Wspólne zamówienie Moteino

Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

Cześć, zainspirowany tematem bezprzewodowych czujników na radiu postanowiłem poszukać płytek Moteino, na naszym serwisie aukcyjnym chcą za to prawie 1000zl, u producenta coś około 15$ plus przesyłka, u producenta taka cena bez modułu radiowego i pamięci. No więc idąc za ciosem, producent udostępnia schematy i gerbery do płytek postanowiłem zobaczyć ile będą chcieli za wyprodukowanie takich płytek. JLCPCB w zależności od zamówionych płytek chce (cena włącznie z kosztami przesyłki) przy 10 sztukach - 10$ za sztukę, przy 25 sztukach - 8$, a przy 50 sztukach 5,5$, ja bym wziął 10 sztuk, jakby się znaleźli chętni żebyśmy ogarnęli te 50 sztuk, to mógłbym zamówić, płytki niestety będą bez pamięci i modułu radiowego, bo JLCPCB nie ma w swoich zasobach tych modułów, ale one to grosze kosztują na Ali, coś w granicach 10 zł za brakujące elementy by bylo jakby ktoś był chętny, to proszę o wiadomość na priv najlepiej tak do połowy miesiąca to wtedy bym zrobił hurtowe zamówienie 😉.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Nie musisz stosować moteino wystarczy radio za 5zł STX882 i do tego procek najlepiej z wbudowanym rtc np Attiny seria 1 lub 2 i masz czujniki bezprzewodowe. Moteino jest na starej Atmedze 328 z tego co się orietnuje, więc interwału wysyłki nie ustawisz np 10min.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

mam 2 szt. Moteino kiedyś miałem coś na nich robić ale już nie pamiętam co i tak leżą
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

Zibi pisze: wt lut 07, 2023 2:25 pm Nie musisz stosować moteino wystarczy radio za 5zł STX882 i do tego procek najlepiej z wbudowanym rtc np Attiny seria 1 lub 2 i masz czujniki bezprzewodowe. Moteino jest na starej Atmedze 328 z tego co się orietnuje, więc interwału wysyłki nie ustawisz np 10min.
No właśnie widziałem Twoje projekty na tych układach, jedyne co mi się w tym nie podoba, to że sprzedawane są w komplecie, nawet u majfriendów, a jak bym chciał więcej nadajników to po co mi tyle odbiorników ;-). Wcześniej też myślałem nad zastosowania Arduino Pro Mini które jest na tym samym procku co Moteino, no i za parenaście zł na pewnym serwisie aukcyjnym można dostać. Może zrobię tak jak mówisz, kupię Attiny, te moduły radiowe, narysowanie płytki to w sumie moment, uśmiechnę się do Ciebie na lekkie naprowadzenie na program ;-), no i złoże parę czujników temperatury i wilgotności do pokojów oraz parę czujników przeciwzalaniowych, bo sondy już kupiłem u Chińczyków.
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

veeroos pisze: śr lut 08, 2023 9:29 am kupię Attiny, te moduły radiowe, narysowanie płytki to w sumie moment, uśmiechnę się do Ciebie na lekkie naprowadzenie na program ;-), no i złoże parę czujników temperatury i wilgotności do pokojów oraz parę czujników przeciwzalaniowych, bo sondy już kupiłem u Chińczyków.
A dlaczego nie wprost na ESP ? Wemos d1 mini, zworka "sleep" i elegancko się usypia, pobiera prądu nic, wybudza np co 10 minut, robi pomiar wysyła i zasypia. Normalnie na normalnym wifi, a nie egzotycznych MHz które raz mają zasięg raz nie, albo wcale ...
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

Hrumque pisze: śr lut 08, 2023 10:25 am
veeroos pisze: śr lut 08, 2023 9:29 am kupię Attiny, te moduły radiowe, narysowanie płytki to w sumie moment, uśmiechnę się do Ciebie na lekkie naprowadzenie na program ;-), no i złoże parę czujników temperatury i wilgotności do pokojów oraz parę czujników przeciwzalaniowych, bo sondy już kupiłem u Chińczyków.
A dlaczego nie wprost na ESP ? Wemos d1 mini, zworka "sleep" i elegancko się usypia, pobiera prądu nic, wybudza np co 10 minut, robi pomiar wysyła i zasypia. Normalnie na normalnym wifi, a nie egzotycznych MHz które raz mają zasięg raz nie, albo wcale ...
Próbowałem, ale zasilanie bateryjne wytrzymuje mi max 24H przy wybudzaniu co 10 minut
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Awatar użytkownika
Hrumque
Posty: 275
Rejestracja: pn cze 27, 2022 10:11 am
Lokalizacja: Opole

veeroos pisze: śr lut 08, 2023 10:30 am
Hrumque pisze: śr lut 08, 2023 10:25 am
veeroos pisze: śr lut 08, 2023 9:29 am kupię Attiny, te moduły radiowe, narysowanie płytki to w sumie moment, uśmiechnę się do Ciebie na lekkie naprowadzenie na program ;-), no i złoże parę czujników temperatury i wilgotności do pokojów oraz parę czujników przeciwzalaniowych, bo sondy już kupiłem u Chińczyków.
A dlaczego nie wprost na ESP ? Wemos d1 mini, zworka "sleep" i elegancko się usypia, pobiera prądu nic, wybudza np co 10 minut, robi pomiar wysyła i zasypia. Normalnie na normalnym wifi, a nie egzotycznych MHz które raz mają zasięg raz nie, albo wcale ...
Próbowałem, ale zasilanie bateryjne wytrzymuje mi max 24H przy wybudzaniu co 10 minut
Coś źle. mi już miesiąc działa na aku 18650, nie monitoruję napięcia - bo sam monitoring by zjadał niepotrzebnie energie ;)

