Raspberry, PIR Sending Photo to Telegram Voice Communication

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Siemka !

Od jakiegoś czasu myślałem nad monitoringiem z powiadomieniem i zdjęciem. Koncepcja miała być prosta wykrycie ruchu kamera wysyła zdjęcie na Telegram, żeby mieć info na tel na bieżąco wiedzieć co się dzieje. Bawiłęm się ESP32, ale z wiadomych przyczyn nie nadaję się zdjęcia są słabej jakości co mnie nie dziwi ponieważ z ESP nie da się więcej Wyciągnąć dałem sobie spokój.
Postanowiłem spróbować swoich możliwości z maliną jest to mój pierwszy projekt jeśli chodzi o malinę i język python zupełnie nie wiedziałem od czego zacząć. Od 2 tygodni udało się naskrobać coś takiego...
Często mam taki problem, że ktoś dzwoni nikogo nie ma w domu, np jest kurier z paczką "pocałuje klamkę" a paczkę mógłby zostawić u sąsiada lub w przypadku domu rzucić za płot. Projekt będzie powiązany z dzwonkiem.
Zasada działania programu:
Pierwsza Funkcja:
1. Kurier dzwoni dostaje zdjęcie na telefon razem z nagraniem głosowym.
2. Odsłuchuje nagranie głosowe w Telegramie na tel wciskam mikrofon mówie do tel i nagranie jest wysłane na głośnik, kiedy nagranie zostanie odsłuchane telegram automatycznie wysyła /Nasłuchuje klikam /Nasłuchuje rozpoczyna się proces nasłuchiwania kiedy osoba stojąca przy kamerze coś mówi mikrofon nagrywa i wysyła na Telegram czyli prowadzę komunikację głosową w dwie strony za pomocą Telegrama :D
Druga Funcja:
3. Mogę wywołać Nagranie na żądanie klikam /Nagraj obraz i dźwięk z kamery jest nagrywany w tym samym czasie, potem w programie następuje proces konwersji łączenia audio+video i wysyłka całego filmu do Telegram na tel.
Czwarta Funkcja:
4. Zrobienia zdjęcia i nagranie dźwięku na żądanie. Czyli w każdym momencie możemy sobie zrobić zdjęcie z dźwiękiem wysyłając komendę /Zdjecie coś jak aparat fotograficzny tylko obsługiwany komendą.

Na początku miałem problem z uzyskaniem jakości dźwięku było cicho, ale po dodaniu subprocess, sox można wprowadzić korektę do dźwięku i wysłać na głośnik i jest malina :D
Jeśli chodzi o jakość obrazu z kamery to jestem bardzo zadowolony nawet jak zdjęcie powiększam to nic nie rozmazuje mordkę dokładnie widać.
Nagrania video i dźwięku są automatycznie kasowane przed kolejnym zapisem, żeby nie robic bałaganu na karcie SD i nie zajmować miejsca wszystko leci na Telegram.
W linku mniej więcej pokazałem jak to działa :lol:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

BRAWO Zibi fajny temat i napewno jest to ciekawe. Jakie będzie zainteresowanie takim monitoringiem czas pokaże pozdrawiam.

maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

Podepnę się pod temat mam powiadomienia przez push... chciałbym przejść na Telegram .
W większości modułów jest wgrany GG i stąd pytanie jest opcja ustawienia id i tokena pod telegram ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”