Wsparcie dla wyświetlaczy i2c LCD 2x16, 2x20, 4x16, 4x20 HD44780

rafalfarba
Posty: 47
Rejestracja: pn lis 25, 2019 11:48 am

Wemos nie wstał mimo kilku prób ponownego wgrania softu. Miałem naszczęście jeszcze jednego i zadziałało na zasilaczu 5V 2A. Wyświetlacz się podświetlił, ale nic nie pokazał (mimo opisania ekranów). Aby zobaczyć wskazania, postanowiłem więc dodać czujnik temp. i wilg. SHT3X , który wcześniej sam bez LCD ładnie współgrał. Zasiliłem SHT z 3,3v z płytki Wemos i podłączyłem piny SHT do SDA i SCL na wyświetlaczu (bo tam właśnie idą GPIO z Wemosa) i wszystko padło jak poprzednio (czujnik mam dodany w sofcie). Jeżeli robię coś nie tak, to może ktoś tu opisać, albo wrzucić schemat takiego połączenia? Na dzisiaj się poddaję.

EDIT:

Odlutowałem wszystko i sam Wemos z przekażnikiem ożył.
4xSonoff RF (GUI Generic), 3xSonoff Basic (GUI Generic), 5×ESP-01S (GUI Generic), 1xWemosD1(termostat), Yunshan (Gate module od Zybi), 2xSonoff Mini (soft od djack2017). 1xWemosD1 (GUI Generic licznik impulsów + czujnik ilości opału HC-SR04+przekaźnik)
DropsNH
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:38 am

Witam,
czy istnieje możliwosć obsługi dwóch wyswietlaczy np.16x4 podłączonych równolegle przez I2C i wyswietlanie na nich temperatury z DS18b20?
Awatar użytkownika
UglyMan
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 11, 2019 7:40 pm
Lokalizacja: JO83xd - Bydgoszcz

Też mi to już chodzi po głowie - właśnie żeby zmontować urządzenie z dwoma wyświetlaczami 4*20 i swobodne wyświetlanie danych z termometrów oraz BME280
DropsNH
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:38 am

Podpiąłem wczoraj LCD2004 I2c i dwa Ds18b20 , Czujniki działały poprawnie ,ale na wyswietlaczu pojawili sie tylko 2 pasy wzdłóż wyswietlacza zamiast opisu albo temperatury i GUI Builder nie wykrywał żadnego urządzenia I2c.
Co do 2 wyswietlaczy szeregowo to pewnie dało by się gdyby byla możliwosć ustawnieania adresu dla 2 ( z tyły modułu I2c sa zworki do ustawiania adresu)
DropsNH
Posty: 19
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:38 am

Po resecie urzadzeina pojawil sie komunikat:
Tryb konfiguracji:
192.168.4.1
rafalfarba
Posty: 47
Rejestracja: pn lis 25, 2019 11:48 am

Hej, moje problemy z Wemos/DHT3x/LCD to:
Po pierwsze - za mały zasilacz, 550mA wiesza Wemosa a jeżeli go nie zawiesi, to niepozwoli zarejestrować urządzeń I2C.
Po drugie - i tu się zrobię czerwony ze wstydu🥴, skręcony potencjometr w adapterze na minimum, przez co wyświetlacz nic nie pokazywał, mimo że dałem odpowiedni zasilacz...
Ku przestrodze.
4xSonoff RF (GUI Generic), 3xSonoff Basic (GUI Generic), 5×ESP-01S (GUI Generic), 1xWemosD1(termostat), Yunshan (Gate module od Zybi), 2xSonoff Mini (soft od djack2017). 1xWemosD1 (GUI Generic licznik impulsów + czujnik ilości opału HC-SR04+przekaźnik)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Dzisiaj podpiąłem do NodeMCU leda 2x20 znaków i zarejestrowałem go w swojej prywatnej chmurze do testów zanim dodam do suplowego clouda. Użyłem linków bezpośrednich wygenerowanych w supla cloud i niestety pokazuje mi w apce --- a na LEDzie -1.00% , -275*C, -1.00hPa. Tak jakby nie chciało odczytać danych z lików bezpośrednich. Gdzie szukać przyczyny ?

EDIT: Jak przerejestrowałem na próbę do clouda od SUPLi to działa odczyt z linków a jak mam na swojej prywatnej to linki bezpośrednie nie działają ;/

EDIT2: Domyślam się że adres serwera pobiera z głównej strony konfiguracji modułu a reszte adresu w formacie 1234/qdqdasdasd/read dopisuje do tego adresu więc linki bezposrednie na urządzeniu w prywatnej chmurze nie zadziałają z oficjalnej chmury ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klimasstudio pisze: sob paź 08, 2022 7:13 pm EDIT2: Domyślam się że adres serwera pobiera z głównej strony konfiguracji modułu a reszte adresu w formacie 1234/qdqdasdasd/read dopisuje do tego adresu więc linki bezposrednie na urządzeniu w prywatnej chmurze nie zadziałają z oficjalnej chmury ?
A jak wygląda twój link.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

https://svr11.supla.org/direct/12xx/_oTGiBxxxx/read

W konfiguracji wklejam: 12xx/_oTGiBxxxx/read

Mój serwer ma domeny:
domena.pl - główna domena tylko z strona i linkami
srv.domena.pl - do łączenia się przez apke
cloud.domena.pl - cloud
scripts.domena.pl - wiadomo skrypty

domena.pl użyta zamiast prawdziwej
XX też podstawione dla bezp.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Jest szansa dla LCD 4x20 przesunąć temperatury o te 5 pól w prawo i zwiększyć ilość znaków w opisie z 8 znaków na conajmiej te 14?

Żeby bylo: 13znakow opis i 7 dla temp w formacie 12.34*C ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”