświetlaczu OLED.
Po podłączeniu oleda czas i data wyświetlałyby się jako pierwszy ekran na oledzie później byłyby odczyty z czujników.
Może można by było przy konfiguracji modułu zaznaczyć boxa czy chcemy mieć wyświetlany czas, datę czy czas i datę.

Kod: Zaznacz cały

Wyświetlanie czasu i daty
[ ] Czas
[ ] Data
[ ] Czas i data
Coś w tym stylu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”