licznik energii PZEM-004t pomiar offline

przemek_maly
Posts: 16
Joined: Sat Dec 26, 2020 10:05 am

Post

Dziś ustaliłem z tatą, bo u niego robię tą instrukcję, że ustawimy ripiter wifi w miejscu gdzie esp będzie miało dobry sygnał.

Większy problem zrobił się z pomiarem u mnie.
Zawiesza się pomiar energii i wszystkie niezbędne dla mnie parametry nie są wyświetlane takie jak aktualnie pobierana moc....

Gdzie szukać problemu? W supla.org widzę że moduł jest połączony.
Po resecie esp zużyta energia jest prawidłowo wyswietlana.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Robyn212
Posts: 17
Joined: Thu Nov 25, 2021 3:19 pm

Post

Ja też tak miałem niedawno. PZEM podłączony pod wemosa mini, po zmontowaniu wszystkiego odpaliłem i przez kilkanaście pierwszych minut było ok i nagle pokazuje tylko natężenie. Po restarcie było przez kilka minut dobrze i znowu zwiecha. Ponowny restart i na razie działa bez problemu. Raczej to nie była wina wemosa bo mam do niego podłączony również DS18B20 i on pokazywał temp. cały czas. Inna sprawa, że czasami zrywa mi połączenie po wifi z wemosem i też nie wiem czemu, może wadliwy wemos, siła sygnału WIFI na poziomie 30%.
piotrekk
Posts: 133
Joined: Thu Sep 19, 2019 7:12 am

Post

jaka wersja firmware?
czy w przypadku braku pomiarów jak zalogujesz się do modułu po adresie ip widzisz pomiary prawidłowe?
rfal@wp.pl
Posts: 1
Joined: Sun Jan 22, 2023 6:40 pm

Post

Cześć. Dołączę się w temacie. Mam PZEM skomunikowany z Supla przez Sonoff. Pytanie jest takie dlaczego wspolczynnik mocy waha się w tak dziwnych wartościach jak 0.6? Powinien być około 0.9. Jest możliwość jego zmiany? Pomiar mocy czynnej jest błędny z takim współczynnikiem.

Pozdrawiam Rafał
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Robert Błaszczak
Posts: 4011
Joined: Sat Dec 22, 2018 8:55 pm
Location: Zielona Góra

Post

PZEM przekazuje takie dane do ESP i soft ESP nie ma na to wpływu. Skąd jesteś pewien, że współczynnik mocy w Twojej instalacji w miejscu montażu PZEM jest inny niż wskazywany przez PZEM?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Robyn212
Posts: 17
Joined: Thu Nov 25, 2021 3:19 pm

Post

przemek_maly wrote: Tue Oct 04, 2022 7:59 am Dziś ustaliłem z tatą, bo u niego robię tą instrukcję, że ustawimy ripiter wifi w miejscu gdzie esp będzie miało dobry sygnał.

Większy problem zrobił się z pomiarem u mnie.
Zawiesza się pomiar energii i wszystkie niezbędne dla mnie parametry nie są wyświetlane takie jak aktualnie pobierana moc....

Gdzie szukać problemu? W supla.org widzę że moduł jest połączony.
Po resecie esp zużyta energia jest prawidłowo wyswietlana.
Poradziłeś sobie z problemem. U mnie nadal się wiesza po zaniku napiecia.

Return to “Ogólna dyskusja”