ROW2 Konfiguracja przyciska bistabilnego

Sterownik dwukanałowy
ptak
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 5:17 pm

Hej,

proszę o pomoc, mam problem, rolety i brama poszła gładko. Myślałem, że sterowanie oświetleniem ROW2 to pikuś - ale jednak nie mogę tego ogarnąć.

Ogólnie nie działa przycisk monostabilny z ROW2. Naciśnięcie przycisku (bistabilny) powoduje zapalenie i zgaszenie świetła. Przytrzymanie dłuższe zapala światło. Kolejne pojedyncze kliknięcie gasi światło. Tak jakby gaszenie działało poprawnie ale zapalanie już nie. Konieczne jest przytrzymanie przycisku w celu zapalenia.

Konfiguracja 192.168.4.1 jest na bi-stabilne, Sens High, czasy na minimum. Żadne ustawienia nie działają tak by włącznik bistabilny działał typowo on/off. Proszę o pomoc bo już głupieje.
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

Dobrze rozumiem że próbujesz użyć przycisku monostabilnego skonfigurowanego jako bistabilny?
Co chcesz osiągnąć?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli masz przycisk monostabilny, to w konfiguracji ustaw monostabilny.
Jeśli masz bistabilny to ustaw bistabilny
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ptak
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 5:17 pm

Sorry, źle napisałem, mój błąd. Przycisk bistabilny, skonfigurowany jako bistabilny. Ogólnie nie działa. Ma robić on/off na kliknięcie. Tylko tyle wymagam.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Czy aby na pewno Twoje przyciski są bistabilne?
Czy przycisk po naciśnięciu pozostaje w tej pozycji czy wraca do pozycji wyjściowej?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

ptak pisze: ndz gru 04, 2022 6:53 pm Sorry, źle napisałem, mój błąd. Przycisk bistabilny, skonfigurowany jako bistabilny. Ogólnie nie działa. Ma robić on/off na kliknięcie. Tylko tyle wymagam.
Jesteś pewien że poprawnie rozróżniasz mono od bistabilnego? W opisie problemu pisałeś o przytrzymaniu i kliknięciu. To raczej słowa używane przy mono, który po puszczeniu wraca do pierwotnej pozycji….
Bistabilnego nie trzeba trzymać, tylko przełączasz miedzy włączonym i wyłączonym.
ptak
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 5:17 pm

Dzięki kolego, faktycznie chodziło o monostabilne i takie mam. Totalnie mi się wszystko pomerdało. Po zmianie na mono wszystko śmiga. Co mnie napadło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”