Powiadomienie Pushover pomysł na "donośność"

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W powiadomieniach push... jest opcja własnego alarmu może to wykorzystać tylko w supli nie da się wpisać własnych nazw ale może uda się dodać.
Zobacz dźwięk "Persistent" on jest cichy ale dłuższy niż inne.
Pozdrawiam
Wojtek
Angry_Us3r
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 10, 2023 9:49 pm

Dzięki za podpowiedzi. Właśnie wczoraj już próbowałem zmienić dźwięk powiadomienia w Pushover to zawiesza się wywala mnie do menu głównego. A jeszcze może spróbuję zrobić tak, że zrobię 10-15 scen z temperaturą po przecinku, np. >80.1 itd., wtedy raczej się skapnę ;)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jak będziesz miał za dużo powiadomień to telefon Ci je wyciszy, (przynajmniej ja tak miałem) więc ze zbyt dużą ilością bym nie przesadzał.
Pozdrawiam
Wojtek
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Zibi pisze: śr sty 11, 2023 4:07 pm
mmiikk pisze: śr sty 11, 2023 11:34 am Jak chłop mówi że zajmuje się tym zawodowo i wie co robi to dajcie spokój, mnie też interesuje coś na kształt alarmu lepszego od powiadomienia, ale z innego powodu, chciałbym przy furtce zrobić coś na kształt dzwonka alarmującego mnie przez komórkę, też sie przyda donośność. Korzystam z czujnika zalania w supli (soft elmaya) ktory uruchamia linki bezpośrednie (czujnik zastąpi krawędziowa lub po prostu włącznik monostabilny), pushover wiem ze się da ale interesuje mnie dzwonek :)

Nie bardzo rozumiem co to te strzałki, może jest prosty sposób na wywołanie alarmu lub dzwonka w telefonie z supli? Może być softwarowo via internet.
Jak to po co jak np mieszkasz na wiosce to internet może często zrywać wiem bo mam rodziców na wsi i z internetem na wiochach często tak jest. Moduł GSM jest pewniejszy poza tym autor tematu pisał że dostaje jedno powiadomienie którego może nie usłyszeć więc zasugerowałem kilka "strzałek" na tel. Sam używam modułu GSM i jest bardzo dobry, wtedy fon mu zawibruje i na pewno powiadomienie go nie ominie.
Oczywiście że są inne możliwości telegram, pushover. Telegrama używam jak herbaty i robi świetną robotę z resztą push też tylko ma o wiele mniejsze możliwości ale do samych powiadomień wystarczy.
Zupełnie nie nie zrozumiałem twojej odpowiedzi aż zajarzyłem ze przeczytałeś moje "co to?" Jako "po co?" Ale ja tego nie ja napisałem :) Polemika jest więc zbędna :)

Telegram to tylko powiadomiania, alarmu/budzika nie wywoła, prawda?
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

mmiikk pisze: pt sty 13, 2023 12:09 pm
Zibi pisze: śr sty 11, 2023 4:07 pm
mmiikk pisze: śr sty 11, 2023 11:34 am Jak chłop mówi że zajmuje się tym zawodowo i wie co robi to dajcie spokój, mnie też interesuje coś na kształt alarmu lepszego od powiadomienia, ale z innego powodu, chciałbym przy furtce zrobić coś na kształt dzwonka alarmującego mnie przez komórkę, też sie przyda donośność. Korzystam z czujnika zalania w supli (soft elmaya) ktory uruchamia linki bezpośrednie (czujnik zastąpi krawędziowa lub po prostu włącznik monostabilny), pushover wiem ze się da ale interesuje mnie dzwonek :)

Nie bardzo rozumiem co to te strzałki, może jest prosty sposób na wywołanie alarmu lub dzwonka w telefonie z supli? Może być softwarowo via internet.
Jak to po co jak np mieszkasz na wiosce to internet może często zrywać wiem bo mam rodziców na wsi i z internetem na wiochach często tak jest. Moduł GSM jest pewniejszy poza tym autor tematu pisał że dostaje jedno powiadomienie którego może nie usłyszeć więc zasugerowałem kilka "strzałek" na tel. Sam używam modułu GSM i jest bardzo dobry, wtedy fon mu zawibruje i na pewno powiadomienie go nie ominie.
Oczywiście że są inne możliwości telegram, pushover. Telegrama używam jak herbaty i robi świetną robotę z resztą push też tylko ma o wiele mniejsze możliwości ale do samych powiadomień wystarczy.
Zupełnie nie nie zrozumiałem twojej odpowiedzi aż zajarzyłem ze przeczytałeś moje "co to?" Jako "po co?" Ale ja tego nie ja napisałem :) Polemika jest więc zbędna :)

Telegram to tylko powiadomiania, alarmu/budzika nie wywoła, prawda?
Nie tylko powiadomienia, poczytaj API Telegrama.
kaczkakat
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 27, 2023 12:23 pm

Mam coś takiego zrobione na ESP+czujnik temperatury+ logowanie danych na Thingspeak i na telefonie apka Thingspeak Monitor Widget.
ESP wysyła dane na serwer, zamiast niego może być inny uC + modem GSM.
Na telefonie można ustawić dolny/górny/oba progi zadziałania alarmu, można ustawić częstotliwość odpytywania. Jak się ustawi natarczywy sygnał alarmu to brzęczy i dzwoni aż się zareaguje, a jak przy kolejnym odczycie stan alarmu trwa dalej to zacznie od nowa.
Poza tym to fajna apka, jak widget od pogody może w ikonce na pulpicie telefonu pokazywać aktualne dane.
PS.
Witam Wszystkich - pierwszy post, szukam info o HA i generalnie to tu czytam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”