Ustawienia urzadzenia w cloud - edycja GUID

Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Czy nie dałoby się dorobić możliwości "edytuj/wpisz GUID urządzenia" (np dla urządzenia już dodanego wcześniej) - gdy wymieniam firmware, lub po prostu wymieniam urządzenie, to powstaje konflikt i jedyna opcja to usunąć z listy urządzenie, i od nowa dodać.
Czyli - wszystkie wcześniejsze pomiary, ustawienia (ikonki), linki bezpośrednie, grupy i sceny - mi się rozwalają.

Przykładowo - mam wsadzony moduł do bramy. Padło coś, coś dziwnego się dzieje (nie ważne co - buduje nowy firmware, wgrywam, albo wymieniam moduł) - i muszę teraz po wszystkich sąsiadach latać, by im dać nowego linka bezpośredniego...

A tak - wcześniej dodany moduł dalej by sobie żył w systemie, tylko GUID bym z WWW konfiguracyjnegeo przepisał, i wszystko działa jak wcześniej...
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Dołączam się, tez nie raz miałem sytuacje ze musiałem na nowo w cloud konfigurować dodane już wcześniej urządzenie bo aktualizowałem soft czy coś zmieniałem.. albo przykładowo do jakiegoś nodemcu dołożę sobie czujnik przekaźnik czy coś, a miałem tam historie temperatur i po dołożeniu trzeba na nowo skonfigurować bo jest konflikt i usuwasz historie pomiarów..
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Wystarczy zrobić kopię ustawień modułu, który chcecie „zabezpieczyć” i potem wygrywacie do nowego modułu czysty soft i robicie aktualizacje ustawień z wcześniej zapisanej kopii. Nie zaznaczanie tylko przy tym opcji GENERUJ GUID ….. i voila. Moduł jest przeniesiony do nowego esp ze starym guid
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

Albert pisze: ndz gru 11, 2022 7:29 pm Wystarczy zrobić kopię ustawień modułu, który chcecie „zabezpieczyć” i potem wygrywacie do nowego modułu czysty soft i robicie aktualizacje ustawień z wcześniej zapisanej kopii. Nie zaznaczanie tylko przy tym opcji GENERUJ GUID ….. i voila. Moduł jest przeniesiony do nowego esp ze starym guid
Otóż nie. Sprawdzone ostatnio wielokrotnie.
Moduł pojawia się z ustawieniami starymi... ale "konflikt kanałów - usuń z cloud"
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Temat był już kiedyś poruszany... wystarczy zapisać konfigurację i wgrywając do nowego urządzenia bez zaznaczania generowania nowego GUID.
gg (2).png
gg (2).png (13.96 KiB) Przejrzano 769 razy
Ostatnio zmieniony wt gru 13, 2022 12:06 pm przez local, łącznie zmieniany 2 razy.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

local pisze: ndz gru 11, 2022 10:03 pm Temat był już kiedyś poruszany... wystarczy zapisać konfigurację i wgrywając zaznaczyć opcję "Generuj GUID & AUTHKEY"
gg.png
A nie odwrotnie? Już nie pamietam dokładnie ale jak zaznaczysz generuj to zrobi nowy GUID i wtedy bedzie to jak nowy moduł.

A do autora postu - musisz cos robic zle skoro Ci nie działa. Mam w ten sposób zrobiony zapasowy wemos d1 mini do modułu garażowego na wszelki wypadek. Który bym nie włożył działają naprzemiennie.
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Albert pisze: pn gru 12, 2022 6:24 pm
local pisze: ndz gru 11, 2022 10:03 pm Temat był już kiedyś poruszany... wystarczy zapisać konfigurację i wgrywając zaznaczyć opcję "Generuj GUID & AUTHKEY"
gg.png
A nie odwrotnie? Już nie pamietam dokładnie ale jak zaznaczysz generuj to zrobi nowy GUID i wtedy bedzie to jak nowy moduł.

A do autora postu - musisz cos robic zle skoro Ci nie działa. Mam w ten sposób zrobiony zapasowy wemos d1 mini do modułu garażowego na wszelki wypadek. Który bym nie włożył działają naprzemiennie.
Faktycznie... zapisujesz i później wgrywasz bez zaznaczania "Generuj GUID..."
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”