SRW-01 - sterowanie przyciskami bez połączenia z internetem

Sterownik rolet
zeewaw
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 18, 2022 8:11 am

Witajcie, to mój pierwszy post, bo na razie od paru miesięcy mam tylko jeden SRW-01 i do tej pory działał bez zarzutu, więc wnioskuję, że nic nie pomyliłem przy podłączaniu. Dzisiaj jednak musiałem na jakiś czas wyłączyć w domu internet, przez co sterownik nie miał połączenia z chmurą. Niestety nie byłem w stanie podnieść rolety, bo przyciski też nie działały. Kiedy sterownik połączy się z internetem to działa zarówno aplikacja jak i fizyczne przyciski.

Czy to normalne? Byłem pewien, że bez internetu fizyczne przyciski i tak będą przełączać przekaźnik.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

zeewaw pisze: czw sie 18, 2022 8:27 am Witajcie, to mój pierwszy post, bo na razie od paru miesięcy mam tylko jeden SRW-01 i do tej pory działał bez zarzutu, więc wnioskuję, że nic nie pomyliłem przy podłączaniu. Dzisiaj jednak musiałem na jakiś czas wyłączyć w domu internet, przez co sterownik nie miał połączenia z chmurą. Niestety nie byłem w stanie podnieść rolety, bo przyciski też nie działały. Kiedy sterownik połączy się z internetem to działa zarówno aplikacja jak i fizyczne przyciski.

Czy to normalne? Byłem pewien, że bez internetu fizyczne przyciski i tak będą przełączać przekaźnik.
Przyciski powinny działać bez dostępu do sieci, pod warunkiem, że nie nadpisałeś domyślej akcji dla przycisków czymś innym. Ustawienie wyzwalacza akcji na "wciśnięcie 1x" powoduje, że sterowanie jest realizowane przez serwer Supli, nawet jeśli akcja dotyczy tego samego urządzenia.
Także sprawdź ustawienia wyzwalacza akcji dla przycisków tego SRW
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
zeewaw
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 18, 2022 8:11 am

Tak, to był ten problem, miałem przypisaną akcję na "Wciśnięcie 1x". Co najlepsze taką samą jak ta lokalna, domyślna. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”