⚙ [TO DO] Co chcielibyście jeszcze dodać do GUI-Generic? ☕

Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

krycha88 pisze: wt wrz 13, 2022 4:54 pm Podmieniłem na sztywno na kanał termometru, może faktycznie historia w aplikacji ważniejsza.
Zdecydowanie :) Dzięki Twojemu GGB i GG udało mi się zastąpić stare Sonoffy szt5 jednym modułem ESP32 z pełną historią wskazań, dla woltomierza, amperomierza, czujnika deszczu i wilgotnościomierza gleby (4x analog) reszta termometrów na DS18B20 (funkcja multi ale nie wiedziałem, że loguje rzadziej niż z jednym GPIO na każdy termometr osobno) + DHT22+ kontrola 3 drzwi+ czujka ruchu PIR odpalająca kamerę, która w nocy jest najczęściej wyłączona. Amperomierz dość dobrze działa w analogu na ACS712 (wiwat kalibracja) ale INA219 jest lepsza :D...może kiedyś... Mam jeden adres IP w routerze i zdecydowanie mniej energii z akumulatora leci. Mam tam jeszcze 4 przekaźniki, na GPIO, które sobie wykorzystam + inne "zapasy" na jednej konfiguracji. Wypas! Właśnie odpalam następną lokalizację "Wiatrak" też na ESP32 z pełnią wskazań i historii... w sumie odpaliłem ale "zdech" mi moduł/reklamacja. Może następnym razem się pochwalę. Funkcja obrotościomierza by się przydała w GGB na potrzeby wszelakich anamometrów do pomiaru prędkości wiatru czy czegokolwiek, co potrzebuje zmierzyć RPM/min. Może to być funkcja "częstościomierza" definiowalna w danym zakresie. Podrzucam tylko temat. Są już oczywiście rozwiązania ale mało elastyczne, żeby były uniwersalne :)
Załączniki
jeden.jpg
jeden.jpg (119.42 KiB) Przejrzano 708 razy
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Ping.....Ale to nie ma być użyte do kompa, są inne urządzenia podłączone do sieci Ethernet. Boshe.... jest prośba o funkcjonalność, a tutaj jak zwykle wywody, po co, na co, na cholere. Wkurzające to jest. Chyba mam prawo do prywatności i nie określania jak chcę wykorzystać daną funkcjonalność. I to nie musi być ping w sieci lokalnej, ale gdzieś daleko za VPN-em, na drugim końcu Polski. Poprosiłem o ping i tylko takie rozwiązanie mnie interesuje.

Do rzeczy.
Żona często rozmawia z rodzinom na WA przez wideorozmowy z drugiego końca Polski. Osoby te mają problemy z obsługą Androida, mają na sztywno ustawione że połączenia realizowane tylko przez WIFI, nie przez sieć komórkową. Niestety jest tam problem że często gubią zasięg WIFI bo odejdą za daleko od routera. Żona ma sygnał że dzwoni na WA, a po drugiej stronie nic telefon nie sygnalizuje. Za pomocą VPN-a jest zestawiona wspólna sieć. Stąd potrzeba pingu żeby sprawdzić czy telefon jest w zasięgu. Miało to ułatwić zadanie, ale batalia na forum często utrudnia rozwiązanie prostego problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Duch__ pisze: wt wrz 20, 2022 4:51 am Ping.....Ale to nie ma być użyte do kompa, są inne urządzenia podłączone do sieci Ethernet. Boshe.... jest prośba o funkcjonalność, a tutaj jak zwykle wywody, po co, na co, na cholere. Wkurzające to jest. Chyba mam prawo do prywatności i nie określania jak chcę wykorzystać daną funkcjonalność. I to nie musi być ping w sieci lokalnej, ale gdzieś daleko za VPN-em, na drugim końcu Polski. Poprosiłem o ping i tylko takie rozwiązanie mnie interesuje.
Ja to rozwiązałem u siebie inaczej. W jednym domu wykorzystuję Box TV na androidzie a w dwóch innych miejscach mam podpięte stare telefony z Andkiem na których działa AnyDesk . W przypadku Box TV uruchomiłem sobie nawet serwer www i wystawiłem na zewnątrz i tam też widzę co się dzieje w lokalnej sieci. Tutaj masz rozwiązanie dla html https://gist.github.com/agazso/852070 Nawet VPN nie potrzebuję a funkcjonalność tego rozwiązania jest znacznie większa. Supla to to nie jest ale możliwości znacznie więcej :)
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Czy problem braku dostępu do GUI po dłuższej pracy urządzenia jest szerzej znany czy ten problem występuje tylko u mnie?
Chodzi mi o dostęp w trybie normalnej pracy po adresie IP przydzielonym przez serwer DHCP.
Restart zasilania pomaga na chwilę i po pewnym czasie znowu nie można się połączyć.
Awatar użytkownika
kryczka
Posty: 79
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 6:40 pm
Lokalizacja: Kielce

