Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

ten drugi warunek , z racji tego że sa same AND-y mozna zrobic tak :
{{ state(12345).hi and time() < '22:00' time() > '05:00' }}
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Pietras81 pisze: wt wrz 27, 2022 12:01 pm A u mnie bez zmian harmonogram ustawiony na 15:00 wlacz 21:30 wylacz ponizej zrzut z powiadomieniami
Harmonogram to zupełnie inna "zabawka" dla mnie to za mało. Ja operuję głównie na skryptach https://scripts.supla.io/. Bez tego Supla byłaby dla mnie mało użyteczna. Generalnie całość systemu opiera się u mnie na warunkach, z uwagi na to, że zasilam się z PV+wiatrak i ładuję akumulatory na działce ROD i tworzę pewną autonomię w oparciu o stan naładowania akumulatorów jak i operacji słońca na panelach PV czy aktywności wiatraka (DIY). System zawiera pełną kontrolę w zakresie alarmu + zapis z kamer + podlewanie kropelkowe + napowietrzanie oczka wodnego + otwieranie zdalne drzwi, klap, schowków/dostępu, kiedy nie mogę być fizycznie na działce a ktoś inny chce mieć dostęp nadzorowany. System polega głównie na wartości napięcia jakie jest na akumulatorach (300Ah) i w zależności od stanu naładowania wyłącza lub włącza kamery czy pompy i operuje całością. Całość systemu to zasilanie 12V czyli traktuję instalację jak przyczepę kampingową, włącznie z oświetleniem i przetwornicami DC12V/AC 230V na różne potrzeby. Logika całości, czyli AI, opiera się głównie na ocenie stanu posiadanej energii (OFF GRID) bo działka nie posiada zasilania zewnętrznego. System zbudowany na Supla, pozwala mi stworzyć pewien algorytm, który działa już drugi rok i jest ciągle modyfikowany. Zespół powiadomień o stanie informuje mnie o istotnych zmianach jakie zachodzą w systemie a podgląd z apki w telefonie daje mi obraz całości + działanie zdalne. Dodatkowo mam możliwość podglądu przez kamery z AI (IVS) czy informowanie o intruzach co generalnie się sprawdza w 100% jeśli jest dostępna energia. Na warunki atmosferyczne nie mam wpływu więc system działa poprawnie już od 2 lat dokąd wystarcza energii. Problemem jest właśnie ta energia...której ciągle mało więc próbuję to regulować automatycznie i tylko skrypty i warunki są w stanie to spełniać :)
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Arghatell pisze: wt wrz 27, 2022 10:44 pm
Pietras81 pisze: wt wrz 27, 2022 12:01 pm A u mnie bez zmian harmonogram ustawiony na 15:00 wlacz 21:30 wylacz ponizej zrzut z powiadomieniami
Harmonogram to zupełnie inna "zabawka" dla mnie to za mało. Ja operuję głównie na skryptach https://scripts.supla.io/. Bez tego Supla byłaby dla mnie mało użyteczna. Generalnie całość systemu opiera się u mnie na warunkach, z uwagi na to, że zasilam się z PV+wiatrak i ładuję akumulatory na działce ROD i tworzę pewną autonomię w oparciu o stan naładowania akumulatorów jak i operacji słońca na panelach PV czy aktywności wiatraka (DIY). System zawiera pełną kontrolę w zakresie alarmu + zapis z kamer + podlewanie kropelkowe + napowietrzanie oczka wodnego + otwieranie zdalne drzwi, klap, schowków/dostępu, kiedy nie mogę być fizycznie na działce a ktoś inny chce mieć dostęp nadzorowany. System polega głównie na wartości napięcia jakie jest na akumulatorach (300Ah) i w zależności od stanu naładowania wyłącza lub włącza kamery czy pompy i operuje całością. Całość systemu to zasilanie 12V czyli traktuję instalację jak przyczepę kampingową, włącznie z oświetleniem i przetwornicami DC12V/AC 230V na różne potrzeby. Logika całości, czyli AI, opiera się głównie na ocenie stanu posiadanej energii (OFF GRID) bo działka nie posiada zasilania zewnętrznego. System zbudowany na Supla, pozwala mi stworzyć pewien algorytm, który działa już drugi rok i jest ciągle modyfikowany. Zespół powiadomień o stanie informuje mnie o istotnych zmianach jakie zachodzą w systemie a podgląd z apki w telefonie daje mi obraz całości + działanie zdalne. Dodatkowo mam możliwość podglądu przez kamery z AI (IVS) czy informowanie o intruzach co generalnie się sprawdza w 100% jeśli jest dostępna energia. Na warunki atmosferyczne nie mam wpływu więc system działa poprawnie już od 2 lat dokąd wystarcza energii. Problemem jest właśnie ta energia...której ciągle mało więc próbuję to regulować automatycznie i tylko skrypty i warunki są w stanie to spełniać :)
Źle mnie zrozumiałeś mi chodzi o to że pisałem że u mnie nie działa powiadomienie w zależności od pobieranej energii. Chciałem dostać powiadomienie o zakończenia prania ale generalnie testowałem na sp111 które zapala światło w akwarium z harmonogramu. Zapala się o stałych porach a powiadomienia albo przychodzą po czasie albo nie przychodzą wcale.

