wizualizacja temperatury - zbiorcza mapa?

Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Tak sobie myślę - bo często spoglądam na temperatury (zwłaszcza teraz przy upałach) - a że prawie w każdym module dorzuciłem DS18b20 - to tych temperatur mam dwa ekrany w apce mobilnej - czy może nie warto byłoby zintegrować wszystkie (lub wybrane) temperatury w jedną grafikę?
Przykładowo - jakis kreator, by móc wgrać do apki jakiś rzut sytuacyjny budynku/mieszkania, i zaznaczyć punkt_xy_na_tym_rzucie i przyporządkować mu pomiar temperatury A, B, C (choćby z linków bezpośrednich czy jakoś inaczej) itd.

Mając już kilka punktów pomiaru (choćby po jednym na pomieszczenie) można by (aproksymując temperatury pomiędzy punktami, w których ją znamy) pokolorować mapę z gradientami, i wyglądałoby to fajnie i czytelnie (chyba), coś jak:
Obrazek
(oraz obok jakaś legenda, jak się przekłada aktualnie zakres kolorów-> zakres temperatur)
plus rozgraniczenie wybranych pomiarów kolorowanych jako "wnętrze", i dorzucenie nie-gradientowanych pomiarów "zewnętrzne" - bo podobnie przydatne są pomiary "outside" - z której strony słońcem nawala, a z której jest prawdziwy pomiar w danym momencie. Itp pomiary które na mapie nie powinny mieć wpływu na generowane gradienty, ale w formie cyferki - mogą się znaleźć (typu pomiar temperatury w akwarium)

Od razu by było widać, gdzie ktoś okna nie zamknął, albo że z kuchni grzeje ukropem od gotowania, i warto wyciąg włączyć ;) - jednym rzutem oka na ekran apki, BEZ analizowania całej listy czujników, odczytania ze zrozumieniem jakie tam są te temperatury, który czujnik co oznacza...
botr123
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 26, 2022 4:28 pm

No mi też brakuje w supli ....wizualizacji
Niby nic skoplikowanego wrzucił być np. BMP i na to poustawiać odczyty temperatur
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja wizualizuje w Zabbixie ;)
pobrane.jpg
pobrane.jpg (275.29 KiB) Przejrzano 855 razy
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W scripts.supla.io można też wiele wykresów na raz oglądać
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klimasstudio pisze: pn lut 13, 2023 7:25 am Ja wizualizuje w Zabbixie ;)
pobrane.jpg
widzę, że koledze sie powodzi :lol: 24-25-28-30 stopni ..... bizancjum w dzisiejszych czasach :lol:
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

YoMan pisze: pn lut 13, 2023 9:44 pm
klimasstudio pisze: pn lut 13, 2023 7:25 am Ja wizualizuje w Zabbixie ;)
pobrane.jpg
widzę, że koledze sie powodzi :lol: 24-25-28-30 stopni ..... bizancjum w dzisiejszych czasach :lol:
Nie ujmując nikomu ale widać że kolega w bloku mieszka i nie ma podzielników na grzejnikach :D :lol:
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Pietras81 pisze: wt lut 14, 2023 8:43 am
YoMan pisze: pn lut 13, 2023 9:44 pm
widzę, że koledze sie powodzi :lol: 24-25-28-30 stopni ..... bizancjum w dzisiejszych czasach :lol:
Nie ujmując nikomu ale widać że kolega w bloku mieszka i nie ma podzielników na grzejnikach :D :lol:
TAK mieszkam w bloku
TAK mam środkowe mieszkanie
TAK mam podzielniki
TAK mam zakręcone kaloryfery
TAK nie odkręcam ich od kilku lat
TAK mam co roku zwrot za ogrzewanie
TAK mam otwarte okna często
TAK mam serwer w szafie w przedpokoju który ciepełko wypluwa na cały dom (tutaj jest 30 w szafie, w zime wyciagam ciepłe kurteczki)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”