Sonoff SV 5V - problem z ustawieniem GPIO

Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Pytanie zadaję ponieważ widzę przeróżne klony tego modułu i wszystkie są niestety inne niż mój.
Posiadam taki jak na zdjęciu, wgrałem tam suple (GG v5.8.24). Jedyne czego potrzebuję z tego modułu to przekaźnik + możliwość podłączenia kontaktronu, jest tam sporo wyjść pod piny ale nie ma żadnego opisu.

Nie mogłem też ustawić tego przekaźnika, jednak udało się na GPIO12-D6. Wtedy wszystko działa, jednak nie do końca. Po uruchomieniu przy tym przycisku dolnym (na zdjęciu) świeci się czerwona dioda. Wtedy sterowanie przekaźnikiem przez suple działa. Jednak jeśli nacisnę przycisk przy tej diodzie - tracę sterowanie przekaźnikiem całkowicie, lub po akcji włącz przekaźnik zaczyna sam co sekundę się załączać na sekundę. Ponowne naciśnięcie tego przycisku sytuację "naprawia".

Ktoś miał taki model i pomoże jak to skonfigurować aby nie wariował ten przekaźnik? I gdzie znajdę wolny GPIO pod kontaktron (bo zapewne RX/TX odpada).
Załączniki
sonoff.jpg
sonoff.jpg (91.41 KiB) Przejrzano 268 razy
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

https://templates.blakadder.com/mhcozy_relay.html

A żeby ustalić pozostałe Gpio to albo głębsze szukanie w necie a najlepiej to mierniczek w rękę i sprawdzić.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff SV”