ROW 2 niekontrolowane załacznia

Sterownik dwukanałowy
Zu3
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2023 8:54 am

witam mam zainstalowane zamel row2 które działają jako włączniki do pompy ciepła przez przekazniki . Mam problem ze jak następuje zanik i potem powrót internetu to urzadzenie włącza się bez mojej ingerencji.
urzadzenie zapisałem jako - w pozycji zmień przewód - wyłacznik swiatła . . wtedy potrafi się samodzielnie właczyć .
Na czas całkowitego nieuzywania przełaczyłem na zmien przewód X kanał wyłaczony . i sprawze za kilka dni czy nie nastąpiło samowłączenie . Właczenia widze na liczniku supli. .
dla wyłacznika swiatłą jest przypisany wyzwalacz akcji przełączenie raz.
Czy internet ma taki wpływ na ROW 2 czy przyczyny samowłączenia szukać gdzieś indziej
to moje poczatki z supla więc prosze o wyrozumiałość i pomoc
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pojawienie się i utrata Internetu ani zasilania nie powinna wpływać na przekaźniki.

Niestety zupełnie nie rozumiem Twojego opisu i konfiguracji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Zu3
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2023 8:54 am

postaram się opisac dokładniej. mam podłączone
urządzenie elektryczne o mocy 7kW przez stycznik i ROW 2 na 1 fazie pompa ciepła jednostka zewnętrzna
na drugiej fazie analogicznie jednostka wew.
3 faza grzałka pompu obiegowe.
Moge to telefonem właczyć zdalnie lub wyłaczyć .
w supli cloud mam konfiguracja włącznik Swiatła i wyzwalcz akcji dla tej funkcji(wyłacznik swiatła ) przypisany systemowo Przełączanie 1x .
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zu3 pisze: czw lut 02, 2023 9:25 am postaram się opisac dokładniej. mam podłączone
urządzenie elektryczne o mocy 7kW przez stycznik i ROW 2 na 1 fazie pompa ciepła jednostka zewnętrzna
na drugiej fazie analogicznie jednostka wew.
3 faza grzałka pompu obiegowe.
Moge to telefonem właczyć zdalnie lub wyłaczyć .
w supli cloud mam konfiguracja włącznik Swiatła i wyzwalcz akcji dla tej funkcji(wyłacznik swiatła ) przypisany systemowo Przełączanie 1x .
Ok, napiszę co zrozumiałem :)

Masz ROW-02.
Do wyjścia OUT1 masz podłączomny stycznik, przez który masz podłączone zasilanie jednostki zewnętrznej pompy.
Do wyjścia OUT2 masz też stycznik, przez który jest podłączone zasilanie jednostki wew. pompy.

"3 faza grzałka pompu obiegowe" - nie wiem o co chodzi. ROW-02 ma 2 wyjścia i z tego co opisałeś, to masz tam zasilanie do dwóch jednostek pompy.

Rozumiem, że w Cloud ustawiłeś funkcję obu kanałów na "Światło". Sterowanie z apki działa.

Domyślnie nie powinno być żadnych wyzawalaczy akcji ustawionych na tych kanałach. Tzn. w Cloud nic nie jest ustawione, wtedy lokalne wejście IN1 i IN2 w ROW-02 steruje po prostu wyjściami OUT1 i OUT2 lokalnie.

Co masz podłączone do wejść IN1 i IN2 w ROW-02?
Jak masz ustawione wejścia IN1 i IN2 w trybie konfiguracyjnym ROW-02? Jeśli nie wiesz, to przełącz ROW w tryb konifguracyjny (np. przytrzymaj przycisk config przez kilka sekund, aż dioda zacznie szybko migać, następnie telefonem połącz się z Wi-Fi emitowanym przez ROW-02, następnie wejdź na http://192.168.4.1 i tam będziesz widział konfigurację wejść - możesz wrzucić zrzut ekranu).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Zu3
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 01, 2023 8:54 am

Dziekuję za zainteresowanie więc precyzuje
mam dwa urządzenia ROw 2 i jedno na fazie 1 obsluguje jednostkę zewnętrzna a drugie jednostke wewnętrzna na fazie 2
3 faza bez supli obsługuje resztę kotłowni
.
IN 2 w kazdym ROw jest wolne . OUT 1 steruje stycznikami w kazdym ROW. out 2 wolne.
Nic w cloud nie ustawiałem dodatkowo tylko zwóciło moją uwage ze na dole strony SUPLA CLOUD w na stronie z Row po wybraniu kanału np 1 ( jednostka zewnętrna ) jest wyzwalacz akcji , harmonogram , grupa kanałow itd. tam zuwazyłem ze przy opisie przełaczenie 1x jest kropka zołta z wykrzyknikiem gdzie mozna wybrac kanały ale nic tam nie ustawiałem .
Zrzut ekranu zrobię za kilka dni dni bo jak chciałem przełaczyc w tryb demonstracyjny przez strone www to zobaczyłem ze urzadzenie nie bedzie dostepne z konta tylko lokalnie przejdzie w tryb instalacyjny. Bede tam w przyszłym tygodniu to zrobię zrzuty ekranu .
Włacznie urzadzeń zdarzyło się trzy razy i statnim razem zauwazyłem ze nastpiło to w momencie braku wifi stąd moje zapytanie
Wczoraj przełaczyłem Row w stan X - kanał wyłaczony . Row nie jest widoczny na telefonie w komputerze swieci na zółto kanał wyłaczony i nic się nie załacza z urzadzen samodzielnie jest tak jak zostawiłem . Bedę obserwował czy tak bedzie kilka dni
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”