Natywne wsparcie dla MQTT

desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

ha, w pliku ./env podalem localhost. i oswiecilo mnie ze localhost tam to bedzie sam docker, wiec podalem adres supli (bo tam jest broker) no i chyba sie cos podpielo.
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

gdzie moge sprawdzic jak powinna wygladac komeda do wyslania dla przekaznikow, swiatel, rgb,... ?
powiedzmy switalo mi sie udalo przelaczyc, rgb tylko wlaczyc a nie umie zmienic koloru, z bramami jeszcze nie probowalem...
sroka222
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 25, 2016 10:45 am

Czy występuje obecnie jakiś problem z mqtt? Około 4 nad ranem przestały działać u mnie wszystkie urządzenia z suplą zintegrowane przez mqtt z home assitantem choć nie zostało nic zmienione ani zaktualizowane.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie obserwujemy w monitoringu żadnych nieprawidłowości.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

sroka222 pisze: ndz sie 14, 2022 8:36 am Czy występuje obecnie jakiś problem z mqtt? Około 4 nad ranem przestały działać u mnie wszystkie urządzenia z suplą zintegrowane przez mqtt z home assitantem choć nie zostało nic zmienione ani zaktualizowane.
Poradziłeś sobie? Mialem podobnie po ostatniej aktualizacji 2022.8.5 ale ponowny reset HA rozwiązał problem.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
krzysztof_d
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 23, 2017 7:05 am

Czy są jakieś zmiany na supli? HA od 2 godzin sypie mi:
Failed to connect to MQTT server due to exception: [SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED]
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Kilka dni temu zmieniły się certyfikaty na nowe. Sprawdź czy masz masz aktualną bazę głównych i pośrednich certyfikatów.
krzysztof_d
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 23, 2017 7:05 am

pzygmunt pisze: czw sie 25, 2022 7:33 pm Kilka dni temu zmieniły się certyfikaty na nowe. Sprawdź czy masz masz aktualną bazę głównych i pośrednich certyfikatów.
yy, ale o co chodzi:) Mam jedynie wpis w configuration.yaml
mqtt:
broker: mqtt8.supla.org
port: 8883
certificate: auto
username: xxx
password: yyy
discovery: true
i tak od lat
Próbuje teraz MQTT Explorer i dopiero jak wyłącze validate certyficate to uzyskuje połączenie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

sudo update-ca-certificates albo zaktualizuj kontener z klientem do nowszej wersji
ODPOWIEDZ

Wróć do „MQTT”