Napęd Wiśniowski Moto 600 / 750 rts (somfy Gdk700)

Pit
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 3:21 pm

Dzieki za odpowiedz i przepraszam jeśli pytania sa lamerskie, ale czy przy jednym czujniku (kontaktronie) nie powienien on byc zamocowany w pozycji calkowitego zamkniecia bramy?
W jakiej pozycji powinen być 2. czujnik (na forum pojawia się okreslenie "posredni" co sugeruje położenie przy częsciowo otwartej bramie, a wg Lesny8 - jeden czujnik na pełnym otwarciu a drugim na pełnym zamknieciu?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja mam na bramie garażowej jeden czujnik otwarcia i jest on na pełnym otwarciu. Możesz mieć na zamknięciu. U mnie akurat tak było wygodnie to zrealizować, bo mam zastosowaną mechaniczną krańcówkę. Zero z tym problemów. Jak masz czujnik na otwarciu, to wiesz że brama jest otwarta po czasie otwarcia. Jak masz na zamknięciu to wiesz od razu, ale jak zamykasz to wiesz dopiero po czasie zamknięcia.

Na bramie wjazdowej natomiast mam dwa czujniki na jednym skrzydle. W bramie dwuskrzydłowej jedno skrzydło zawsze rusza jako pierwsze. Na tym mam zamontowane dwa czujniki w krańcowych położeniach. W aplikacji widzę jeden kanał z trzema stanami. Jak brama zamknięta to ikona zamknięcia. Jak brama w ruchu to widze ikonę z 50%. Jak skrzydło się otworzy to widzę ikonę bramy otwartej, choć drugie skrzydło jeszcze jest w ruchu przez jakieś 2 sekundy.
Tak to u mnie wygląda.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Pit
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 3:21 pm

lesny8 pisze: pn sty 06, 2020 12:02 pm Ja mam na bramie garażowej jeden czujnik otwarcia i jest on na pełnym otwarciu. Możesz mieć na zamknięciu.
No to jasne, chodziło mi o to, że w moim przypadku istotniejsze jest potwierdzenie stanu "brama garażowa zamknieta" niż ktoregoś z pozostałych. Jeszcze raz dzięki za pomoc i wyjaśnienia.
jaco
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 31, 2018 2:23 pm

Mam napęd BFT Phobos i zapytam, czy ktoś wie, jak w tym napędzie jest możliwe programowanie tempa otwierania, zamykania się bramy? Czy w ogóle da się to zrobić?
Mmilimetr
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 05, 2020 11:33 am

Dobry wieczór.
Pytanie być może lamerskie, ale... mam ROW-02 i bramę garażową moto 600 rts. Wiem, że można ją otwierać za pomocą SBW-01/02, ale czy można wykorzystać ROW-02? Ktoś wie? Nie chcę spalić układów, dopiero co zamontowana brama z gwarancją ;)
Dziękuję za porady/wskazówki/odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

ROW nie służy do sterowania automatyką bramową. Zastosuj SBW.
Kuki
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 01, 2019 6:31 pm

patryk051185 pisze: pn lis 25, 2019 9:32 pm Cześć, czy podłączał ktoś SBW-01 do napędu Wiśniowski MOTO 600/750 rts (somfy Gdk700).
Proszę o pomoc bo nie wiem czy tak to ma być
Napęd -------- Sbw
3 ----------------------11
1(+) --------------------14
1(+)--------------------A2
4(-)----------------------A1

Z kontraktonem sobie poradzę, zastosuje bramowy najazdowy.


Czy tutaj też muszę mieć kontraktony ??

Instrukcja pod linkiem:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... CZLi8GjUJW
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na to wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”