Poniżej reguła Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów

{{state(xxxxxx).phases[0].powerActive>0}}

Jak obciążę 100W żarówką warunek zapala się na zielono jako spełniony a powiadomienie nie dochodzi. Niby prosta sprawa a nie działa.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Pietras81 pisze: śr wrz 28, 2022 3:16 pm

Źle mnie zrozumiałeś mi chodzi o to że pisałem że u mnie nie działa powiadomienie w zależności od pobieranej energii. Chciałem dostać powiadomienie o zakończenia prania ale generalnie testowałem na sp111 które zapala światło w akwarium z harmonogramu. Zapala się o stałych porach a powiadomienia albo przychodzą po czasie albo nie przychodzą wcale.

Poniżej reguła Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów

{{state(xxxxxx).phases[0].powerActive>0}}

Jak obciążę 100W żarówką warunek zapala się na zielono jako spełniony a powiadomienie nie dochodzi. Niby prosta sprawa a nie działa.
Sprawdzałeś logi jak wyglądają, w sensie czasów? To, że powiadomienia Pushover dochodzą z opóźnieniem, też tak mam, jeśli łącze z Internetem jest słabe. Skoro piszesz, że dochodzą z opóźnieniem, porównaj czas logów z czasem powiadomień.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Właśnie w tym jest problem że logi się nie pojawiają.
Harmonogram mam ustawiony na 15:00 włącz 21:30 wyłącz
logi z wczoraj. Jak kliknę ręcznie wykonaj scenę to mam powiadomienie od razu a jak warunek zmieni się na zielony to powiadomienia i logu brak - sorry czasami coś przyjdzie o dziwnych porach.
Wczoraj o 22:28 Wysłano powiadomienia
Wczoraj o 22:28 Wykryto zmianę warunku wyzwolenia sceny - wykonuję.
Wczoraj o 15:49 Wysłano powiadomienia
Wczoraj o 15:49 Wykryto zmianę warunku wyzwolenia sceny - wykonuję.

Inne powiadomienia z np. krańcówek czy zależne od zasilania przychodzą od strzał. Tylko to zależne od prądu żyje swoim życiem.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Jak wykryć otwarcie bramy lub furtki a następnie wykonać scenę?
Gdy w "Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów" podam {{ state(xxx).on }} scena się nie wykonuje.
Czas mam ustawiony na 0.5 sek.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
rav20
Posty: 55
Rejestracja: czw lis 19, 2020 10:50 am
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

uchnast.michal pisze: pt wrz 30, 2022 2:15 pm Jak wykryć otwarcie bramy lub furtki a następnie wykonać scenę?
Najlepiej gdyby była zamontowana krańcówka (np. kontaktron), która by wskazywała czy jest otwarta furtka i wtenczas ustawiasz:
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów: {{state(1234).hi}}
Warunek wykonania: {{state(1234).connected and not state(1234).hi}}
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

rav20 pisze: pt wrz 30, 2022 2:29 pm
uchnast.michal pisze: pt wrz 30, 2022 2:15 pm Jak wykryć otwarcie bramy lub furtki a następnie wykonać scenę?
Najlepiej gdyby była zamontowana krańcówka (np. kontaktron), która by wskazywała czy jest otwarta furtka i wtenczas ustawiasz:
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów: {{state(1234).hi}}
Warunek wykonania: {{state(1234).connected and not state(1234).hi}}
Właśnie w furtce ani elektrozaczepie nie mam kontaktronu:(
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
tumi
Posty: 54
Rejestracja: sob wrz 30, 2017 5:37 pm

Koledzy potrzebuje pomocy w formule sprawdzającej połączenie. W zasadzie chodzi o informację jeśli brama straci połączenie z siecią. Sprawdziłem polecenie: {{state(xxx).connected}} które działa ale jakiego słowa użyć żeby sprawdziło brak połączenia?
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

tumi pisze: pn paź 17, 2022 6:42 pm Koledzy potrzebuje pomocy w formule sprawdzającej połączenie. W zasadzie chodzi o informację jeśli brama straci połączenie z siecią. Sprawdziłem polecenie: {{state(xxx).connected}} które działa ale jakiego słowa użyć żeby sprawdziło brak połączenia?
{{not state(xxx).connected}} ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”