SUPLA Android i dwa liczniki

Mmilimetr
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 05, 2020 11:33 am

Cześć, mam dwa liczniki energii elektrycznej ZAMEL MEW-01 i proram SUPLA na Androidzie. Konto ma jedno ID.
Wszystko fajnie, tylko pierwszy na liście jest zawsze aktualny i on-line, a drugi - jak go kliknę, to po 5 miesiącach działania czekam 2-3 min. na pobranie danych.
Zapewne możnautworzyć dwa konta i logować się 2x, ale to bez sensu, bo połaczenie też trwa. Czy można to jakoś usprawnić, obejść? Ktoś tez tak ma? Są jakieś sposoby?
A drugie pytanie (szukam na forum, ale tego jest tyle, że ciężko trafić) - może są plany, aby w komputerze na windowsach już można było oglądać wykresy?
Pozdrawiam i czekam, może ktoś ma pomysł...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Oba masz na tym samym koncie i widzisz je jednocześnie w aplikacji ?
Dane są pobierane raz, a później tylko uzupełniane tak więc nie powinno się tak dziać, że za każdym razem ładują się od nowa.
Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji. Co do drugiego pytanie. Tak, już wkrótce wykresy będą dostępne na cloud.supla.org więc będziesz mógł je przeglądać z windows-a.
Mmilimetr
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 05, 2020 11:33 am

Witam ponownie. Powyższe rzeczywiście działa fajnie i jest OK, ale... zawsze jest jakieś "ale" - proszę o odpowiedź, jak to obejść:
- wchodzę na licznik A, oglądam wykres minutowy/7 dni
- chcę teraz sprawdzić dzienne zużycie - przełączam się
- wiem, że naciśnięcie "wyjścia" (cofnij) powoduje zapamiętanie zużycia dziennego (w tym wypadku), więc naciskam jeszcze raz "wykres" i wychodzę z zapamiętaniem minutowego. Mogę to powtarzać bez przerwy i działa
- wchodzę na licznik B, naciskam "wykres" i... mam dzienny... - i to mnie denerwuje ;) chcę mieć nadal minutowy.

Jeżeli w liczniku A nie przełączę się na wykres dzienny, to w liczniku B mam minutowy.
Jak w liczniku A przełączam się na dzienny i wychodzę za pomocą przycisku "wykres", potem "wyjście" (cofnij) i wejście w licznik B - wykres, to mam ostatnio oglądany wykres licznika A, czyli w tym wypadku dzienny.

Można nad tym jakoś zapanować? ;)
A może funkcja w menu, jak chcę domyślnie/zapamiętaj/zmień?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mmilimetr pisze: pt wrz 30, 2022 10:37 pm Witam ponownie. Powyższe rzeczywiście działa fajnie i jest OK, ale... zawsze jest jakieś "ale" - proszę o odpowiedź, jak to obejść:
- wchodzę na licznik A, oglądam wykres minutowy/7 dni
- chcę teraz sprawdzić dzienne zużycie - przełączam się
- wiem, że naciśnięcie "wyjścia" (cofnij) powoduje zapamiętanie zużycia dziennego (w tym wypadku), więc naciskam jeszcze raz "wykres" i wychodzę z zapamiętaniem minutowego. Mogę to powtarzać bez przerwy i działa
- wchodzę na licznik B, naciskam "wykres" i... mam dzienny... - i to mnie denerwuje ;) chcę mieć nadal minutowy.

Jeżeli w liczniku A nie przełączę się na wykres dzienny, to w liczniku B mam minutowy.
Jak w liczniku A przełączam się na dzienny i wychodzę za pomocą przycisku "wykres", potem "wyjście" (cofnij) i wejście w licznik B - wykres, to mam ostatnio oglądany wykres licznika A, czyli w tym wypadku dzienny.

Można nad tym jakoś zapanować? ;)
A może funkcja w menu, jak chcę domyślnie/zapamiętaj/zmień?

Pozdrawiam.
To będzie poprawione w następnej wersji aplikacji. Ostatnio używane ustawienie wykresów będzie używane przy wejściu w wykres tego samego typu kanału
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”