Ale na esp32 w deepsleep schodzi mi poniżej 10uA - to w zasadzie "nic" - może w to iść?
Awatar użytkownika
veeroos
Posty: 271
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:30 am
Lokalizacja: Głogów

Hrumque pisze: śr lut 08, 2023 10:56 am Coś źle. mi już miesiąc działa na aku 18650, nie monitoruję napięcia - bo sam monitoring by zjadał niepotrzebnie energie ;)
Ale na esp32 w deepsleep schodzi mi poniżej 10uA - to w zasadzie "nic" - może w to iść?
Kurcze już sam nie wiem. Zrobiłem na wemosach D1 mini czujniki temperatury i wilgotności i z bateryjką właśnie 18650 wytrzymywało mi to max 24h :-/. moim podstawowym założeniem było zrobić sterownik do pieca CO który mam w piwnicy, czujnik temperatury byłby na parterze, a całe sterowanie przy piecu który ma wejście do załączania go przekaźnikiem na ESP, ustawienie temperatury odbywało by się zarówno z przycisków jak i z Clouda (akurat to to mam ogarnięte i układ działa nawet Offlinowo, nie muszę do kontroli temperatury zaprzęgać skryptów Fracza). Czujnik niestety umieszczony byłby tak w linii prostej tok o około 10m, ale jeszcze do tego dochodzi strop. Żeby nie musieć przewiercać się chciałem zaprząc do tego czujnik bezprzewodowy. Jako kolejny projekt to założył bym bramkę, która zbierała by dane z czujników z pokojów, z piwnicy i ze strychu informacje o temperaturze i wilgotności i pchała by to do Supli, oczywiście jakiś czujnik dymu, zalania itp też by się w układzie znalazł. @zibi testował te swoje układy i bardzo ładnie mu to chodziło, więc pomyślałem sobie właśnie, że na układach radiowych bym zrobił kontrolę
Zamel Mew-01, Wemos D1 mini Pro + Ikea vindriktning + BME280, 3x - SonOff mini, 3x - SonOff Basic, 3xGosund SP111, SonOff S55, 2x GOSUND WB4
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Hrumque pisze: śr lut 08, 2023 10:25 am
veeroos pisze: śr lut 08, 2023 9:29 am kupię Attiny, te moduły radiowe, narysowanie płytki to w sumie moment, uśmiechnę się do Ciebie na lekkie naprowadzenie na program ;-), no i złoże parę czujników temperatury i wilgotności do pokojów oraz parę czujników przeciwzalaniowych, bo sondy już kupiłem u Chińczyków.
A dlaczego nie wprost na ESP ? Wemos d1 mini, zworka "sleep" i elegancko się usypia, pobiera prądu nic, wybudza np co 10 minut, robi pomiar wysyła i zasypia. Normalnie na normalnym wifi, a nie egzotycznych MHz które raz mają zasięg raz nie, albo wcale ...
To jesteś w błędzie bo u mnie MHz chodzą bez zarzutów. Zasięg do 70m i mam też pomontowane w miejscach gdzie nie sięga wi-fi i 4 czujniki wysyłają do Esp32.
I oczywiście robię pomiar baterii w trybie akumulacji szeregowej i decymacji+ oversampling z dokładnością do 0.01V przy i oczywiście przy tym procesor nic nie pobiera prądu a mam dzielnik który odpalam przed pomiarem. A najlepsze jest to że procek Attiny przy -19 w zamrażarce przekłamał na adc tylko+- 0.04V :mrgreen: Mam 14500 który wytrzyma z 3 lata
Jeszcze możesz użyć ESP Now można też uzyskać nie źle wartości oczywiście na samym procku bo jak dodasz resztę programator, stabilizator itp to już prądu nie uzyskasz poniżej 5uA spanie miałem na esp32C3, ale ESP to dla mnie lipa ponieważ tam nie zrobisz dokładnego pomiaru baterii ma chwiejne adc Attiny 3224 wymiata go w tej kwestii na tym też mi zależało.
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Hrumque pisze: śr lut 08, 2023 10:56 am
veeroos pisze: śr lut 08, 2023 10:30 am
Hrumque pisze: śr lut 08, 2023 10:25 am

A dlaczego nie wprost na ESP ? Wemos d1 mini, zworka "sleep" i elegancko się usypia, pobiera prądu nic, wybudza np co 10 minut, robi pomiar wysyła i zasypia. Normalnie na normalnym wifi, a nie egzotycznych MHz które raz mają zasięg raz nie, albo wcale ...
Próbowałem, ale zasilanie bateryjne wytrzymuje mi max 24H przy wybudzaniu co 10 minut
Coś źle. mi już miesiąc działa na aku 18650, nie monitoruję napięcia - bo sam monitoring by zjadał niepotrzebnie energie ;)

Ale na esp32 w deepsleep schodzi mi poniżej 10uA - to w zasadzie "nic" - może w to iść?
Z czujnikiem nodemcu wytrzymuje mi tydzień na 18500 z deepsleep na 15-20 minut, więc wcale nie jest różowo, nie tedy droga do bezprzewodowych czujników. Acha we ms działa na tym samym jeszcze krócej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia / Giełda / Zlecenia”