Sterowanie obiegiem cwu

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

To co ja podałem to jest również na przykładzie pieca gazowego dwufunkcujnego kondensacyjnego z wbudowany wymiennikiem do wody coś koło 55 litrów. Temp. wody ustawiona w granicach 45 stopni. Ja nie widzę jakiegoś gwałtownego spadku temp. kiedy pompa chodzi.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pietras81 pisze: czw paź 06, 2022 10:39 am To co ja podałem to jest również na przykładzie pieca gazowego dwufunkcujnego kondensacyjnego z wbudowany wymiennikiem do wody coś koło 55 litrów. Temp. wody ustawiona w granicach 45 stopni. Ja nie widzę jakiegoś gwałtownego spadku temp. kiedy pompa chodzi.
Gdy masz w obiegu nagrzaną wodę, to spadku od razu nie zobaczysz, ale piec będzie się częściej załączał i dogrzewał tą wodę, niż gdy cyrkulacja jest wyłączona.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

klew pisze: czw paź 06, 2022 11:03 am
Pietras81 pisze: czw paź 06, 2022 10:39 am To co ja podałem to jest również na przykładzie pieca gazowego dwufunkcujnego kondensacyjnego z wbudowany wymiennikiem do wody coś koło 55 litrów. Temp. wody ustawiona w granicach 45 stopni. Ja nie widzę jakiegoś gwałtownego spadku temp. kiedy pompa chodzi.
Gdy masz w obiegu nagrzaną wodę, to spadku od razu nie zobaczysz, ale piec będzie się częściej załączał i dogrzewał tą wodę, niż gdy cyrkulacja jest wyłączona.
@klew jak to kiedyś ktoś powiedział ,,Wygoda kosztuje'' :D :mrgreen:
Mi się wydaje że miałem wieksze straty na ilości zmarnowanej wody niż mam teraz przy pracującym obiegu.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robertklepacki94 pisze: czw paź 06, 2022 11:20 am @klew jak to kiedyś ktoś powiedział ,,Wygoda kosztuje'' :D :mrgreen:
Mi się wydaje że miałem wieksze straty na ilości zmarnowanej wody niż mam teraz przy pracującym obiegu.
Oczywiście to luskus, a za luksus się płaci :)

Mi się wydaje, że często wydaje mi się źle. Dlatego wolę sobie policzyć i wtedy wiem ile ewentualnie oszczędzam, albo dopłacam
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krzysiek2pl
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2022 11:15 pm

Ja chcę trochę to ukierunkować na odpowiedni tor!!!
Interesuje mnie wykonanie rozwiązania dla komfortu mniej dla oszczędności bo gdyby tak to rozpatrywać to kasa w automatyce domu też jest nie potrzebnie utopiona.
Moje godziny aktywności są tak różne że sobie wymyśliłem: działanie tej pompki musi być zależne od włączonego światła bo na sztywno godziny się nie sprawdzają i mają jeszcze wpływ na wychłodzenie wody użytkowej.

piec oczywiście będzie sią włączał częściej ale to częściej chcę zminimalizować

No i fajnie jest jak ciepła woda leje się prawie od razu a nie po 1min
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krzysiek2pl pisze: pt paź 07, 2022 12:29 am Ja chcę trochę to ukierunkować na odpowiedni tor!!!
Interesuje mnie wykonanie rozwiązania dla komfortu mniej dla oszczędności bo gdyby tak to rozpatrywać to kasa w automatyce domu też jest nie potrzebnie utopiona.
Moje godziny aktywności są tak różne że sobie wymyśliłem: działanie tej pompki musi być zależne od włączonego światła bo na sztywno godziny się nie sprawdzają i mają jeszcze wpływ na wychłodzenie wody użytkowej.

piec oczywiście będzie sią włączał częściej ale to częściej chcę zminimalizować

No i fajnie jest jak ciepła woda leje się prawie od razu a nie po 1min
Znudził Cię nasz offtopic? :P

Jeśli chcesz to rozwiązać na ROW-04m (światło) i ROW-02 (sterowanie pompką), to aktualnie masz do dyspozycji wyłącznie skrypty na scripts.supla.io
Trzeba tam dodać scenę, która po włączeniu światła, odpali ROW-02 i po 3 min go wyłączy.

Tylko skrypty działają online, to znaczy, że jeśli stracisz połączenie z internetem, gdy pracuje pompka, to nic tej pompki nie wyłączy :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Ja bym pompę ustawił na schodowym co by tylko sceną włączać. Ale to już kto co woli. I można by jeszcze warunek który by późno :D w nocy pomijał włączenie pompy. :D
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pietras81 pisze: pt paź 07, 2022 8:01 am Ja bym pompę ustawił na schodowym co by tylko sceną włączać. Ale to już kto co woli. I można by jeszcze warunek który by późno :D w nocy pomijał włączenie pompy. :D
ROW-02 nie ma funkcji schodowego.
Pierwszy komercyny moduł z funkcją schodowego to mROW-02, ale go jeszcze nie ma w sprzedaży.
Możnaby na ROW-02 używać funkcji "countdown timer", ale jej z kolei nie ma jeszcze ani w apkach, ani w cloud...
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

klew pisze: pt paź 07, 2022 8:02 am
Pietras81 pisze: pt paź 07, 2022 8:01 am Ja bym pompę ustawił na schodowym co by tylko sceną włączać. Ale to już kto co woli. I można by jeszcze warunek który by późno :D w nocy pomijał włączenie pompy. :D
ROW-02 nie ma funkcji schodowego.
Pierwszy komercyny moduł z funkcją schodowego to mROW-02, ale go jeszcze nie ma w sprzedaży.
Możnaby na ROW-02 używać funkcji "countdown timer", ale jej z kolei nie ma jeszcze ani w apkach, ani w cloud...
A to sorry nie wiedziałem mam tak światło w garażu ale na sonoffie.
https://pietras-81.aqi.eco/
krzysiek2pl
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 05, 2022 11:15 pm

Pietras81 pisze: pt paź 07, 2022 8:01 am Ja bym pompę ustawił na schodowym co by tylko sceną włączać. Ale to już kto co woli. I można by jeszcze warunek który by późno :D w nocy pomijał włączenie pompy. :D
Tylko mi chodzi właśnie o to by pompa się włączyła nawet w nocy pod warunkiem że ktoś odwiedził dane pomieszczenie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”