ROW-04M - obciążenie

maverick
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 26, 2022 10:49 pm

Cześć,

Zakupiłem ROW-04M już jakiś czas temu.
Okazało się jednak ze lampek na obwodach będzie więcej niż planowałem.
Mam 3 obwody na LEDach: 8x10W, 7x10W oraz 9x10W.
Jakie przekaźniki znajdują się w ROW-04M czy udźwigną obciążenie mojej instalacji czy niestety muszę dokupować 2xROW-02M?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nieszukaj jakie tam są przekaźniki tylko ile deklaruje producent. Na obciążalność mają wpływ też ścieżki i zaciski.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-11-27 o 00.00.31.png
Zrzut ekranu 2022-11-27 o 00.00.31.png (244.34 KiB) Przejrzano 519 razy
maverick
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 26, 2022 10:49 pm

Specyfikację widziałem. Nie pytam jak jest na papierze, a jak to wygląda realnie bo 60W dla LED to jest lipnie mało.
Może ciągnie ktoś na tym więcej niż 60W i się pochwali.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chyba nie oczekujesz, że ktoś weźmie na siebie odpowiedzialność i powie Ci "śmiało, podłącz tam 3kW... u mnie działa".
maverick
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 26, 2022 10:49 pm

Nie pytałem przecież o 3kW bo wtedy pytanie byłoby bez sensu.
Oczywistym jest że nie odważyłbym się, aż tak przekraczać wytyczne producenta.
Podałem konkretnie o wartości które mi chodzi.
Skoro ludzie podłączają 80W na LEDy do ROW-01 to może i ROW-04M również podoła.
tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

Witam
Te 60W dla ledów wynika chyba z prądów rozruchowych zasilaczy do nich, no chyba że zasilamy żarówki ledowe 12V wtedy 5A da nam 60W. Jak nie chcesz podłączyć obwodów bezpośrednio do swojego urządzenia możesz dać dodatkowe przekaźniki np SSR z opcją załączania w zerze. (ROW-04M instalujesz w rozdzielni, zakładam że znajdziesz trochę miejsca na dodatkowe przekaźniki).
Z poważaniem
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Co to są za LED? To gotowe oprawy zasilane 230V? Podłącz jedną sztukę przez amperomierz i będziesz znał odpowiedź.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
maverick
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 26, 2022 10:49 pm

tprzemko pisze: pn lis 28, 2022 5:34 am Witam
Te 60W dla ledów wynika chyba z prądów rozruchowych zasilaczy do nich, no chyba że zasilamy żarówki ledowe 12V wtedy 5A da nam 60W. Jak nie chcesz podłączyć obwodów bezpośrednio do swojego urządzenia możesz dać dodatkowe przekaźniki np SSR z opcją załączania w zerze. (ROW-04M instalujesz w rozdzielni, zakładam że znajdziesz trochę miejsca na dodatkowe przekaźniki).
Z poważaniem
No właśnie tak się składa że rozdzielnia (niby dedykowana na rzeczy na zewnątrz) wyliczona jest co do centymetra i może być ciężko cokolwiek tam jeszcze upchnąć. Zapewne jakoś bym wcisnął, ale schludnie to nie będzie.
Robert Błaszczak pisze: pn lis 28, 2022 6:20 am Co to są za LED? To gotowe oprawy zasilane 230V? Podłącz jedną sztukę przez amperomierz i będziesz znał odpowiedź.
Problem w tym ze ja tych opraw fizycznie nie mam jeszcze. Wiem tylko że będą na zasilaczach i będą około 10W.

No nic jeśli uda mi się zwrócić ROW-04M, to zamówię 2xROW-02M i tyle.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

maverick pisze: pn lis 28, 2022 8:56 am No właśnie tak się składa że rozdzielnia (niby dedykowana na rzeczy na zewnątrz) wyliczona jest co do centymetra i może być ciężko cokolwiek tam jeszcze upchnąć. Zapewne jakoś bym wcisnął, ale schludnie to nie będzie.
...
No nic jeśli uda mi się zwrócić ROW-04M, to zamówię 2xROW-02M i tyle.
Tak dla jasności: ROW-02m zajmuje tyle miejsca, co ROW-04m. Więc jeśli rozdzielnia jest wyliczona "co do centymetra" i nie ma tam miejsca, to pytanie czy masz tam miejsce na drugi moduł o wymiarze "2 moduły"?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja bym Ci proponował, póki jeszcze czas, wymianę rozdzielni na większą. Jeśli na tym etapie masz już ilość urządzeń na styk, to za chwilę będziesz miał poważny problem, jak jednak będziesz chciał coś dodać. Jeśli podejmiesz taką decyzję i rozbudujesz rozdzielnię to dokup trzy najtańsze styczniki i nie będziesz miał problemu z wydajnością prądową ROW-04M.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”