Sonoff basic r2 oparty na esp8285. Obecnie można wybrać tylko 8266.
Załączniki
16C6461B-EEDC-4FD0-B821-FDC95DEA849C.png
16C6461B-EEDC-4FD0-B821-FDC95DEA849C.png (460.62 KiB) Przejrzano 533 razy
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

kryczka pisze: pn wrz 26, 2022 6:08 pm Sonoff basic r2 oparty na esp8285. Obecnie można wybrać tylko 8266.
Wgraj czysty szablon płytki i ustaw:
GPIO0 = BUTTON
GPIO2 = IO2 (no pullup)
GPIO12 = RELAY
GPIO13 = LED1

Sprawdzałem na szybko ale powinno działać.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
kryczka
Posty: 79
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 6:40 pm
Lokalizacja: Kielce

Arghatell pisze: pn wrz 19, 2022 8:02 pm
krycha88 pisze: wt wrz 13, 2022 4:54 pm Podmieniłem na sztywno na kanał termometru, może faktycznie historia w aplikacji ważniejsza.
Zdecydowanie :) Dzięki Twojemu GGB i GG udało mi się zastąpić stare Sonoffy szt5 jednym modułem ESP32 z pełną historią wskazań, dla woltomierza, amperomierza, czujnika deszczu i wilgotnościomierza gleby (4x analog) reszta termometrów na DS18B20 (funkcja multi ale nie wiedziałem, że loguje rzadziej niż z jednym GPIO na każdy termometr osobno) + DHT22+ kontrola 3 drzwi+ czujka ruchu PIR odpalająca kamerę, która w nocy jest najczęściej wyłączona. Amperomierz dość dobrze działa w analogu na ACS712 (wiwat kalibracja) ale INA219 jest lepsza :D...może kiedyś... Mam jeden adres IP w routerze i zdecydowanie mniej energii z akumulatora leci. Mam tam jeszcze 4 przekaźniki, na GPIO, które sobie wykorzystam + inne "zapasy" na jednej konfiguracji. Wypas! Właśnie odpalam następną lokalizację "Wiatrak" też na ESP32 z pełnią wskazań i historii... w sumie odpaliłem ale "zdech" mi moduł/reklamacja. Może następnym razem się pochwalę. Funkcja obrotościomierza by się przydała w GGB na potrzeby wszelakich anamometrów do pomiaru prędkości wiatru czy czegokolwiek, co potrzebuje zmierzyć RPM/min. Może to być funkcja "częstościomierza" definiowalna w danym zakresie. Podrzucam tylko temat. Są już oczywiście rozwiązania ale mało elastyczne, żeby były uniwersalne :)
Jakiego czytnika wilgotności gleby użyłeś? Dasz linka?
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

kryczka pisze: wt wrz 27, 2022 9:28 am
Jakiego czytnika wilgotności gleby użyłeś? Dasz linka?
Zwykły/prosty/analogowy. https://allegro.pl/oferta/modul-czujnik ... 1756723211

Problemem jednak jest sam "czujnik" (płytka z miedzią)w sensie wykonania go jeśli chodzi o długie działanie. Po prostu, używanie go w warunkach "zakopany w ziemię na działce" szybko się zaoksyduje i nie będzie działał. mam go 2 tygodnie i jeszcze działa ale będę to przerabiał na stal nierdzewną...nawet używając 2 starych widelców, wyklepanych przykręconych do jakiegoś grubego plastiku. Powinno wytrzymać znacznie dłużej :) w/w czujnik powinien się dobrze sprawdzić w domu przy kwiatkach ale w warunkach działkowych tego raczej nie widzę. Jeśli chodzi o wskazania, to bardzo ładnie pokazuje po wyskalowaniu.
Javkens
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 03, 2021 2:30 pm

Cześć,

Zakupiłem przepływomierz YF-B10 w celu zrobienia ciepłomierza w instalacji CO.
Fajnie by było gdyby udało się rozbudować licznik impulsów o parametry, które pozwolą wysyłać do Supli dane na temat zużytego ciepła w instalacji CO, a nie tylko przepływu wody.
Do tego potrzebowaliśmy jeszcze paru danych, a mianowicie:
- dane z czujników temp (zimna i ciepła woda)
- aktualny przepływ/s.

Wtedy tylko podstawiamy do wzoru i możemy wyliczyć aktualną moc.
Być może taką atrapę można by nawet wykonać na liczniku energii CSE. Wtedy:
Ampery = różnica temperatur na czujnikach (wejście, wyjście)
Volty = (przepływ/s)*ciepło właściwe wody (4199) - parametr mógłby być konfigurowany wtedy można by badać różne ciecze.

Jeśli jednak jest taka opcja, to będę wdzięczny za info ;)
George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

Wiatromierz byłbym wdzięczy chyba że już ktoś prosił ;) bo licznik impulsów tutaj chyba nie zadziała w tej wersji w której jest czy się mylę ? Mam wiatromierz który ma wyjście impulsowe 10 impulsów/s= 1,5m/s :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”