Migracja z Blynka na Suplę

SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Trzecie urządzenie wyemigrowało do Supli.
Kiedy będzie w aplikacji podgląd historii/wykres ciśnienia?
Jest taki wykres w claudzie? Gdzie?
Załączniki
Screenshot_2022-08-17-19-04-35-727_org.supla.android.jpg
Screenshot_2022-08-17-19-04-35-727_org.supla.android.jpg (235.73 KiB) Przejrzano 563 razy
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

SOYER pisze: śr sie 17, 2022 4:39 pm Cześć, kto mi powie jaka jest procedura pierwszej konfiguracji bez włączonego mDNS? Bo zdaje się można tak.
1. W CLUD-ie najlepiej rejestracja powinna być wyłączona.
2. Łączysz się z siecią wifi emitowaną przez moduł http://192.168.4.1
Na przykładzie GG:
3. Najlepiej wejść w "Ustawienia urządzenia" -> "Konfiguracja"
Wybierasz odpowiednie gpio do wejścia ( w przyszłości ) z "przycisku" w stan konfiguracji i LED sygnalizująca stan modułu.
4. Dajesz "Zapisz" i najlepiej "Restart".
5. Nastepnie wybierasz interesujące Cię rzeczy ( przekaźniki, przyciski, czujniki).
6. Po każdej "operacji" "Zapisz"
7. Jak już wszystko masz wybrane, w głównym oknie wpisujesz dane do logowania:
Nazwę sieć, hasło, adres serwera, e-mail.
8. Dajesz "Zapisz" i "RESTART"
9. Teraz dopiero załączasz w CLUD-ie rejestrację urządzeń i po chwili moduł powinien pokazać się w CLUD-ie i apce.

Ja osobiście tylko tak robię.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Bardzo dziękuję, działa.
Podłączam kolejne nodeMCU, mam juz polutowane ze starego systemu. Dwa ds18 pod dwoma różnymi pinami, D1, D2.
W ustawieniach nie umiem ustawić dwóch pinów na dwa DS-y. Jest tylko multi na jednym pinie.
Da się podpiąć w GUI-Generic builder dwa ds do dwóch pinów?
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Co do multi ds-a. Kiedy podłączam pierwszy lub drugi czujnik, a w ustawieniach mam odczyt 1 czujnika to prawidłowo czyta temperatrę, albo pierwszego albo drugiego czujnika, zależy który fizycznie podłączę. jednak kiedy w ustawieniach zmienię na odczyt 2 czujników i fizycznie podepnę dwa pod ten sam pin, to mam na apk "---", a w cloudzie -273.
Ktoś się spotkał z takim zachowaniem?
Przy okazji zapytam, te ds są czytane by index, czy po adresie który biblioteka sobie gdzieś tam w tle sprawdza na początku?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

SOYER pisze: czw sie 18, 2022 3:57 pm Co do multi ds-a. Kiedy podłączam pierwszy lub drugi czujnik, a w ustawieniach mam odczyt 1 czujnika to prawidłowo czyta temperatrę, albo pierwszego albo drugiego czujnika, zależy który fizycznie podłączę. jednak kiedy w ustawieniach zmienię na odczyt 2 czujników i fizycznie podepnę dwa pod ten sam pin, to mam na apk "---", a w cloudzie -273.
Ktoś się spotkał z takim zachowaniem?
Przy okazji zapytam, te ds są czytane by index, czy po adresie który biblioteka sobie gdzieś tam w tle sprawdza na początku?
musisz określić adresy tych DS - robisz to też w konfiguracji.
https://gui-generic-builder.supla.io/
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dziękuję, faktycznie GUI nawet sam odczytał adresy, wystarczyło kliknąć by je wpisać.
Działa, dziękuję.
Z pewnych, bliżej mi nie znanych powodów, najprawdopodobniej zbyt długich przewodów do DS, co jakiś czas nodeMCU traci kontakt z czujnikiem, wtedy wyświetla się brzydkie "---", a na wykresach biała "plamka". Pisząc swój kod omijałem takie sporadyczne sytuacje, zlecając wypisanie temperatury tylko jeśli różni się od "-273". Czy jest jakiś sposób by coś takiego zrobić w GUI GENERIC?
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Nie zapominając o poprzednich moich pytaniach co do historii odczytów na kanale ciśnienia BME280, oraz o sposób ominięcia odczytów -273 z ds-a, chcę zapytać o jeszcze jedno. Czy jest możliwość podglądnięcia jakimś programem, wygenerowanego kodu w GUI-Generic Builder? W ten sposób chciałbym się czegoś nauczyć.
Jeśli mam sterować w jednym nodeMCU czujnikiem ruchu, dfplayerem, wyswietlaczem LCD 2x16 i jednocześnie wysyłać dane do supli to chciałbym wiedzieć jak ogarnąć suplę, a podglądnięcie prostego programu od DS, lub przekaźnika coś by mi pomogło.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zerknij sobie w ten wątek: viewtopic.php?t=11103
Tam jest załączony kod bez całej otoczki serwisu WEB na ESP, itp. na podstawie którego dość łatwo zrozumieć podstawy oprogramowywania ESP dla Supli.
W Arduino IDE dla biblioteki Supla Device są też przykłady.
Skompilowanego kodu w GUI Generic nie jesteś wstanie podejrzeć.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Skompilowanego kodu nie podejrzysz ale jest dostępny kod Gui-Generic na githubie

https://github.com/krycha88/GUI-Generic
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kod do obsługi DS18B20 robi kilka odczytów zanim wyświetli -273. Także pojedyncze błędy nie są w ten sposób sygnalizowane.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”